Noter
Note 1 Regnskapsprinsipper
Generell informasjon
Tinde Sparebank er en selvstendig sparebank som tilbyr finansielle produkter og tjenester innenfor områdene sparing/plassering, utlån, betalingsformidling, samt liv- og skadeforsikring. Bankens målsetting er å være en fullservicebank med stor grad av nærhet til kundene. De viktigste kundene er personkunder, primærnæringer og små og mellomstore bedrifter.
Tinde Sparebank er registrert og hjemmehørende i Norge, med forretningsadresse i Elnesvågen i Hustadvika kommune. Banken har postadresse: Torget 14, 6440 Elnesvågen.
Banken har i tillegg kontorer i Ålesund, Vestnes, Åndalsnes, Molde, Eidsvåg, Sunndal, Kristiansund og Surnadal.
Bankens egenkapitalbevis er notert på Euronext Growth Oslo, hvor bankens obligasjonsgjeld, fondsobligasjoner og ansvarlige lån også blir notert.
Regnskapet for 2025 ble godkjent av styret i Tinde Sparebank 04.03.2026.
Grunnlag for utarbeidelse av regnskapet
Banken avlegger regnskap i samsvar med IFRS® Accounting Standards som godkjent av EU og har benyttet alle IFRS-standarder og fortolkninger som er obligatoriske for årsregnskap som avlegges 31.12.2025. Tilleggskrav til noter som følger av lov og forskrift for norske banker er hensyntatt.
Banken har avlagt årsregnskap for tidligere perioder i samsvar med forskrift om årsregnskap for banker, kredittforetak og finansieringsforetak. Banken planlegger å søke opptak på Oslo Børs i løpet av 2026 og årsregnskap for 2025 er derfor første årsregnskap som er avlagt i samsvar med IFRS slik de er godkjent av EU. For ytterligere informasjon om effekter for overgang til IFRS, se note 42.
Regnskapet er presentert i norske kroner. Alle tall er vist i hele tusen, med mindre annet er spesifikt angitt.
Årsregnskapet er utarbeidet under forutsetning om fortsatt drift.
Nye standarder og fortolkninger som er tatt i bruk fra og med regnskapsåret 2025
Det er ingen nye standarder eller fortolkninger som er tatt i bruk fra og med regnskapsåret 2025 som har hatt en vesentlig påvirkning på bankens årsregnskap.
Nye publiserte standarder som ikke er trådt i kraft
IFRS 18 vil tre i kraft 01. januar 2027. Standarden vil erstatte IAS 1, og introduserer nye krav som vil bidra til å forbedre hvordan enheter formidler finansielle resultater i regnskapet, med fokus på resultatregnskapet og rapportering av finansielle resultater. Standarden forventer ikke å ha noen finansielle effekter for banken, da IFRS 18 omhandler presentasjon og opplysninger i regnskap. Banken har begynt arbeidet med å analysere effektene av den nye standarden.
Det er ellers ingen nye IFRS-standarder eller IFRIC-fortolkninger som ikke er tredd i kraft som forventes å ha en vesentlig påvirkning bankens regnskap for kommende perioder.
Sammendrag av vesentlige regnskapsprinsipper
Konsolideringsprinsipper
Tilknyttet foretak
Tilknyttet foretak innebærer at banken har betydelig innflytelse, men ikke kontroll over selskapet. Normalt er det betydelig innflytelse når banken har en eierandel på 20 prosent eller mer, med mindre det klart kan godtgjøres at dette ikke er tilfellet. Behandling som tilknyttede foretak oppstår fra det tidspunkt betydelig innflytelse etableres og til det opphører. Investeringen førstegangsinnregnes til anskaffelseskost og justeres deretter for endringen i bankens andel av nettoeiendelene til det tilknyttede foretaket. Tilknyttede foretak regnskapsføres etter egenkapitalmetoden.
Inntektsføring
Renteinntekter og rentekostnader knyttet til eiendeler og forpliktelser som måles til amortisert kost innregnes i resultatregnskapet ved bruk av effektiv rentes metode. Den effektive renten fastsettes ved diskontering av kontraktsfestede kontantstrømmer innenfor forventet løpetid. Metoden innebærer løpende inntektsføring av nominelle renter med tillegg av amortisering av etableringsgebyr. Dersom et utlån er nedskrevet som følge av verditap (inngår i steg 3), inntektsføres renteinntekter som effektiv rente, beregnet på nedskrevne forventede kontantstrømmer. Gebyrer knyttet til rentebærende instrumenter inngår i beregningen av effektiv rente og resultatføres tilsvarende.
Renteinntekter på rentebærende finansielle instrumenter som måles til virkelig verdi over ordinært resultat måles også til effektiv rente og klassifiseres som renteinntekt. Realiserte gevinster/tap samt endringer i estimerte verdier på finansielle instrumenter til virkelig verdi over resultatet medtas i resultatregnskapet under «Netto gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter» i den perioden de oppstår.
Gebyrer og provisjoner resultatføres etter hvert som tjenesten ytes. Gebyrer for etablering av låneavtaler inngår i kontantstrømmene ved beregning av amortisert kost og inntektsføres under netto renteinntekter etter effektiv rentemetode. I andre driftsinntekter inngår blant annet gebyrer og provisjoner knyttet til betalingsformidling, kredittformidling, forsikring og verdipapirtjenester.
Utbytte fra investeringer resultatføres på tidspunkt utbyttet er vedtatt på generalforsamlingen.
Finansielle instrumenter - klassifisering
Klassifisering av finansielle instrumenter foretas på grunnlag av formålet med anskaffelsen og instrumentets karakteristika.
Finansielle eiendeler klassifiseres som:
- Finansielle instrumenter vurdert til amortisert kost (AC)
- Finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi med verdiendring over ordinært resultat (FVTPL)
- Finansielle instrumenter over utvidet resultat (FVOCI)
Finansielle forpliktelser klassifiseres som:
- Finansielle forpliktelser til virkelig verdi med verdiendringer over resultatet
- Andre finansielle forpliktelser målt til amortisert kost
Derivater og investeringer i egenkapitalinstrumenter
Bankens likviditetsportefølje er klassifisert til virkelig verdi over resultatet iht. til den forretningsmodellen som styrer forvaltningen av likviditetsporteføljen (FVTPL). Egenkapitalinstrumenter som er definert som strategiske investeringer er vurdert til virkelig verdi med verdiendring over utvidet resultat (FVOCI).
Finansielle eiendeler som er gjeldsinstrumenter
For ordinære gjeldsinstrumenter bestemmes målekategorien etter formålet med investeringen. Gjeldsinstrumenter som inngår i en portefølje med formål å motta kontraktsmessige kontantstrømmer i form av renter og avdrag, skal måles til amortisert kost.
Gjeldsinstrumenter som inngår i en portefølje med formål om å både motta kontantstrømmer og foreta salg, skal måles til virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI), med renteinntekt og nedskrivninger presentert over ordinært resultat.
Instrumenter som i utgangspunktet skal måles til amortisert kost eller til virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI) kan utpekes til måling til virkelig verdi med verdiendringer over resultatet dersom dette eliminerer eller vesentlig reduserer et regnskapsmessig misforhold (Fair Value Option/FVO). Renteinstrumenter i øvrige forretningsmodeller skal måles til virkelig verdi over resultat.
Ingen instrumenter som i utgangspunktet skal måles til amortisert kost eller til virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI) er utpekt til måling til virkelig verdi med verdiendringer over resultatet (Fair Value Option/FVO).
Overføring av boliglån til felleseid kredittforetak
Banken har på visse vilkår anledning til å overføre utlån med pant i boligeiendom til Eika Boligkreditt AS. Boliglån som kvalifiseres for salg til Eika Boligkreditt AS klassifiseres til som virkelig verdi med verdiendringer over utvidet resultat (FVOCI).
Innlån og andre finansielle forpliktelser
Finansielle forpliktelser måles til amortisert kost ved bruk av effektiv rentemetode. I kategorien finansielle forpliktelser til amortisert kost inngår klassene innskudd fra og forpliktelser overfor kunder og rentebærende forpliktelser som sertifikat- og obligasjonsgjeld.
Utstedt ansvarlig lån har prioritet etter all annen gjeld, og innregnes og måles på samme måte som øvrig verdipapirgjeld. Øvrig finansiell gjeld måles til amortisert kost hvor forskjeller mellom mottatt beløp fratrukket transaksjonskostnader og innløsningsverdi fordeles over låneperioden ved bruk av effektiv rentes metode.
Finansielle instrumenter – måling
Første gangs innregning
Finansielle eiendeler og forpliktelser innregnes når banken blir part i instrumentets kontraktsmessige vilkår. Alle finansielle instrumenter måles til virkelig verdi på handelsdagen ved første gangs innregning. Transaksjonskostnader som er direkte henførbare til etableringen av eiendelen/forpliktelsen medtas i kostprisen for alle finansielle instrumenter som ikke er klassifisert til virkelig verdi med verdiendringer over ordinært resultat.
Etterfølgende måling - måling til virkelig verdi
For alle finansielle instrumenter som omsettes i et aktivt marked benyttes den noterte prisen innhentet enten fra en børs, megler eller et prissettingsbyrå. For finansielle instrumenter som ikke omsettes i et aktivt marked, fastsettes den virkelige verdien ved hjelp av en egnet verdsettingsmetode. Slike verdsettingsmetoder omfatter bruk av nylig foretatte markedstransaksjoner på armlengdes avstand mellom velinformerte og frivillige parter, dersom slike er tilgjengelige, henvisning til virkelig verdi av et annet instrument som praktisk talt er det samme, diskontert kontantstrømsberegning eller andre verdsettelsesmodeller. I den grad observerbare markedspriser er tilgjengelig for variabler som inngår i verdsettelsesmodeller, så benyttes disse.
Alle endringer i virkelig verdi innregnes direkte i resultatregnskapet med mindre eiendelen er klassifisert som finansielle instrumenter til virkelig verdi med verdiendring over utvidet resultat (FVOCI).
Etterfølgende måling – måling til amortisert kost
Finansielle instrumenter som ikke måles til virkelig verdi, måles til amortisert kost, og inntektene/ kostnadene beregnes ved bruk av instrumentets effektive rente. Amortisert kost fastsettes ved diskontering av kontraktsfestede kontantstrømmer innenfor forventet løpetid. Kontantstrømmene inkluderer etableringsgebyrer og direkte, marginale transaksjonskostnader som ikke direkte betales av kunden, samt eventuell restverdi ved utløpet av forventet løpetid. Amortisert kost er nåverdien av slike kontantstrømmer neddiskontert med den effektive renten med fradrag for avsetning for forventede tap.
Etterfølgende måling – måling av finansielle garantier
Utstedte finansielle garantier vurderes til virkelig verdi, som ved første gangs regnskapsføring anses å være mottatt vederlag for garantien. Ved etterfølgende måling vurderes utstedte finansielle garantier til det høyeste beløp av mottatt vederlag for garantien med fradrag for eventuelle resultatførte amortiseringer og forventet tap beregnet etter reglene for nedskrivning av finansielle eiendeler.
Nedskrivning av finansielle eiendeler
Modellen for nedskrivninger av finansielle eiendeler omfatter finansielle eiendeler som måles til amortisert kost eller til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader.
Et finansielt instrument som ikke er kreditforringet vil ved førstegangs balanseføring får en avsetning for tap tilsvarende 12-måneders forventet tap, og klassifiseres i steg 1. 12-måneders forventet tap er nåverdien, bestemt ved bruk av den effektive renten, av det tapet som er forventet å inntreffe over levetiden til instrumentet, men som kan knyttes til mislighold som inntreffer de første 12 månedene. Dersom kredittrisikoen, vurdert som sannsynligheten for mislighold over gjenværende levetid for en eiendel eller gruppe av eiendeler, er ansett å ha økt vesentlig siden første gangs innregning skal, det gjøres en tapsavsetning tilsvarende nåverdien, bestemt ved bruk av den effektive renten, av det tapet som er forventet å inntreffe over hele den forventede levetiden til eiendelen, og eiendelen skal reklassifiseres til steg 2. For utlån klassifisert i henholdsvis steg 1 og 2 beregnes renten basert på brutto balanseført verdi og avsetningen for tap er normalt modellbasert. Dersom det oppstår en kredittforringelse, skal instrumentet flyttes til steg 3 og tapsavsetningene settes normalt på individuell basis. For ytterligere beskrivelse av nedskrivningsmodellen henvises det til note 6.
Konstatert tap
Tap anses som konstatert ved stadfestet akkord eller konkurs, ved at utleggsforretninger ikke har ført fram, ved rettskraftig dom, eller for øvrig ved at banken har gitt avkall på hele eller deler av engasjementet, eller at engasjementet vurderes som tapt av banken. Banken fraregner engasjementet i balansen når det konstateres tapt. Konstaterte tap som er dekket ved tidligere foretatte avsetninger føres mot avsetningene. Konstaterte tap uten dekning i avsetningene samt over- eller underdekning i forhold til tidligere avsetninger resultatføres. Se note 12 for ytterligere informasjon knyttet til totalt utestående beløp som er konstatert / fraregnet i balansen.
Finansielle instrumenter – fraregning og modifisering
Finansielle eiendeler fraregnes når de kontraktsmessige rettighetene til kontantstrømmer fra de finansielle eiendelene utløper, eller når foretaket overfører den finansielle eiendelen i en transaksjon hvor all eller tilnærmet all risiko og fortjenestemuligheter knyttet til eierskap av eiendelen overføres. Finansielle forpliktelser fraregnes på det tidspunkt rettighetene til de kontraktsmessige betingelsene er innfridd, kansellert eller utløpt.
Dersom det gjøres modifiseringer eller endringer i vilkårene til en eksisterende finansiell eiendel eller forpliktelse behandles instrumentet som en ny finansiell eiendel dersom de reforhandlede vilkårene er vesentlig forskjellige fra de gamle vilkårene. Dersom vilkårene er vesentlig forskjellig fraregnes den gamle finansielle eiendelen eller forpliktelsen, og en ny finansiell eiendel eller forpliktelse innregnes. Generelt vurderes et utlån til å være en ny finansiell eiendel dersom det utstedes ny lånedokumentasjon, samtidig som det foretas ny kredittprosess med fastsettelse av nye lånevilkår.
Dersom det modifiserte instrumentet ikke vurderes å være vesentlig forskjellig fra det eksisterende instrumentet, anses instrumentet regnskapsmessig å være en videreføring av det eksisterende instrumentet. Ved en modifisering som regnskapsføres som en videreføring av eksisterende instrument, diskonteres de nye kontantstrømmene med instrumentets opprinnelige effektive rente og eventuell forskjell mot eksisterende balanseført beløp resultatføres over ordinært resultat.
Overtagelse av eiendeler
Eiendeler som overtas i forbindelse med oppfølging av misligholdte og nedskrevne engasjementer, verdsettes ved overtagelsen til virkelig verdi. Slike eiendeler klassifiseres i balansen etter sin art. Etterfølgende verdivurdering og klassifisering av resultateffekter følger prinsippene for den aktuelle eiendelen.
Motregning
Finansielle eiendeler og finansielle forpliktelser motregnes og presenteres netto bare når banken har en juridisk håndhevbar rett til å motregne og når banken har til hensikt å gjøre opp på nettogrunnlag.
Øvrige forpliktelser
Avsetning til forpliktelser blir foretatt når banken har en forpliktelse basert på en tidligere hendelse, det er sannsynlig at forpliktelsen vil bli oppgjort finansielt og forpliktelsen kan estimeres pålitelig.
Utbytte og resultat per egenkapitalbevis
Utbytte på egenkapitalbevis bokføres som egenkapital i perioden frem til det er vedtatt av bankens forstanderskap. Resultat per egenkapitalbevis beregnes ved å dividere resultatet som tilfaller eierne av egenkapitalbevisene med antall utestående egenkapitalbevis.
Egenkapital
Egenkapitalbeviseiernes andel av egenkapitalen består av egenkapitalbeviskapital, overkurs, annen innskutt egenkapital (fondsobligasjonskapital) og utjevningsfond. Utjevningsfondet er akkumulert overskudd som kan benyttes til fremtidig kontantutbytte eller fondsemisjon.
Øvrig egenkapital består av sparebankens fond, gavefond, fond urealiserte gevinster, fond for vurderingsforskjeller og annen egenkapital.
Årsoverskuddet tilordnes eierne av egenkapitalbevis og grunnfondskapitalen i samme forhold som deres respektive andel av bankens egenkapital.
Utstedte fondsobligasjoner er obligasjoner med pålydende rente, men banken har ikke plikt til å utbetale renter i en periode hvor det ikke utbetales utbytte, og investor har heller ikke senere krav på renter som ikke er utbetalt. Fondsobligasjoner møter ikke definisjonen av en finansiell forpliktelse i henhold til IAS 32 og klassifiseres følgelig som egenkapital (fondsobligasjonskapital) i bankens balanse. Fondsobligasjonene er evigvarende, og banken har en ensidig rett til ikke å betale renter til investorene. Renter presenteres dermed ikke som en rentekostnad i resultatet, men som en reduksjon av egenkapital.
Hendelser etter balansedagen
Ny informasjon etter balansedagen om selskapets finansielle stilling på balansedagen er tatt hensyn til i årsregnskapet. Hendelser etter balansedagen som ikke påvirker selskapets finansielle stilling på balansedagen, men som vil påvirke selskapets finansielle stilling i fremtiden er opplyst om dersom dette er vesentlig.
Kontantstrømoppstilling
Kontantstrømoppstillingen er utarbeidet med utgangspunkt i kontantstrømmer fra operasjonelle -, investerings-, og finansieringsaktiviteter etter direkte metode. Kontantstrømmer fra operasjonelle aktiviteter er definert som alle inn- og utbetalinger knyttet til utlåns- og innskuddsvirksomheten mot kunder, inn- og utbetalinger fra kortsiktige verdipapirer, samt utbetalinger generert fra omkostninger knyttet til den ordinære operasjonelle virksomheten. Investeringsaktiviteter er definert som kontantstrømmer fra langsiktige verdipapirtransaksjoner, - samt investeringer i driftsmidler og eiendommer. Kontantstrømmer fra opptak og nedbetaling av ansvarlige lån og obligasjonsgjeld og egenkapital er definert som finansieringsaktiviteter. Likvider omfatter kontanter og kontantekvivalenter og fordringer på Norges Bank og øvrige bankinstitusjoner.
Note 2 Anvendelse av estimater og skjønnsmessige vurderinger
Utarbeidelse av regnskap i overensstemmelse med IFRS krever at ledelsen i en del tilfeller tar forutsetninger, og må anvende estimater og skjønnsmessige vurderinger. Estimater og skjønnsmessige vurderinger evalueres løpende, og er basert på historiske erfaringer og forutsetninger om fremtidige hendelser som anses sannsynlige på balansedagen. Det er knyttet usikkerhet til de forutsetninger og forventninger som ligger til grunn for anvendte estimater og skjønnsmessige vurderinger. Faktiske fremtidige utfall kan avvike fra estimatene og forutsetningene.
Nedskrivning på utlån og garantier
For individuelt vurderte utlån og for grupper av utlån som er identifisert som usikre, foretas det en beregning for å fastslå en verdi på utlånet eller på grupper av utlån. Store og spesielt risikable, samt kreditt-forringede engasjementer gjennomgås kvartalsvis. Lån til privatpersoner gjennomgås når de er misligholdt og senest etter 90 dager, eller dersom de har en særdeles dårlig betalingshistorikk. Beregningen forutsetter at det benyttes størrelser som er basert på vurderinger, og disse påvirker presisjonen i den beregnede verdi.
Steg 3 nedskrivninger (individuelle nedskrivninger)
Dersom det foreligger objektive bevis på at en kredittforringelse har inntruffet for utlån vurdert til amortisert kost beregnes tapet som forskjellen mellom balanseført verdi og nåverdien av estimerte fremtidige kontantstrømmer diskontert med utlånets opprinnelige effektive rentesats. Estimering av fremtidig kontantstrøm gjøres på grunnlag av erfaringsdata og skjønn relatert til sannsynlige utfall for blant annet markedsutvikling og konkrete forhold for det enkelte engasjement, herunder erfaringsdata for låntagers evne til å håndtere en presset økonomisk situasjon. Ved verdivurderingen av nedskrivning på utlån hefter det usikkerhet ved identifiseringen av utlån som skal nedskrives, estimering av tidspunkt og beløp for fremtidige kontantstrømmer, samt verdivurdering av sikkerheter.
Steg 1 og 2 nedskrivninger (statistiske nedskrivninger)
Engasjementer som ikke er individuelt nedskrevet, inngår i beregning av statistiske nedskrivninger på utlån og garantier. Nedskrivning beregnes på grunnlag av utviklingen i kundenes risikoklassifisering og tapserfaring for de respektive kundegrupper (PD og LGD), samt forventet konjunktur- og markedsutvikling (makroforhold). Se ytterligere beskrivelser i avsnittet Nedskrivningsmodell i banken i note 6. Den statistiske modellen for beregning av «Expected credit losses» (ECL) på engasjementene bygger på flere kritiske forutsetninger, herunder misligholdssannsynlighet, tap ved mislighold, forventet levetid på engasjementene og makroutvikling. På grunn av betydelig estimatusikkerhet er det krav til å vise sensitivitetsanalyser gitt endring i ulike parametere, og dette fremgår av note 14.
Virkelig verdi for finansielle eiendeler
Virkelig verdi på finansielle instrumenter som ikke er notert i et aktivt marked (nivå 2 og 3) er verdsatt ved bruk av verdsettelsesteknikker, og slike verdsettelser vil være beheftet med usikkerhet. Verdsettelsesteknikker (for eksempel modeller) som er benyttet for å bestemme virkelig verdi er vurderes periodisk opp mot utvikling i verdi av lignende instrumenter, og gjennomførte transaksjoner i samme papir. I den grad det er praktisk mulig benyttes observerbare data, men på områder som kredittrisiko volatilitet og korrelasjoner må det benyttes estimater. Endring i forutsetningene om disse faktorene kan påvirke virkelig verdi på finansielle instrumenter. Se note 25 for sensitivitetsberegninger.
Goodwill
Goodwill avskrives ikke, men den er gjenstand for en årlig nedskrivningstest med sikte på å avdekke et eventuelt verdifall, i samsvar med IAS 36. Nedskrivningstesten er basert på estimater i form av budsjetter og prognoser frem i tid. Siden estimatene som anvendes i nedskrivningstesten er usikre er det krav om at nedskrivningstesten skal inneholde sensitivitetsanalyser som viser hvordan endring i estimatene påvirker forskjellen mellom balanseført verdi og gjenvinnbart beløp. Se note 30 for mer informasjon om forutsetningene benyttet og resultatet av nedskrivningstesten av goodwill.
Note 3 Fusjon
Sunndal Sparebank og Romsdal Sparebank fusjonerte 2. juni 2025 med regnskapsmessig virkning fra samme tidspunkt. 19. desember 2024 ble fusjonsplanen vedtatt i begge bankenes generalforsamlinger og Finanstilsynet ga tillatelse til sammenslåingen 14. mai 2025. Romsdal Sparebank var overtakende bank og endret samtidig med fusjonen navn til Tinde Sparebank. Fusjonen er behandlet etter oppkjøpsmetoden i samsvar med IFRS 3.
I fusjonsplanen ble bytteforholdet satt til 54,4 % til Romsdal Sparebank og 45,6 % til Sunndal Sparebank.
Vederlaget for overtagelsen av virksomheten til Sunndal Sparebank var i form av nye egenkapitalbevis i den sammenslåtte banken og forhøyelse av grunnfondskapitalen.
I forbindelse med sammenslåingen er eierandelskapitalen forhøyet med 266,2 millioner ved utstedelse av 2.662.892 nye egenkapitalbevis. Egenkapitalbevisene utstedes med pålydende kr 100 per egenkapitalbevis og tegningskurs på kr 117,97 per bevis. Virkelig verdi av de utstedte egenkapitalbevisene var kr 127,67, tilsvarende volumvektet gjennomsnitt av gjennomsnittlig daglig omsetningskurs kurs av egenkapitalbevisene i Romsdal sparebank de siste 14 dagene før fusjonstidspunktet.
Iht IFRS 3 skal alle eiendeler og forpliktelser innregnes til virkelig verdi. Goodwill skal innregnes som differansen mellom virkelig verdi av netto eiendeler som overtas og virkelig verdi av vederlaget i transaksjonen. Virkelig verdi justeringen av de utstedte egenkapitalbevisene justeres ved differansen mellom virkelig verdi og tegningskurs per egenkapitalbevis. Virkelig verdi vurderingen av grunnfondskapitalen beregnes ved å benytte samme P/B-multippel som for egenkapitalbevisene som utstedes.
Tabellen under viser fordelingen av virkelig verdi av vederlaget mellom nye egenkapitalbevis og grunnfondet.
| Beregning av PPA-justeringer | |
|---|---|
| Virkelig verdi nye vederlagsbevis | 340,0 |
| Eierbrøk Sunndal før fusjon | 38,54 % |
| Virkelig verdi GFK | 542,2 |
| Virkelig verdi vederlag | 882,2 |
| Bokført verdi netto eiendeler | 809,7 |
| Mer(/mindre)-verdi til allokering | 72,4 |
Det er gjennomført en kjøpsprisallokering (PPA) for å identifisere mer-/mindreverdier sammenlignet med bokførte verdier. I delårsrapportene for andre og tredje kvartal 2025 ble det presentert en foreløpig kjøpsprisallokering, i fjerde kvartal ble det foretatt en ny vurdering av virkelig verdi av Sunndal sparebanks utlånsportefølje og endelig kjøpsprisallokering ble utarbeidet. Tabellen under viser bokførte verdier per 31.05.2025 og allokering av identifiserte virkelig verdi justeringer.
| Balanseført verdi 31.05.2025 | Virkelig verdi justering | Virkelig verdi 02.06.2025 | |
|---|---|---|---|
| Goodwill | 0 | 86 948 | 86 948 |
| Kunderelasjon - PM | 0 | 16 461 | 16 461 |
| Kunderelasjon - BM | 0 | 1 095 | 1 095 |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 62 751 | 0 | 62 751 |
| Utlån og fordr. på kredittinstitusjoner | 172 052 | 0 | 172 052 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 4 807 157 | -45 295 | 4 761 862 |
| Rentebærende verdipapirer | 459 114 | 0 | 459 114 |
| Aksjer, andeler og andre ek.int. | 253 767 | 0 | 253 767 |
| Eierinteresser i konsernselskaper | 3 500 | 0 | 3 500 |
| Varige driftsmidler | 29 003 | 13 217 | 42 221 |
| Andre eiendeler | 15 596 | 0 | 15 596 |
| Sum eiendeler | 5 802 939 | 72 427 | 5 875 366 |
| Innlån fra kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 3 910 116 | 0 | 3 910 116 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 928 306 | 0 | 928 306 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 |
| Annen gjeld | 22 107 | 0 | 22 107 |
| Utsatt skatteforpliktelse | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 |
| Andre avsetninger | 7 087 | 0 | 7 087 |
| Ansvarlig lånekapital | 75 574 | 0 | 75 574 |
| Sum gjeld | 4 943 190 | 0 | 4 943 190 |
| Hybridkapital | 50 000 | 0 | 50 000 |
| Egenkapital eks. hybridkapital | 809 749 | 72 427 | 882 176 |
| Sum egenkapital | 859 749 | 72 427 | 932 176 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 802 939 | 72 427 | 5 875 366 |
Note 4 Risikostyring
Bankens forretningsaktiviteter fører til at virksomheten er eksponert for en rekke finansielle risikoer. Bankens målsetting er å oppnå en balanse mellom avkastning og risiko, og å minimere potensielle negative virkninger på bankens finansielle resultat. Bankens finansielle risikostyring er etablert for å identifisere og analysere disse risikoene, samt å etablere passende risikorammer og -kontroller, og å overvåke overholdelsen gjennom bruk av pålitelige og oppdaterte informasjonssystemer. Banken vurderer jevnlig de etablerte retningslinjene for risikostyring og systemet som er etablert for å sikre at endringer i produkter og markeder blir reflektert i risikorammene.
Ansvaret for bankens risikostyring og kontroll er delt mellom bankens styre og ledelsen. Styret vedtar bankens mål og rammestruktur innenfor alle risikoområder, herunder retningslinjer for styring av risiko. Administrerende banksjef har ansvaret for bankens samlede risikostyring. Alle beslutninger knyttet til risiko og risikostyring blir normalt fattet av administrerende banksjef i samråd med øvrige medlemmer i bankens ledelse. Alle ledere i banken har ansvar for å styre risiko og sikre god intern kontroll innenfor eget område i tråd med banken sin vedtatte risikoprofil.
Risikokategorier
Hovedrisikokategoriene for banken er:
Kredittrisiko
Banken tar kredittrisiko, som er risikoen for at motparten vil påføre banken et tap ved ikke å gjøre opp bankens tilgodehavende. Kreditteksponering er primært knyttet til utestående lån og gjeldspapirer. Det er også kredittrisiko knyttet til “off-balance” finansielle instrumenter som lånetilsagn, ubenyttet kreditt og garantier.
Se note 6-14 for vurdering av kredittrisiko.
Markedsrisiko
Banken er eksponert for markedsrisiko, som risikoen for at et finansielt instruments virkelige verdi eller framtidige kontantstrømmer vil svinge på grunn av endringer i markedspriser. Bankens markedsrisiko er knyttet til åpne posisjoner i rente-, og aksjeprodukter som er eksponert mot endrede markedspriser og endringer i volatiliteten til priser som rentesatser, kredittspreader, og aksjepriser.
Styring av markedsrisiko tar utgangspunkt i styrevedtatt policy for markedsrisiko hvor det er satt rammer for eksponering innen ulike risikokategorier. Risikoeksponering og -utvikling overvåkes løpende og rapporteres periodisk til styre, ledelse og myndigheter via IRRBB – rapportering.
Se note 16, 17 og 24 til 28 for vurdering av markedsrisiko.
Likviditetsrisiko
Likviditetsrisiko er risikoen for at banken ikke er i stand til å innfri sine forpliktelser ved forfall, samt risikoen for at banken ikke klarer å møte sine likviditetsforpliktelser uten at kostnaden øker vesentlig. I dette inngår også risiko for at banken ikke er i stand til å finansiere utlånsvekst.
Likviditetsstyringen tar utgangspunkt i bankens overordnede likviditetspolicy vedtatt av styret. Likviditetspolicyen gjennomgås minimum årlig. Bankens rammer og retningslinjer for likviditetsrisiko gjenspeiler bankens risikoprofil. Bankens innskudd består primært av innskudd fra kunder i bankens markedsområde.
Se note 15 for vurdering av likviditetsrisiko.
Operasjonell risiko
Risikoen for tap som skyldes svakheter eller feil i prosesser og systemer, feil begått av ansatte, eller eksterne hendelser. Styring av operasjonell risiko tar utgangspunkt i bankens policy for operasjonell risiko og internkontroll. Det gjennomføres risikovurderinger både på overordnet nivå, men også innenfor ulike prosesser som banken til enhver tid er eksponert for. Hendelser som har påvirket, eller kan påvirke bankens lønnsomhet og/eller omdømme, følges systematisk opp. I tillegg til at det årlig foretas en omfattende gjennomgang av vesentlige operasjonelle risikoer og kontrolltiltak, foretar ledelsen en løpende vurdering av operasjonelle risikohendelser og iverksetter ytterligere risikoreduserende tiltak ved behov. Det foretas løpende rapportering av operasjonelle tapshendelser og internkontrollavvik til ledelse og styret.
ESG risiko
Risiko som er relatert til miljø, samfunnsansvar og selskapsstyring inngår i ESG risiko, deriblant også klimarisiko. Klimarisiko omfatter risiko for økt kredittrisiko og finansielle tap for banken som følge av klimaendringer. Banken foretar årlig gjennomgang av risiko i banken der ESG og klimarisiko inngår.
Det er først og fremst relatert til utlån til bedriftsmarked at det er identifisert at banken er utsatt for klimarisiko. Dette er både relatert til fysisk risiko, men også overgangsrisiko fra dagens situasjon til et lavutslippssamfunn. Derfor er vurdering av bærekraft og klimarisiko integrert i bankens kredittprosess. Da banken er lite eksponert mot blant annet olje og gassnæringen anses næringseiendom, bygg og anlegg samt landbruk å være de sektorer som har høyest iboende klimarisiko i bankens portefølje. Samtidig er det store muligheter for positiv påvirkning i disse bransjene.
Konsentrasjonsrisiko
Konsentrasjonsrisiko er risikoen for at bank har en eksponering mot debitorer eller verdipapirer med liknende økonomiske egenskaper, eller fra kunder som er involvert i sammenliknbare aktiviteter der disse likhetene kan gjøre at de samtidig får problemer med å holde betalingsforpliktelsene sine, eller at verdiene svinger i takt slik at hvis en kunde får problemer vil potensielt mange kunder få problemer på grunn av likheten.
For å vurdere og styre konsentrasjonsrisiko vurderer banken følgende forhold ved utlånsporteføljen:
- Store enkeltkunder
- Enkelte bransjer (næringsgrupper med spesifikke utfordringer eller sykliske næringer)
- Geografiske områder
- Sikkerhet med samme risikoegenskaper (f.eks. avhengig av eiendomspriser)
Banken benytter samme metode som Finanstilsynet for beregning av konsentrasjonsrisiko for individuell- og bransje risiko. Banken har en ikke-uvesentlig konsentrasjon omkring engasjement til finansiering av eiendomsinvesteringer. Totalt 51 % av bankens næringslivsengasjement har tilknytning til eiendomsselskaper og eiendomsdrift per 31. desember 2025.
I tillegg vurderer banken konsentrasjonsrisiko knyttet til store enkeltengasjementer. Banken definerer store engasjementer som engasjementer som overstiger 10 % av bankens ansvarlige kapital. Se note 13 for mer informasjon.
Compliancerisiko
Compliancerisiko er risikoen for at banken pådrar seg offentlige sanksjoner/bøter eller økonomiske tap som følge av manglende etterlevelse av lover og forskrifter. Banken vektlegger gode prosesser for å sikre etterlevelse av gjeldende lover og forskrifter. Styret vedtar bankens retningslinje for risikostyring og compliance, som beskriver hovedprinsippene for ansvar og organisering. Det arbeides kontinuerlig med å vurdere beste tilpasning til nye reguleringer og nytt regelverk for både å ivareta etterlevelse og effektivitet i organisasjonen. Nye reguleringer og nytt regelverk som påvirker driften skal fortløpende inkluderes i rutiner og retningslinjer.
Aktiviteten på compliance-området har vært stor i senere år, særlig knyttet opp mot kravene innen hvitvasking og GDPR. Banken har implementert spesifikke rutiner og retningslinjer for å sikre etterlevelse, og jobber aktivt for å opprettholde og videreutvikle de ansattes kompetanse på området.
Annen risiko
Annen risiko inkluderer strategisk risiko, eierrisiko og risiko i omgivelsene. Strategisk risiko er risiko for tap på grunn av at inntjeningen blir lavere enn forventet, men at dette ikke er kompensert gjennom lavere kostnader. Strategisk risiko kan oppstå fra endringer i konkurransebildet, regulatoriske endringer eller ineffektiv posisjonering i forhold til makromiljøet som påvirker driften til konsernet. Strategisk risiko kan også oppstå hvis man ikke evner å leve opp til målsatte strategier og/eller ikke klarer å effektivt gjøre grep for å justere avkastning lavere enn målsatt. Eierrisiko er risiko som oppstår som følge av å være eier i et selskap, for eksempel gjennom drift eller risiko for at ny kapital må tilføres. Risiko i omgivelsene vil i hovedsak være makroøkonomiske risikoer som for eksempel arbeidsledighet og utvikling i konkurshyppighet. Risikoen inkluderer også omdømmerisiko.
Note 5 Kapitalstyring og kapitaldekning
Tinde Sparebank benytter standardmetoden for kredittrisiko og basismetoden for operasjonell risiko. CRR3 ble innført i Norge fra 1. april. Endringene fra regelverket for standardmetoden innebærer mer risikosensitive risikovekter enn i CRR2, særlig for lån med pant i eiendom, der belåningsgrad og verdsettelsesprinsipper får større betydning.
Per 31. desember 2025 er kravet til bevaringsbuffer 2,5 %, systemrisikobuffer 4,5 % og motsyklisk kapitalbuffer 2,5 %. Kravet om ren kjernekapital er på 4,5 %, slik at samlet minstekrav til ren kjernekapital er 14,0 %. I tillegg har Finanstilsynet fastsatt et pilar 2-krav for Tinde Sparebank på 2,2 % som må dekkes med minimum 56,25 % ren kjernekapital og minimum 75 % kjernekapital. Regulatorisk minstekrav til ren kjernekapital, inklusive pilar 2-kravet, er dermed 15,25 % på konsolidert i nivå.
Bankens mål om ren kjernekapitaldekning på konsolidert nivå er minimum 16,5 % per 31. desember 2025.
En sentral del i bankens kapitalstyring er konsernets interne vurdering av kapitalbehov (ICAAP – Internal Capital Adequacy Assessment Process). I denne prosessen foretas det vurderinger av alle vesentlige risikoer banken er eksponert mot med tilhørende vurdering av internt kapitalbehov for de ulike risikoene. Styret gjennomgår i forbindelse med ICAAP konsernets viktigste risikoområder og intern kontroll. Gjennomgangen tar sikte på å få dokumentert kvaliteten på arbeidet innen de vesentligste risikoområdene. Gjennomgangen skal sikre at endringer i risikobildet identifiseres slik at nødvendige forbedringstiltak kan iverksettes. Tilleggsinformasjon om bankens ansvarlige kapital og risikoprofil er offentliggjort på bankens hjemmesider – pilar 3 dokument.
Samarbeidende gruppe pr 31. desember 2025
Foretak som deltar i samarbeidende gruppe skal foreta forholdsmessig konsolidering av eierandeler i finansforetak som samarbeidet omfatter, jf. Finansforetaksloven § 17-13 (2) og utfyllende bestemmelser i CRR/CRD-forskriftens § 20 (3).
Tinde Sparebank deltar i samarbeidende gruppe med Eika Gruppen AS, Eika Boligkreditt AS og Kredittbanken ASA. Eierandelene i Eika Gruppen AS (3,45 %), Eika Boligkreditt AS (4,74 %) og Kredittbanken ASA (0,53 %) blir konsolidert med bankens kapitaldekning.
| Morbank | Konsolidert kapitaldekning inkl. andel samarb.gruppe | |||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2024 | 2025 | 2024 | |
| Egenkapitalbevis / Aksjekapital | 545 002 | 278 713 | 623 197 | 310 757 |
| Overkursfond | 80 098 | 8 098 | 420 066 | 142 745 |
| Sparebankens fond /Opptjent egenkapital | 1 124 286 | 581 335 | 869 060 | 548 949 |
| Kompensasjonsfond | 41 000 | 4 801 | 41 000 | 0 |
| Gavefond | 19 400 | 9 700 | 19 400 | 0 |
| Utjevningsfond | 30 395 | 31 691 | 30 395 | 0 |
| Fond for urealisert gevinst | 162 001 | 92 655 | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 162 933 | 101 094 |
| Egenkapital som inngår i ren kjernekapital | 2 002 182 | 1 006 992 | 2 166 051 | 1 103 545 |
| Avsatt utbytte og gaver | -34 705 | -28 584 | -34 705 | 0 |
| Immaterielle eiendeler | -74 833 | 0 | -245 709 | 0 |
| Fradrag for forsvarlig verdsetting | -3 281 | -1 685 | -4 111 | 0 |
| Fradrag i ren kjernekapital | -29 151 | -14 258 | -38 489 | -149 573 |
| Ren kjernekapital | 1 860 212 | 962 465 | 1 843 037 | 953 972 |
| Fondsobligasjoner | 120 000 | 70 000 | 150 697 | 84 095 |
| Fradrag i kjernekapital | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kjernekapital | 1 980 212 | 1 032 465 | 1 993 734 | 1 038 067 |
| Tilleggskapital - ansvarlig lån | 120 000 | 45 000 | 164 904 | 63 985 |
| Fradrag i tilleggskapitalkapital | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ansvarlig kapital | 2 100 212 | 1 077 465 | 2 158 638 | 1 102 052 |
| Eksponeringskategori (vektet verdi) | ||||
| Lokale og regionale myndigheter | 48 266 | 21 672 | 114 670 | 39 979 |
| Institusjoner | 88 387 | 61 059 | 127 363 | 82 332 |
| Foretak | 143 028 | 103 564 | 146 372 | 105 022 |
| Massemarked | 2 365 899 | 579 501 | 2 925 993 | 630 935 |
| Pantsikkerhet eiendom | 2 306 249 | 2 277 814 | 3 265 956 | 3 018 479 |
| - Herav pantsikkerhet i boligeiendom (CRR3) | 1 425 044 | 0 | 2 384 593 | 0 |
| - Herav pantsikkerhet i næringseiendom (CRR3) | 881 205 | 0 | 881 363 | 0 |
| Forfalte engasjementer | 234 174 | 129 644 | 241 533 | 132 679 |
| Høyrisiko engasjementer | 0 | 283 055 | 0 | 283 150 |
| Kjøp, utvikling og oppføring av fast eiendom | 681 820 | 0 | 682 038 | 0 |
| Obligasjoner med fortrinnsrett | 114 438 | 58 715 | 77 807 | 41 339 |
| Fordring på institusjoner og foretak med kortsiktig rating | 31 428 | 26 760 | 36 177 | 26 760 |
| Andeler i verdipapirfond | 42 439 | 24 471 | 53 647 | 30 099 |
| Egenkapitalposisjoner | 666 917 | 292 262 | 314 355 | 143 080 |
| Øvrige engasjement | 102 859 | 72 044 | 130 795 | 86 556 |
| Subordinert gjeld | 0 | 172 | 0 | 0 |
| Sum beregningsgrunnlag for kredittrisiko | 6 825 904 | 3 930 733 | 8 116 706 | 4 620 409 |
| Beregningsgrunnlag fra operasjonell risiko | 620 650 | 397 719 | 666 905 | 421 742 |
| CVA-tillegg | 35 | 0 | 88 682 | 25 125 |
| Kapitalkrav med utgangspunkt i faste kostnader | 0 | 0 | 9 718 | 0 |
| Sum beregningsgrunnlag | 7 446 589 | 4 328 452 | 8 882 011 | 5 067 277 |
| Kapitaldekning i % | 28,20 % | 24,89 % | 24,30 % | 21,75 % |
| Kjernekapitaldekning | 26,59 % | 23,85 % | 22,45 % | 20,49 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 24,98 % | 22,24 % | 20,75 % | 18,83 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 12,94 % | 12,30 % | 9,48 % | 9,64 % |
Note 6 Kredittrisiko
Kredittrisiko oppstår i hovedsak i bankens utlånsportefølje, men også knyttet til bankens beholdning av obligasjoner og sertifikater.
Bankens maksimale eksponering fremgår i tabell under:
| Maksimal eksponering til kredittrisiko | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Kontanter og kontantekvivalenter | 80 073 | 49 850 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 187 382 | 135 300 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 11 890 580 | 6 494 109 |
| Rentebærende verdipapirer | 1 332 933 | 794 370 |
| Aksjer, andeler og andre egenkapitalinstrumenter | 769 916 | 369 623 |
| Eierinteresser i tilknyttede selskaper og felleskontrollerte foretak | 4 357 | 502 |
| Andre eiendeler | 56 934 | 12 218 |
| Sum kredittrisikoeksponering balanseposter | 14 322 175 | 7 855 972 |
| Garantiforpliktelser | 75 676 | 33 142 |
| Ubenyttede trekkfasiliteter | 488 679 | 364 896 |
| Lånetilsagn | 268 139 | 169 804 |
| Total kredittrisikoeksponering | 15 154 669 | 8 423 814 |
| Lån overført til Eika Boligkreditt | 4 818 211 | 2 676 625 |
| Garantiforpliktelse til Eika Boligkreditt | 88 598 | 81 927 |
Måling av kredittrisiko for utlånsporteføljen
Sannsynlighet for mislighold brukes som mål på kredittkvalitet. Banken benytter samme modell for å estimere misligholdssannsynlighet som resten av Eika bankene. Nedskrivningsmodellen er beskrevet i avsnittet under.
Nedskrivningsmodellen beregner en misligholdssannsynlighet per kunde som tilordnes en risikoklasse. Banken deler porteføljen inn i tolv risikoklasser, basert på PD for hvert kredittengasjement, se den underliggende tabellen:
| Risikoklasse | Sannsynlighet for mislighold fra | Sannsynlighet for mislighold til |
|---|---|---|
| 1 | 0,00 % | 0,10 % |
| 2 | 0,10 % | 0,25 % |
| 3 | 0,25 % | 0,50 % |
| 4 | 0,50 % | 0,75 % |
| 5 | 0,75 % | 1,25 % |
| 6 | 1,25 % | 2,00 % |
| 7 | 2,00 % | 3,00 % |
| 8 | 3,00 % | 5,00 % |
| 9 | 0,50 % | 8,00 % |
| 10 | 8,00 % | 99,99 % |
| 11 og 12 | 100,00 % | 100,00 % |
Bankens portefølje inndelt etter risikoklasser og steg er presentert i note 7.
Nedskrivningsmodell i banken
Forventet kredittap (ECL) i steg 1 og 2 beregnes som EAD x PD x LGD, neddiskontert med effektiv rente. Eika har utviklet egne modeller for beregning av sannsynlighet for mislighold (PD) og tap gitt mislighold (LGD). Banken benytter seg av Eika sin løsning for beregning av eksponering ved mislighold (EAD), vurdering om et engasjement har hatt vesentlig økning i kredittrisiko siden første gangs innregning og selve beregningen av forventet kredittap (ECL).
Definisjon av mislighold
Banken har definert mislighold i henhold til European Banking Authority sine retningslinjer for hvordan banker skal anvende misligholdsdefinisjon i kapitalkravsforordningen (CRR), samt presiseringer i CRR/CRD IV forskriften. Det følger av disse reglene at en kunde vil bli klassifisert som misligholdt dersom minst ett av følgende kriterier er oppfylt:
- Kunden har et overtrekk som både overstiger en relativ- og absolutt grense i mer enn 90 sammenhengende dager. For både PM- og BM-kunder er den relative grensen lik 1 % av kundens samlede eksponeringer.
- For PM-kunder / retail-kunder er den absolutte grensen lik 1.000 kroner
- For BM-kunder er den absolutte grensen lik 2.000 kroner
- Det er vurdert som sannsynlig at kunden ikke vil kunne innfri sine kredittforpliktelser overfor banken (unlikely to pay – UTP).
- Kunden er smittet av en annen kunde som er i mislighold i henhold til de to første kriteriene nevnt over.
Definisjonen av mislighold innebærer innføring av karensperiode som tilsier at kundene blir kategorisert som misligholdt en periode etter at misligholdet er bragt i orden. Karensperioden er tre måneder etter friskmelding med unntak av engasjementer med forbearance-markering hvor tilhørende karensperioden er tolv måneder.
Eksponering ved mislighold (EAD)
EAD for avtaler i steg 1 består av utestående fordring eller forpliktelse justert for kontantstrømmer de neste 12 månedene og for avtaler i steg 2 de neddiskonterte kontantstrømmene for den forventede levetiden til avtalen. For garantier er EAD lik den utestående forpliktelse på rapporteringsdatoen multiplisert med en konverteringsfaktor på 1 eller 0,5 avhengig av type garanti. Ubenyttede kreditter har EAD lik utestående ubenyttet kreditt på rapporteringstidspunktet.
Forventet levetid på en avtale beregnes ut fra lignende avtalers historiske gjennomsnittlige levetid.
Avtaler som modifiseres måles fra opprinnelig innvilgelsestidspunkt selv om avtalen får nye betingelser.
Tap ved mislighold (LGD)
Estimat for LGD er basert på historiske tap i alle Eika-banker basert på ulike intervall av sikkerhetsdekning eller belåningsgrad. Modellene skiller mellom person- og bedriftskunder.
Personkunder
- Kunder med sikkerhet i fast eiendom
- Kunder med annen sikkerhet enn fast eiendom
- Kunder uten registrert sikkerhet
Bedriftskunder
- Kunder med sikkerhet
- Kunder uten sikkerhet
Verdien av sikkerheter er hensyntatt og baserer seg på estimerte realisasjonsverdier.
Sannsynlighet for mislighold (PD)
Bankens PD-modell er utviklet av Eika Gruppen. PD-modellen estimerer sannsynlighet for mislighold ved å estimere statistiske sammenhenger mellom mislighold og kundens finansielle stilling, demografiske data og betalingsadferd. For deler av porteføljen benyttes policykoder når kundens risiko ikke kan beregnes på ordinær måte, dette kan skyldes kundetype eller hendelse. Kunder med policykode overstyres til en risikoklasse med tilhørende forhåndsdefinert PD.
Modellen skiller mellom personkunder og bedriftskunder, og måler sannsynlighet for mislighold de neste 12 måneder (PD 12 mnd.). Modellen består videre av to undermodeller, herunder en adferdsmodell og en generisk modell, som vektes ulikt basert på tid som kredittkunde og tid siden siste kredittsjekk. Den generiske modellen benyttes utelukkende i de tilfeller hvor kundeforholdet og tid siden siste kredittsjekk har vært kortere enn en forhåndsdefinert tidshorisont. Kun adferdsmodellen benyttes dersom kundeforholdet og tid siden siste kredittsjekk har vært lengre enn en gitt tidshorisont. I alle andre tidshorisonter vil en kombinasjon av modellene benyttes. For ikke-gjenpartspliktige BM-kunder vil det alltid benyttes en kombinasjon av modellene i de tilfeller kundeforholdet har vart lengre enn en gitt tidshorisont.
Adferdsmodellen angir PD 12 mnd. basert på observert adferd fra kundenes konto, transaksjoner og produktfordeling. Generisk modell angir PD 12 mnd. basert på offentlig informasjon. Generisk modell er utviklet av Dun & Bradstreet.
For bedriftskunder består den generiske modellen av fire undermodeller, herunder enkeltpersonsforetak (ENK), foretak der eier direkte hefter for gjeld (ANS/DA), øvrige foretak med innlevert regnskap og øvrige foretak uten regnskap. For personkunder består den generiske modellen av fem undermodeller, hvorav fire er delt opp etter kundens alder (18-26 år, 27-42 år, 43-65 år og 66+ år) og den siste består av personer, uansett alder, med minst en aktiv betalingsanmerkning.
Med utgangspunkt i PD 12 mnd, beregnes misligholdssannsynlighet over engasjementets forventede levetid (PD liv) med en migrasjonsbasert framskrivning, samt justeringer for forventninger til fremtiden (omtalt nedenfor). Modellene blir årlig validert og rekalibreres ved behov. Ved forringelse av modellenes kvalitet blir det utviklet nye modeller.
Vesentlig økning i kredittrisiko (migrering)
Vesentlig økning i kredittrisiko måles basert på utvikling i PD 12 mnd og levetids PD (PD liv) siden første gangs innregning.
For engasjement som hadde opprinnelig PD 12 mnd. mindre enn 1 %, er vesentlig økning definert som: PD 12 mnd > PD 12 mnd. ini + 0,5 % og PD liv > PD liv ini * 2
For engasjement som hadde opprinnelig PD 12 mnd. over eller lik 1 %, er vesentlig økning definert som: PD 12 mnd > PD 12 mnd. ini + 2 % eller PD liv > PD liv ini * 2
Det foreligger ingen karenskriterier med tanke på migrering, følgelig vil engasjementet bli tilbakeført til steg 1 dersom tilhørende PD endringer ikke lenger oppfyller kravene til vesentlig økning i kredittrisiko.
Det er i tillegg to absolutte kriterier som alltid definerer en vesentlig økning i kredittrisiko.
- Eiendelen er ikke kredittforringet, men det er gitt betalingslettelser i forbindelse med at kunden er i finansielle vanskeligheter.
- Eiendelen har et overtrekk på minimum 1.000 kroner i mer enn 30 sammenhengende dager.
Forventet kredittap basert på forventninger til fremtiden
Forventningene til framtiden er tatt hensyn til gjennom en makroøkonomisk regresjonsmodell for henholdsvis PM og BM som vurderer endring i sannsynligheten for mislighold (PD) i tre scenarier – basis (forventet makroøkonomiske utvikling, nedside (vesentlig økonomisk nedgangskonjunktur) og oppside (et scenario i høykonjunktur). For å predikere framtidig konkursnivå og misligholdsnivå i et basisscenario benyttes prognoser fra SSB for de til enhver tid gjeldende makrovariablene (uavhengige variablene).
Opp- og nedsidescenariet er utledet gjennom et gitt antall standardavvik positivt eller negativt utslag i makrovariablene sammenlignet med baisprognosen fra SSB. Ved vurdering av antall standardavvik utslag er det sett hen til Norges Bank og Finanstilsynets stresstester, sett i sammenheng med vektingen av scenariene.
Scenarioene er gitt følgende sannsynlighetsvekting; basis 70 %, nedside 20 % og oppside 10 %. I alle tre scenarioene antas misligholdsraten å vende tilbake til et langsiktig snitt mot slutten av en femårs prognoseperiode.
Tabellen viser makromodellens forventede misligholdsnivå i forhold til dagens misligholdsnivå for personmarkedet. En faktor på 1,6 betyr at kundenes PD forventes å være 60 % høyere enn dagens PD. Tilsvarende betyr en faktor på 0,3 at PD forventes å være 30 % av dagens PD.
| År | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | 2031- |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Basis | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 |
| Nedside | 1,7 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,1 | 0,9 |
| Oppside | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | 0,9 |
| Vektet | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,9 |
Tabellen viser makromodellens forventede misligholdsnivå i forhold til dagens misligholdsnivå for bedriftsmarkedet.
| År | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | 2031- |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Basis | 1,0 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,8 |
| Nedside | 2,1 | 1,6 | 1,4 | 1,2 | 1,0 | 0,8 |
| Oppside | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,6 | 0,8 |
| Vektet | 1,2 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,8 |
I note 14 fremkommer resultatene av utvalgte scenarioberegninger, blant annet forventet kredittap dersom henholdsvis makrofaktorene i nedside- og oppsidescenarioet var benyttet i beregningene.
Nedskrivninger i steg 3
Banken gjennomgår hele bedriftsporteføljen årlig, og store og spesielt risikable engasjementer gjennomgås løpende. Lån til privatpersoner gjennomgås når de er misligholdt eller dersom de har dårlig betalingshistorikk. Ved estimering av nedskrivning på enkelt kunder vurderes både aktuell og forventet fremtidig finansiell stilling, og for engasjementer i bedriftsmarkedet også markedssituasjonen for kunden, aktuell sektor og markedsforhold generelt. For engasjementer som vurderes for nedskrivning i steg 3 gjør banken en helhetlig vurdering av tapsrisiko, der også klimarisiko er en del av vurderingen. Muligheten for rekapitalisering, restrukturering og refinansiering vurderes også. Samlet vurdering av disse forholdene legges til grunn for estimering av fremtidig kontantstrøm. Kontantstrømmene estimeres som hovedregel over en periode tilsvarende forventet løpetid for den aktuelle kunden. Nedskrivningen beregnes i tre scenarioer; basis, oppside og nedside. Ved vurdering av tapsavsetningen hefter det usikkerhet ved estimering av tidspunkt og beløp for fremtidige kontantstrømmer inkludert verdsettelse av sikkerhetsstillelse. Det vises til note 12 for oversikt over nedskrivning på utlån og garantier.
Definisjon av misligholdte/tapsutsatte engasjement i Steg 3
Alle engasjement klassifisert som misligholdt, i henhold til beskrivelse tidligere i note 6, rapporteres i steg 3. Dette innebærer også at det anvendes tilsvarende karenstid for engasjementer i steg 3 før de kan migrere til steg 2 eller 1.
Note 7 Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet
| 2025 | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Brutto utlån | ||||
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Herav utlån til virkelig verdi* | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 7 674 152 | 5 134 | 0 | 1 174 231 | 7 679 285 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 2 557 178 | 400 788 | 0 | 0 | 2 957 966 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 410 934 | 579 544 | 0 | 0 | 990 478 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 435 282 | 0 | 435 282 |
| Sum brutto utlån | 10 642 264 | 985 466 | 435 282 | 1 174 231 | 12 063 011 |
| Nedskrivninger | -5 859 | -10 787 | -155 785 | -797 | -172 431 |
| Sum utlån til balanseført verdi | 10 636 405 | 974 679 | 279 497 | 1 173 434 | 11 890 580 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Personmarkedet | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Herav utlån til virkelig verdi* | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 6 746 552 | 5 134 | 0 | 1 174 231 | 6 751 686 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 1 037 679 | 223 024 | 0 | 0 | 1 260 703 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 123 511 | 147 372 | 0 | 0 | 270 883 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 68 949 | 0 | 68 949 |
| Sum brutto utlån | 7 907 742 | 375 529 | 68 949 | 1 174 231 | 8 352 220 |
| Nedskrivninger | -2 071 | -1 513 | -10 677 | 0 | -14 261 |
| Sum utlån til bokført verdi | 7 905 671 | 374 016 | 58 272 | 1 174 231 | 8 337 959 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Bedriftsmarkedet | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Herav utlån til virkelig verdi* | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 927 600 | 0 | 0 | 0 | 927 600 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 1 519 499 | 177 764 | 0 | 0 | 1 697 263 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 287 423 | 432 172 | 0 | 0 | 719 595 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 366 333 | 0 | 366 333 |
| Sum brutto utlån | 2 734 522 | 609 936 | 366 333 | 0 | 3 710 791 |
| Nedskrivninger | -3 788 | -9 274 | -145 109 | 0 | -158 171 |
| Sum utlån til bokført verdi | 2 730 734 | 600 662 | 221 224 | 0 | 3 552 620 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| Ubenyttede kreditter og garantier fordelt på nivå for kredittkvalitet | Ubenyttede kreditter og garantier | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Ubenyttede kreditter og garantier til virkelig verdi* | Sum eksponering |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 370 774 | 0 | 0 | 0 | 370 774 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 122 693 | 18 837 | 0 | 0 | 141 530 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 17 922 | 20 504 | 0 | 0 | 38 427 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 13 625 | 0 | 13 625 |
| Sum ubenyttede kreditter og garantier | 511 389 | 39 342 | 13 625 | 0 | 564 355 |
| Nedskrivninger | -602 | -338 | -466 | 0 | -1 406 |
| Netto ubenyttede kreditter og garantier | 510 787 | 39 004 | 13 159 | 0 | 562 949 |
| *Ubenyttede kreditter og garantier til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| 2024 | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Brutto utlån | ||||
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Herav utlån til virkelig verdi* | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 4 387 531 | 4 869 | 0 | 456 792 | 4 392 400 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 1 380 177 | 177 294 | 0 | 63 323 | 1 557 471 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 116 767 | 330 597 | 0 | 0 | 447 364 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 141 119 | 0 | 141 119 |
| Sum brutto utlån | 5 884 475 | 512 760 | 141 119 | 520 115 | 6 538 354 |
| Nedskrivninger | -2 853 | -4 856 | -36 537 | 0 | -44 245 |
| Sum utlån til balanseført verdi | 5 881 622 | 507 904 | 104 583 | 520 115 | 6 494 109 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Personmarkedet | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Herav utlån til virkelig verdi* | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 3 626 167 | 4 869 | 0 | 456 792 | 3 631 036 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 467 406 | 140 229 | 0 | 63 323 | 607 635 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 24 106 | 118 605 | 0 | 0 | 142 711 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 15 577 | 0 | 15 577 |
| Sum brutto utlån | 4 117 679 | 263 704 | 15 577 | 520 115 | 4 396 960 |
| Nedskrivninger | -955 | -1 163 | -3 446 | 0 | -5 564 |
| Sum utlån til bokført verdi | 4 116 724 | 262 541 | 12 131 | 520 115 | 4 391 396 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| Utlån til kunder fordelt på nivå for kredittkvalitet | Bedriftsmarkedet | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Herav utlån til virkelig verdi* | Sum utlån |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 761 364 | 0 | 0 | 0 | 761 364 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 912 771 | 37 065 | 0 | 0 | 949 836 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 92 661 | 211 992 | 0 | 0 | 304 653 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 125 542 | 0 | 125 542 |
| Sum brutto utlån | 1 766 796 | 249 056 | 125 542 | 0 | 2 141 395 |
| Nedskrivninger | -1 898 | -3 693 | -33 091 | -38 681 | |
| Sum utlån til bokført verdi | 1 764 898 | 245 364 | 92 452 | 0 | 2 102 713 |
| *Utlån til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
| Ubenyttede kreditter og garantier fordelt på nivå for kredittkvalitet | Ubenyttede kreditter og garantier | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Pr. klasse finansielt instrument: | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | Ubenyttede kreditter og garantier til virkelig verdi* | Sum eksponering |
| Lav risiko (risikoklasse 1-3) | 278 656 | 213 | 0 | 0 | 278 869 |
| Middels risiko (risikoklasse 4-7) | 102 389 | 7 252 | 0 | 0 | 109 641 |
| Høy risiko (risikoklasse 8-10) | 1 593 | 3 816 | 0 | 0 | 5 409 |
| Kredittforringede (risikoklasse 11-12) | 0 | 0 | 4 120 | 0 | 4 120 |
| Sum ubenyttede kreditter og garantier | 382 638 | 11 281 | 4 120 | 0 | 398 039 |
| Nedskrivninger | -368 | -99 | -14 | 0 | -481 |
| Netto ubenyttede kreditter og garantier | 382 270 | 11 182 | 4 106 | 0 | 397 558 |
| *Ubenyttede kreditter og garantier til virkelig verdi med verdiendringer over andre inntekter og kostnader | |||||
Note 8 Fordeling av utlån
| Utlån fordelt på fordringstyper | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Kasse-, drifts- og brukskreditter | 660 671 | 524 805 |
| Byggelån | 395 768 | 139 984 |
| Nedbetalingslån | 11 006 572 | 5 873 565 |
| Brutto utlån og fordringer på kunder | 12 063 011 | 6 538 354 |
| Nedskrivning steg 1 | -5 859 | -2 853 |
| Nedskrivning steg 2 | -10 787 | -4 856 |
| Nedskrivning steg 3 | -155 785 | -36 537 |
| Netto utlån og fordringer på kunder | 11 890 580 | 6 494 109 |
| Utlån formidlet til Eika Boligkreditt AS | 4 818 211 | 2 676 625 |
| Utlån inkl. Eika Boligkreditt AS | 16 708 791 | 9 170 734 |
| Brutto utlån fordelt på geografi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Hustadvika kommune | 2 577 058 | 2 507 616 |
| Molde kommune | 2 311 890 | 2 037 554 |
| Sunndal kommune | 1 433 307 | 38 166 |
| Surnadal kommune | 284 347 | 0 |
| Kristiansund kommune | 1 048 998 | 107 078 |
| Rauma kommune | 494 174 | 260 915 |
| Vestnes kommune | 356 139 | 111 031 |
| Ålesund kommune | 716 009 | 53 500 |
| Møre og Romsdal for øvirg | 1 139 551 | 638 146 |
| Oslo | 431 682 | 224 370 |
| Landet for øvrig | 1 258 211 | 553 841 |
| Utlandet | 11 645 | 6 137 |
| Sum | 12 063 011 | 6 538 354 |
Note 9 Kredittforringede engasjementer
| 2025 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fordelt etter sektor/næring | Brutto kredittforringede engasjement | Nedskrivning steg 3 | Netto nedskrevne engasjement | |||
| Personmarkedet | 68 979 | -10 677 | 58 302 | |||
| Næringssektor fordelt: | ||||||
| Primærnæringer | 90 562 | -52 012 | 38 550 | |||
| Industri og bergverk | 5 355 | -4 000 | 1 355 | |||
| Bygg og anleggsvirksomhet | 127 693 | -51 356 | 76 338 | |||
| Varehandel | 9 841 | -3 323 | 6 518 | |||
| Transport | 20 605 | -2 294 | 18 311 | |||
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 723 | -200 | 523 | |||
| Informasjon og kommunikasjon | 718 | -200 | 518 | |||
| Omsetning og drift av fast eiendom | 100 820 | -22 894 | 77 926 | |||
| Tjenesteytende virksomhet | 23 600 | -9 297 | 14 304 | |||
| Sum | 448 896 | -156 252 | 292 644 | |||
| 2024 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fordelt etter sektor/næring | Brutto kredittforringede engasjement | Nedskrivning steg 3 | Netto nedskrevne engasjement | |||
| Personmarkedet | 15 608 | -3 446 | 12 162 | |||
| Næringssektor fordelt: | ||||||
| Primærnæringer | 62 500 | -4 025 | 58 475 | |||
| Industri og bergverk | 12 721 | -10 525 | 2 196 | |||
| Bygg og anleggsvirksomhet | 15 944 | -6 235 | 9 709 | |||
| Varehandel | 825 | -321 | 504 | |||
| Transport | 0 | 0 | 0 | |||
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 0 | 0 | 0 | |||
| Informasjon og kommunikasjon | 0 | 0 | 0 | |||
| Omsetning og drift av fast eiendom | 34 899 | -11 794 | 23 105 | |||
| Tjenesteytende virksomhet | 2 721 | -203 | 2 518 | |||
| Sum | 145 218 | -36 551 | 108 667 | |||
| Kredittforringede engasjementer | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Brutto engasjementer med over 90 dagers overtrekk - personmarked | 40 887 | 9 491 |
| Brutto engasjementer med over 90 dagers overtrekk - bedriftsmarked | 116 591 | 29 079 |
| Nedskrivning steg 3 | -60 046 | -15 899 |
| Netto engasjementer med over 90 dagers overtrekk | 97 432 | 22 671 |
| Brutto andre kredittforringede engasjementer - personmarkedet | 28 092 | 6 117 |
| Brutto andre kredittforringede engasjementer - bedriftsmarkedet | 263 326 | 100 531 |
| Nedskrivning steg 3 | -96 206 | -20 652 |
| Netto andre kredittforringede engasjementer | 195 212 | 85 996 |
| Netto kredittforringede engasjementer | 292 644 | 108 667 |
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Beløp | % | Beløp | % |
| Engasjementer med pant i bolig | 275 208 | 61,3 % | 98 190 | 67,6 % |
| Engasjementer med pant i annen sikkerhet | 51 875 | 11,6 % | 13 313 | 9,2 % |
| Engasjementer med pant i næringseiendom | 115 309 | 25,7 % | 31 935 | 22,0 % |
| Engasjementer uten sikkerhet | 6 504 | 1,4 % | 1 780 | 1,2 % |
| Sum kredittforringede engasjementer | 448 896 | 100 % | 145 218 | 100 % |
| Forbearance merking | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Antall kunder | 52 | 40 | 39 | 34 | 43 |
| Antall konti | 69 | 62 | 55 | 49 | 59 |
| Sum engasjement som er merket for forbearance i steg 2 (i MNOK) | 136,6 | 126,0 | 71,2 | 74,1 | 124,4 |
| Sum engasjement som er merket for forbearance i steg 3 (i MNOK) | 50,2 | 54,6 | 62,1 | 109,8 | 233,6 |
| Forbearance merking Personmarked | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| Antall kunder | 32 | 24 | 22 | 20 | 23 |
| Antall konti | 36 | 28 | 26 | 24 | 29 |
| Sum PM engasjement som er merket for forbearance i steg 2 (i MNOK) | 31,1 | 27,4 | 18,5 | 26,8 | 38,8 |
| Sum PM engasjement som er merket for forbearance i steg 3 (i MNOK) | 11,4 | 10,7 | 10,9 | 6,2 | 20,1 |
| Forbearance merking Bedriftsmarked | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| Antall kunder | 20 | 16 | 17 | 14 | 20 |
| Antall konti | 33 | 34 | 29 | 25 | 30 |
| Sum BM engasjement som er merket for forbearance i steg 2 (i MNOK) | 105,5 | 98,6 | 52,7 | 47,3 | 85,6 |
| Sum BM engasjement som er merket for forbearance i steg 3 (i MNOK) | 38,8 | 43,9 | 51,2 | 103,6 | 213,5 |
Det skal markeres for forbearance når følgende to hendelser inntreffer:
• en kunde opplever eller er i ferd med å oppleve finansielle vanskeligheter dersom lettelser ikke innvilges, det vil si at kunden ikke vil være i stand til å betjene sine finansielle forpliktelser; og
• banken innvilger lettelser i vilkår.
Det er viktig å merke seg at det er kun når begge ovennevnte hendelser inntreffer, at forbearance kan oppstå og kontiene det gjelder må merkes.
Note 10 Forfalte og kredittforringede utlån
| Ikke forfalte utlån | Under 1 mnd. | Over 1 t.o.m. 3 mnd | Over 3 t.o.m. 6 mnd. | Over 6 t.o.m. 12 mnd. | Over 1 år | Sum forfalte utlån | Andre kredittforringede utlån | Sikkerhet for forfalte utlån > 90 dg. | Sikkerhet for andre kredittforringede utlån | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | ||||||||||
| Privatmarkedet | 8 279 153 | 20 215 | 11 966 | 5 753 | 22 570 | 12 563 | 73 068 | 28 092 | 43 471 | 29 451 |
| Bedriftsmarkedet | 3 442 486 | 135 641 | 16 073 | 25 228 | 3 660 | 87 703 | 268 305 | 263 326 | 67 051 | 217 595 |
| Totalt | 11 721 639 | 155 856 | 28 038 | 30 981 | 26 230 | 100 266 | 341 372 | 291 418 | 110 522 | 247 046 |
| 2024 | ||||||||||
| Privatmarkedet | 4 377 032 | 10 439 | 0 | 3 869 | 818 | 4 802 | 19 928 | 6 117 | 8 037 | 7 231 |
| Bedriftsmarkedet | 2 093 973 | 10 287 | 8 055 | 3 463 | 11 027 | 14 590 | 47 422 | 100 531 | 21 807 | 80 715 |
| Totalt | 6 471 004 | 20 726 | 8 055 | 7 332 | 11 845 | 19 392 | 67 350 | 106 648 | 29 844 | 87 946 |
Antall dager i forfall regnes fra det tidspunktet et lån har et overtrekk som overstiger den relative- og absolutte grensen. For både PM- og BM-kunder er den relative grensen lik 1% av kundens samlede eksponeringer
- For PM-kunder er den absolutte grensen lik 1.000 kroner
- For BM-kunder er den absolutte grensen lik 2.000 kroner
Note 11 Eksponering på utlån
| 2025 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Brutto utlån | Ned- skriving steg 1 | Ned- skriving steg 2 | Ned- skriving steg 3 | Ubenyttede kreditter | Garantier | Taps- avsetning steg 1 | Taps- avsetning steg 2 | Taps- avsetning steg 3 | Maks kreditt- eksponering |
| Personmarkedet | 8 352 220 | -2 071 | -1 513 | -10 677 | 264 378 | 1 600 | -25 | -5 | 0 | 8 603 907 |
| Næringssektor fordelt: | ||||||||||
| Primærnæringer | 731 478 | -286 | -1 581 | -52 012 | 54 506 | 1 907 | -19 | -8 | 0 | 733 984 |
| Industri og bergverk | 154 697 | -130 | -681 | -4 000 | 36 291 | 6 101 | -30 | -180 | 0 | 192 068 |
| Kraftforsyvning | 118 566 | -68 | -50 | 0 | 700 | 77 | 0 | -2 | 0 | 119 223 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 194 251 | -339 | -610 | -9 000 | 41 469 | 40 902 | -124 | -55 | 0 | 266 495 |
| Varehandel | 113 161 | -162 | -219 | -3 323 | 16 774 | 7 313 | -45 | -26 | 0 | 133 473 |
| Transport | 112 566 | -61 | -195 | -1 909 | 6 900 | 6 802 | -10 | -11 | -385 | 123 696 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 84 810 | -106 | -25 | -200 | 1 445 | 719 | -3 | -6 | 0 | 86 633 |
| Informasjon og kommunikasjon | 3 069 | -4 | 0 | -200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 865 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 1 379 643 | -2 448 | -5 668 | -66 600 | 46 859 | 3 893 | -332 | -24 | -55 | 1 355 269 |
| Tjenesteytende virksomhet | 818 550 | -184 | -243 | -7 865 | 19 358 | 6 363 | -13 | -24 | -27 | 835 915 |
| Sum | 12 063 011 | -5 859 | -10 787 | -155 785 | 488 679 | 75 676 | -602 | -338 | -467 | 12 453 528 |
| 2024 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Brutto utlån | Ned- skriving steg 1 | Ned- skriving steg 2 | Ned- skriving steg 3 | Ubenyttede kreditter | Garantier | Taps- avsetning steg 1 | Taps- avsetning steg 2 | Taps- avsetning steg 3 | Maks kreditt- eksponering |
| Personmarkedet | 4 396 960 | -955 | -1 163 | -3 446 | 195 666 | 2 169 | -15 | 0 | 0 | 4 589 215 |
| Næringssektor fordelt: | ||||||||||
| Primærnæringer | 562 254 | -215 | -570 | -4 025 | 33 324 | 427 | -6 | -4 | 0 | 591 185 |
| Industri og bergverk | 92 012 | -117 | -135 | -10 525 | 14 280 | 6 182 | -20 | -25 | 0 | 101 652 |
| Kraftforsyvning | 12 884 | -11 | 0 | 0 | 700 | 77 | -1 | 0 | 0 | 13 649 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 204 818 | -172 | -469 | -6 235 | 37 029 | 11 860 | -22 | -40 | 0 | 246 769 |
| Varehandel | 85 448 | -67 | -242 | -321 | 14 280 | 3 848 | -13 | -6 | 0 | 102 927 |
| Transport | 99 077 | -66 | -1 | 0 | 7 276 | 4 343 | -7 | -10 | 0 | 110 613 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 41 043 | -36 | 0 | 0 | 10 786 | 193 | -13 | 0 | 0 | 51 973 |
| Informasjon og kommunikasjon | 826 | 0 | -26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 800 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 939 872 | -1 046 | -2 046 | -11 794 | 45 350 | 1 661 | -269 | -10 | 0 | 971 718 |
| Tjenesteytende virksomhet | 103 160 | -168 | -203 | -189 | 6 205 | 2 383 | -5 | -4 | -14 | 111 165 |
| Sum | 6 538 354 | -2 853 | -4 856 | -36 537 | 364 896 | 33 142 | -368 | -99 | -14 | 6 891 667 |
Note 12 Nedskrivninger og tap
Bankens utlån til kunder, ubenyttede kreditter og garantier er gruppert i tre steg, fordelingen mellom stegene gjøres for det enkelte lån eller engasjement. Tabellene under spesifiserer endringene i periodens nedskrivninger og brutto balanseført utlån, garantier og ubenyttede trekkrettigheter for hvert steg, og inkluderer følgende elementer:
- Overføring mellom stegene som skyldes endring i kredittrisiko, fra 12 måneders forventet kredittap i steg 1 til kreditt tap over levetiden til instrumentet i steg 2 og steg 3.
- Økning i nedskrivninger eller engasjement ved utstedelse av nye utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Reduksjon i nedskrivninger eller engasjement ved fraregning av utlån, ubenyttede kreditter og garantier.
- Økning eller reduksjon i nedskrivninger eller engasjement som skyldes endringer i inputvariabler, beregningsforutsetninger, makroøkonomiske forutsetninger og effekten av diskontering.
- Netto endring viser endring i tap eller engasjement som følge av innbetalinger/økning av saldo der lån ikke har skiftet trinn.
- Konstaterte tap
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 955 | 1 163 | 3 446 | 5 564 |
| Innregnet ved fusjon | 661 | 1 690 | 2 481 | 4 832 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 256 | -1 256 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -59 | 59 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -10 | -188 | 199 | 0 |
| Netto endring | -918 | 546 | 6 158 | 5 785 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 483 | 297 | 1 154 | 1 934 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -298 | -797 | -2 760 | -3 855 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Endret eksponering eller endringer i modell eller risikoparametre | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre justeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 31.12.2025 | 2 071 | 1 514 | 10 676 | 14 261 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2025 | 4 117 679 | 263 704 | 15 577 | 4 396 960 |
| Innregnet ved fusjon | 3 262 781 | 269 717 | 33 845 | 3 566 343 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 228 869 | -228 869 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -174 000 | 174 000 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -6 714 | -18 410 | 25 124 | 0 |
| Netto endring | -275 672 | -11 074 | 15 | -286 731 |
| Nye utlån utbetalt | 2 425 139 | 91 207 | 6 702 | 2 523 048 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -1 670 339 | -164 745 | -12 314 | -1 847 398 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 31.12.2025 | 7 907 742 | 375 530 | 68 949 | 8 352 221 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 1 898 | 3 692 | 33 091 | 38 681 |
| Innregnet ved fusjon | 1 141 | 7 282 | 32 945 | 41 368 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 3 751 | -3 751 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -426 | 615 | -189 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -10 | -2 210 | 2 220 | 0 |
| Netto endring | -3 175 | 4 063 | 92 539 | 93 427 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 1 383 | 1 074 | 5 649 | 8 107 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -774 | -1 493 | -21 145 | -23 413 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Endret eksponering eller endringer i modell eller risikoparametre | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre justeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 31.12.2025 | 3 788 | 9 273 | 145 109 | 158 170 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2025 | 1 766 796 | 249 057 | 125 542 | 2 141 395 |
| Innregnet ved fusjon | 848 992 | 309 148 | 128 402 | 1 286 542 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 159 896 | -159 896 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -353 264 | 355 635 | -2 372 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -5 417 | -101 283 | 106 700 | 0 |
| Netto endring | 21 605 | -18 172 | 14 865 | 18 298 |
| Nye utlån utbetalt | 880 058 | 79 971 | 37 837 | 997 866 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -584 145 | -104 525 | -44 641 | -733 311 |
| Konstaterte tap | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 31.12.2025 | 2 734 521 | 609 936 | 366 333 | 3 710 790 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 368 | 99 | 14 | 481 |
| Innregnet ved fusjon | 73 | 237 | 164 | 475 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 78 | -78 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -28 | 28 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -6 | -122 | 129 | 0 |
| Netto endring | 64 | 239 | 173 | 477 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 106 | 20 | 0 | 126 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -52 | -86 | -14 | -152 |
| Endret eksponering eller endringer i modell eller risikoparametre | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre justeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger pr. 31.12.2025 | 602 | 338 | 467 | 1 407 |
| 31.12.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
|---|---|---|---|---|
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2025 | 382 638 | 11 281 | 4 120 | 398 039 |
| Innregnet ved fusjon | 138 547 | 17 704 | 11 317 | 167 568 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 9 270 | -9 270 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -25 915 | 25 915 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -3 397 | -7 935 | 11 332 | 0 |
| Netto endring | -32 700 | -249 | -13 870 | -46 820 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 138 408 | 7 301 | 1 500 | 147 209 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -95 463 | -5 405 | -775 | -101 642 |
| Brutto engasjement utenfor balansen pr. 31.12.2025 | 511 389 | 39 342 | 13 624 | 564 355 |
| Nedskrivninger i steg 3 på utlån og garantier | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Individuelle nedskrivninger ved begynnelsen av perioden | 36 551 | 32 753 |
| Økte individuelle nedskrivninger i perioden | 54 008 | 6 906 |
| Nye individuelle nedskrivninger i perioden | 82 215 | 11 647 |
| Tilbakeføring av individuelle nedskrivninger fra tidligere perioder | -11 051 | -13 395 |
| Konstaterte tap på lån som tidligere er nedskrevet | -5 471 | -1 360 |
| Nedskrivninger steg 3 ved slutten av perioden | 156 252 | 36 551 |
| Resultatførte tap på utlån, kreditter og garantier | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Endring i perioden i steg 3 på utlån | 40 247 | 7 261 |
| Endring i perioden i steg 3 på garantier | 564 | -186 |
| Endring i perioden i forventet tap steg 1 og 2 | 50 | -2 181 |
| Konstaterte tap i perioden, der det tidligere er | 23 580 | 13 394 |
| foretatt nedskrivninger i steg 3 | ||
| Konstaterte tap i perioden, der det ikke er | 1 121 | 4 177 |
| foretatt nedskrivninger i steg 3 | ||
| Periodens inngang på tidligere perioders nedskrivninger | -256 | -801 |
| Tapskostnader i perioden | 65 306 | 21 664 |
Note 13 Store engasjement
Pr. 31. desember 2025 utgjorde de 10 største konsoliderte kredittengasjementene i morbank 7,47 % (2024: 9,53 %) av brutto engasjement.
Banken har ingen konsoliderte engasjement som blir rapportert som store engasjement, dvs. mer enn 10,00 % av kjernekapital. Det største konsoliderte kredittengasjementet er på 8,60 % av kjernekapital.
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| 10 største engasjement | 942 853 | 661 027 |
| Totalt brutto engasjement | 12 627 367 | 6 936 393 |
| i % brutto engasjement | 7,47 % | 9,53 % |
| Kjernekapital | 1 980 212 | 1 032 465 |
| i % kjernekapital | 47,61 % | 64,02 % |
| Største engasjement utgjør | 8,60 % | 11,79 % |
Brutto engasjement inkluderer utlån til kunder før nedskrivning, ubenyttede kredittrammer og garantier.
Note 14 Sensitivitet
Nedskrivningsmodellen bygger på flere kritiske forutsetninger, blant annet misligholdssannsynlighet, tap ved mislighold og generell makroutvikling. Banken har gjennomført sensitivitetsanalyser på modellberegnede nedskrivninger som vises i tabell under. Tapsavsetningene i denne noten knytter seg til modellberegnede tapsavsetningene for engasjementer i steg 1 og 2 og tapsavsetninger for engasjementer i steg 3.
| 2025 | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avsatte tap på utlån, kreditter og garantier | Bokførte nedskrivninger | Scenario 1 | Scenario 2 | Scenario 3 | Scenario 4 | Scenario 5 | Scenario 6 | Scenario 7 | Scenario 8 |
| Steg 1 | 6 461 | 6 159 | 5 824 | 6 956 | 6 479 | 10 271 | 11 082 | 3 784 | 8 434 |
| Steg 2 | 11 126 | 13 317 | 12 627 | 12 930 | 10 455 | 15 582 | 15 378 | 8 468 | 13 244 |
| 2024 | |||||||||
| Avsatte tap på utlån, kreditter og garantier | Bokførte nedskrivninger | Scenario 1 | Scenario 2 | Scenario 3 | Scenario 4 | Scenario 5 | Scenario 6 | Scenario 7 | Scenario 8 |
| Steg 1 | 3 099 | 2 336 | 2 280 | 2 926 | 2 672 | 4 494 | 4 906 | 1 313 | 3 556 |
| Steg 2 | 5 076 | 6 688 | 5 166 | 5 817 | 4 523 | 7 753 | 6 968 | 3 461 | 6 277 |
Bokførte nedskrivninger
Nedskrivninger i steg 1 og 2 som beregnet i nedskrivningsmodellen.
Scenario 1: Ingen påvirkning fra makromodell
Senarioet beskriver hvordan nedskrivningene vil se ut med en konstant "forventning til fremtiden". Det betyr at senarioet beskriver en forventning om "ingen endringer i økonomien" frem i tid. Scenarioet kan med fordel benyttes til å vurdere konsekvensene av framtidsforventningene i de geografiske områder eller bransjer, som har større justeringer.
Scenario 2: Full løpetid på alle avtaler
Senarioet behandler alle fasiliteter med full løpetid og simulere hvordan nedskrivingen vil endres
hvis alle fasiliteter anvender kontraktuell løpetid. Nedskrivningsmodellen benytter ellers for steg 1 ett års
løpetid og for steg 2 en gjennomsnittlig forventet løpetid ved beregning av nedskrivninger.
Scenario 3: PD 12 mnd. økt med 10 %
Endringen, som følge av en 10 % stigning i sannsynligheten for mislighold, viser effekten ved en isolert stigning i 12 mnd. PD. Effekten er en mulig endring i stegfordeling og justering av ratingbånd til beregning på PD liv-kurven for kunder i steg 2. Scenarioet gjenberegner ikke PD liv som avledet faktor for ikke å ødelegge effekten ved isolert endringer av PD 12 mnd.
Scenario 4: PD 12 mnd. redusert med 10 %
Endringen, som følge av et 10 % fall i sannsynligheten for mislighold, viser effekten ved et isolert fall i 12 mnd. PD. Effekten er en mulig endring i stegfordelingen og justering av ratingbånd til beregning på PD liv-kurven for kunder i steg 2. Scenarioet gjenberegner ikke PD liv som avledet faktor for ikke å ødelegge effekten ved isolert endringer av PD 12 mnd.
Scenario 5: LGD justert til å simulere 30 % fall i boligpriser
LGD, tap gitt mislighold, er endret slik at det simulerer en nedgang i boligpriser på 30 %, noe som vil gi betydelige tap ved realisasjon.
Scenario 6: Forventning til fremtiden der nedsidescenarioet vektes 100 %
Scenarioet beskriver hvordan nedskrivningene vil se ut med en "forventning til fremtiden" kun basert på nedsidescenarioet.
Scenario 7: Forventning til fremtiden der oppsidescenarioet vektes 100%
Scenarioet beskriver hvordan nedskrivningene vil se ut med en "forventning til fremtiden" kun basert på oppsidescenarioet
Scenario 8: LGD justert til å simulere 20 % fall i boligpriser
LGD, tap gitt mislighold, er endret slik at det simulerer en nedgang i boligpriser på 20 %, noe som vil gi betydelig tap ved realisasjon.
Banken har gjennomført en sensitivitetsanalyse for å se effekter av mulige senarioer på bankens avsetninger i steg 3.
| 2025 | |||
|---|---|---|---|
| Avsatte tap på utlån, kreditter og garantier | Bokførte nedskrivninger | Scenario 1 | Scenario 2 |
| Steg 3 | 164 767 | 200 310 | 129 224 |
| 2024 | |||
| Avsatte tap på utlån, kreditter og garantier | Bokførte nedskrivninger | Scenario 1 | Scenario 2 |
| Steg 3 | 36 552 | 41 565 | 31 538 |
Nedenfor følger kommentarer de se ulike scenarioene i ovennevnte tabell.
Scenario 1 – Sikkerhetsverdier faller med 10 %
Scenariet beskriver hvordan nedskrivningene ville se ut dersom bankens sikkerhetsverdier faller med 10 % på de engasjement som har steg 3 avsetninger.
Scenario 2 – Sikkerhetsverdier øker med 10 %
Scenariet beskriver hvordan nedskrivningene ville se ut dersom bankens sikkerhetsverdier øker med 10 % på de engasjement som har steg 3 avsetninger.
Note 15 Likviditetsrisiko
Likviditetsrisiko er risikoen for at banken i en gitt situasjon ikke er i stand til å refinansiere seg i tilstrekkelig grad til at banken kan møte sine forpliktelser. Banken har en likviditetsrisiko ved at utlånene er forholdsvis langsiktige, mens innskuddene stort sett kan disponeres på relativ kort varsel. Denne risikoen er forsøkt dekket på to måter: Etablering av lånerammer i norske finansinstitusjoner, samt flere konkrete policykrav på likviditetsområdet, blant annet at bankens kundeinnskudd skal utgjøre minst 70 % av netto utlån. Banken har ubenyttede kommiterte trekkrettigheter i andre finansinstitusjoner på 280 mill. NOK og ubenyttede lånerettigheter i Norges Bank på ca. 1.063 mill. NOK.
Innskudd fra kunder er bankens viktigste finansieringskilde, per 31. desember 2025 var innskuddsdekningen på egen balanse på 78,7 %.
LCR (Liquidity Coverage Ratio) er et likviditetskrav som måler størrelsen på bankens likvide eiendeler i forhold til netto likviditetsutgang 30 dager frem i tid, og pr. 31. desember 2025 utgjør LCR 229 %.
Tinde Sparebank har i 2025 jevnt over ligget godt innenfor egne definerte likviditetsrammer. Banken har en relativt lav grad av finansiering i obligasjonsmarkedet, men opplever god tillit og har god dialog med aktørene pengemarkedet. Bankens likviditetssituasjon må kunne karakteriseres som god.
Banken er medeier i Eika Boligkreditt AS og har pr. 31. desember 2025 overført netto 4.818 mill. NOK til Eika Boligkreditt AS. På kort tid kan banken normalt klargjøre en portefølje på 1.174 mill. NOK til overføring til boligkredittforetaket. Dette er med på å redusere bankens likviditetsrisiko, selv om banken som medeier også har et ansvar for fundingen av Eika Boligkreditt AS.
Forpliktelsene nedenfor er udiskonterte kontantstrømmer inkludert avdrag og renter.
| 2025 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Uten | |||||||
| Avtalt løpetid for hovedposter i balansen | 0- 1 mnd | 1-3 mnd | 3 mnd-1 år | 1- 5 år | Over 5 år | løpetid | Totalt |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 80 073 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 80 073 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 187 382 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 187 382 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 1 540 | 2 582 | 13 906 | 211 100 | 11 661 452 | 0 | 11 890 580 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 35 298 | 140 955 | 1 131 537 | 25 142 | 0 | 1 332 933 |
| Aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 769 916 | 769 916 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 253 997 | 253 997 |
| Sum finansielle eiendeler | 268 995 | 37 880 | 154 861 | 1 342 637 | 11 686 594 | 1 023 913 | 14 514 881 |
| Innlån fra kredittinstitusjoner | 0 | 50 615 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 615 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 5 995 788 | 3 331 436 | 169 764 | 0 | 0 | 0 | 9 496 988 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 0 | 7 746 | 26 010 | 336 114 | 2 486 761 | 0 | 2 856 632 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 137 166 | 137 166 |
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 1 255 | 30 807 | 4 616 | 104 392 | 0 | 141 070 |
| Ubenyttede trekkrettigheter og ikke utbetalte lånetilsagn | 159 225 | 108 914 | 0 | 0 | 0 | 488 679 | 756 818 |
| Sum forpliktelser | 6 155 013 | 3 499 966 | 226 582 | 340 730 | 2 591 153 | 625 845 | 13 439 288 |
| 2024 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Uten | |||||||
| Avtalt løpetid for hovedposter i balansen | 0- 1 mnd | 1-3 mnd | 3 mnd-1 år | 1- 5 år | Over 5 år | løpetid | Totalt |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 49 850 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 850 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 135 300 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 300 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 680 669 | 12 910 | 22 894 | 191 157 | 5 586 479 | 0 | 6 494 109 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 37 280 | 54 682 | 702 408 | 0 | 0 | 794 370 |
| Aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 369 623 | 369 623 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 60 815 | 60 815 |
| Sum finansielle eiendeler | 865 819 | 50 190 | 77 576 | 893 564 | 5 586 479 | 430 439 | 7 904 067 |
| Innlån fra kredittinstitusjoner | 0 | 421 | 0 | 50 000 | 0 | 0 | 50 421 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 4 007 300 | 1 269 860 | 236 019 | 1 000 | 200 | 0 | 5 514 379 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 0 | 76 295 | 314 848 | 915 375 | 0 | 0 | 1 306 518 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 52 232 | 52 232 |
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 872 | 2 521 | 25 163 | 35 969 | 0 | 64 525 |
| Ubenyttede trekkrettigheter og ikke utbetalte lånetilsagn | 73 864 | 56 167 | 39 772 | 0 | 0 | 364 896 | 534 699 |
| Sum forpliktelser | 4 081 164 | 1 403 615 | 593 160 | 991 538 | 36 169 | 417 128 | 7 522 775 |
Note 16 Kursrisiko
Kursrisiko på verdipapir er risikoen for tap som oppstår ved endringer i verdien på obligasjoner og egenkapitalpapirer som banken har investert i. Banken har etablert rammer for investeringer. Investeringer ut over ramme skal godkjennes av bankens styre.
Note 17 Renterisiko
Renterisiko oppstår i forbindelse med banken sin utlåns-, innlåns- og investeringsvirksomhet. Renterisiko er et resultat av at rentebindingstiden for bankens eiendels- og gjeldsside ikke er sammenfallende. Banken har som strategi å ikke pådra seg vesentlig renterisiko innenfor den ordinære virksomheten. Bankens utlån og finansiering er i all hovedsak i flytende rente. Dette fører til en avgrenset eksponering mot endringer i markedsrente.
| 2025 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tidspunkt fram til endring av rentevilkår | |||||||
| Tall i tusen kroner | Rentebinding 0 - 1 mnd. | Rentebinding1 - 3 mnd. | Rentebinding 3 mnd. - 1år | Rentebinding 1 - 5 år | Rentebinding over 5 år | Uten rente-eksponering | Sum |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 80 073 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 80 073 |
| Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner og sentralbanker | 187 382 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 187 382 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 0 | 11 832 872 | 3 793 | 34 194 | 19 721 | 0 | 11 890 580 |
| Obligasjoner, sertifikat og lignende | 374 859 | 958 074 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 332 933 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 111 | 0 | 0 | 0 | 1 023 913 | 1 024 024 |
| Sum eiendeler | 642 314 | 12 791 057 | 3 793 | 34 194 | 19 721 | 1 023 913 | 14 514 992 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 50 387 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 387 |
| Innskudd fra og gjeld til kunder | 117 673 | 9 209 551 | 169 764 | 0 | 0 | 0 | 9 496 988 |
| Obligasjonsgjeld | 573 876 | 2 012 947 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 586 823 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 137 166 | 137 166 |
| Ansvarlig lånekapital | 75 993 | 45 452 | 0 | 0 | 0 | 0 | 121 445 |
| Sum gjeld | 767 542 | 11 318 337 | 169 764 | 0 | 0 | 137 166 | 12 392 809 |
| Netto renteeksponering eiendeler og gjeld | -125 228 | 1 472 720 | -165 971 | 34 194 | 19 721 | 886 747 | 2 122 183 |
| 2024 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Rentebinding 0 - 1 mnd. | Rentebinding1 - 3 mnd. | Rentebinding 3 mnd. - 1år | Rentebinding 1 - 5 år | Rentebinding over 5 år | Uten rente-eksponering | Sum |
| Kontanter og kontantekvivalenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 850 | 49 850 |
| Utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner og sentralbanker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 135 300 | 135 300 |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 0 | 6 434 471 | 10 580 | 0 | 49 058 | 0 | 6 494 109 |
| Obligasjoner, sertifikat og lignende | 137 325 | 657 045 | 0 | 0 | 0 | 0 | 794 370 |
| Øvrige eiendeler | 0 | 359 | - 1 | 0 | 0 | 430 081 | 430 439 |
| Sum eiendeler | 137 325 | 7 091 874 | 10 579 | 0 | 49 058 | 615 231 | 7 904 068 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 50 421 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 421 |
| Innskudd fra og gjeld til kunder | 0 | 5 277 361 | 236 019 | 1 000 | 0 | 0 | 5 514 379 |
| Obligasjonsgjeld | 60 503 | 1 104 056 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 164 559 |
| Øvrig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 52 232 | 52 232 |
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 45 484 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 484 |
| Sum gjeld | 60 503 | 6 477 321 | 236 019 | 1 000 | 0 | 52 232 | 6 827 076 |
| Netto renteeksponering eiendeler og gjeld | 76 822 | 614 553 | -225 440 | -1 000 | 49 058 | 562 999 | 1 076 992 |
Rentefølsomhet
Banken måler og styrer renterisikoen i samsvar med EBA Guideline 2022/14 og Finanstilsynets retningslinjer. Renterisikoen for EVE (Economic Value of Equity) beregnes ved hjelp av seks standardiserte sjokkscenarioer fordelt på 19 tidsintervaller.
EVE-metoden måler hvordan nåverdien av bankens egenkapital påvirkes av strukturelle renteendringer. Basel/EBA krever seks standardiserte sjokk på rentekurven, hver av dem utformet for å fange ulike typer renterisiko (gap, basis, opsjons og kurverisiko).
Nedenfor følger en kortfattet forklaring av de seks scenarioene.
Parallelforskyving opp
Hele rentekurven løftes opp med et gitt sjokk (200 basispunkter justert etter valuta).
Sjokket virker likt på alle løpetider og gir et bilde av hvor følsom balansen er for en bred renteoppgang.
Parallelforskyving ned
Hele kurven flyttes ned (−200 bps, med gulv på 0 der det er relevant).
Scenarioet er spesielt sensitivt ved lave renter og kan avdekke asymmetrier i bankens balanse.
Korte renter opp
Kort ende av rentekurven (overnight til ~1–2 år) økes kraftig, mens lange renter endres lite.
Effekten på EVE når kort ende strammes inn, er typisk negativ for banker med kort finansiering og lengre utlån.
Korte renter ned
Kort ende faller kraftig (gulv på 0), mens lange renter endres minimalt.
Ofte positiv effekt på EVE, men begrenset av gulveffekter. Identifiserer risiko i produkter som er koblet mot korte renter eller kort funding.
Brattere rentekurve
Korte renter faller (−100 bps) og lange renter stiger (+100 bps).
Dette gjør kurven brattere. Risiko knyttet til at banken har aktiva og passiva med ulike løpetider blir utslagsgivende.
Flatere rentekurve
Korte renter stiger (+100 bps) og lange renter faller (−100 bps)
Kurven blir flatere eller invertert – motsatt av scenarioet med brattere rentekurve. Scenarioet stresser banken for en situasjon der marginen mellom kort og lang rente blir mindre.
Tabellen viser de estimerte økonomiske konsekvensene av ulike rentescenarioene for bankens balanse.
| Renterisko per scenario | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Parallellforskyvning opp | -1 377 | -1 346 |
| Parallellforskyvning ned | 461 | 980 |
| Brattere rentekurve | -2 145 | -3 085 |
| Flatere rentekurve | 731 | 2 004 |
| Korte renter opp | 84 | 1 217 |
| Korte renter ned | -1 726 | -2 330 |
Note 18 Netto renteinntekter
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Renteinntekter beregnet etter effektivrentemetoden av utlån til og fordringer på kredittinstitusjoner og finansforetak | 15 927 | 8 951 | ||
| Renteinntekter beregnet etter effektivrentemetoden av utlån til og fordringer på kunder | 580 378 | 394 759 | ||
| Renter og lignende inntekter av sertifikat, obligasjoner og andre rentebærende verdipapir | 53 618 | 38 162 | ||
| Andre renteinntekter | 3 638 | - 7 | ||
| Sum renteinntekter | 653 561 | 441 867 | ||
| Gjenomsnittlig effektiv rentesats | Gjenomsnittlig effektiv rentesats | |||
| 2025 | 2024 | |||
| Renter og lignende kostnader på gjeld til kredittinstitusjoner | 3 425 | 3 549 | 4,81 % | 7,00 % |
| Renter og lignende kostnader på innskudd fra og gjeld til kunder | 259 034 | 173 093 | 2,58 % | 3,32 % |
| Renter og lignende kostnader på utstedte verdipapirer | 98 335 | 67 944 | 5,27 % | 5,76 % |
| Renter og lignende kostnader på ansvarlig lånekapital | 6 373 | 3 467 | 6,83 % | 7,62 % |
| Andre rentekostnader | 6 192 | 5 702 | ||
| Sum rentekostnader | 373 360 | 253 755 | ||
| Netto renteinntekter | 280 202 | 188 112 |
Note 19 Segmentinformasjon
Banken har to segmenter, Privatmarked (PM) og Bedriftsmarked (BM), basert på bankens to hovedkundegrupper og i tråd med den interne organiseringen av bankens virksomhet. Øvrig virksomhet presenteres samlet, og er i hovedsak knyttet til fellestjenester og plasseringer.
| 2025 | 2024 | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RESULTAT | PM | BM | Ufordelt | Totalt | PM | BM | Ufordelt | Totalt |
| Netto renteinntekter | 177 448 | 143 896 | -41 142 | 280 202 | 105 212 | 116 453 | -33 554 | 188 112 |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 0 | 0 | 18 890 | 18 890 | 0 | 0 | 9 717 | 9 717 |
| Netto provisjonsinntekter | 0 | 0 | 71 744 | 71 744 | 0 | 0 | 43 828 | 43 828 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter | 0 | 0 | 4 753 | 4 753 | 0 | 0 | -1 377 | -1 377 |
| Andre driftsinntekter | 0 | 0 | 684 | 684 | 0 | 0 | 268 | 268 |
| Netto andre driftsinntekter | 0 | 0 | 96 071 | 96 071 | 0 | 0 | 52 437 | 52 437 |
| Lønn og personalkostnader | 0 | 0 | 110 548 | 110 548 | 0 | 0 | 65 149 | 65 149 |
| Andre driftskostnader | 0 | 0 | 90 911 | 90 911 | 0 | 0 | 48 578 | 48 578 |
| Avskrivninger og nedskrivninger på varige og immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 9 351 | 9 351 | 0 | 0 | 5 174 | 5 174 |
| Sum driftskostnader | 0 | 0 | 210 809 | 210 809 | 0 | 0 | 118 901 | 118 901 |
| Tap på utlånsengasjement og garantier | 5 671 | 59 635 | 0 | 65 306 | -370 | 22 034 | 0 | 21 664 |
| Resultat før skatt | 171 777 | 84 261 | -155 880 | 100 158 | 105 582 | 94 419 | -100 018 | 99 984 |
| BALANSETALL | PM | BM | Ufordelt | Totalt | PM | BM | Ufordelt | Totalt |
| Netto utlån til og fordringer på kunder | 8 337 959 | 3 552 620 | 0 | 11 890 579 | 4 391 396 | 2 102 713 | 0 | 6 494 109 |
| Innskudd fra kunder | 6 609 632 | 2 887 356 | 0 | 9 496 988 | 4 086 828 | 1 427 551 | 0 | 5 514 379 |
Note 20 Andre inntekter
| Provisjonsinntekter og inntekter fra banktjenester | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Garantiprovision | 1 563 | 814 |
| Verdipapirforvaltning | 7 267 | 3 881 |
| Betalingsformidling | 21 170 | 14 152 |
| Provisjoner fra Eika Boligkreditt | 20 092 | 7 880 |
| Formidlingsprovisjoner | 3 141 | 1 763 |
| Forsikringstjenester | 26 854 | 19 932 |
| Andre provisjons- og gebyrinntekter | 145 | 38 |
| Sum provisjonsinntekter og inntekter fra banktjenester | 80 232 | 48 462 |
| Provisjonskostnader og kostnader ved banktjenester | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Betalingsformidling | 6 169 | 2 923 |
| Andre gebyr- og provisjonskostnader | 2 319 | 1 710 |
| Sum provisjonskostnader og kostnader ved banktjenester | 8 488 | 4 633 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Netto verdiendring og gevinst/tap på utlån og fordringer | 0 | - 1 383 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på rentebærende verdipapirer | 1 157 | - 1 150 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på aksjer og andre egenkapitalinstrumenter | 3 189 | 758 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på finansielle forpliktelser (med unntak av finansielle derivater) | - 53 | - 72 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle derivater | 459 | 471 |
| Netto gevinst/tap på finansielle instrument | 4 753 | -1 377 |
| Andre driftsinntekter | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Leieinntekter faste eiendomer | 319 | 144 |
| Andre driftsinntekter | 365 | 124 |
| Sum andre driftsinntekter | 684 | 268 |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Utbytte av aksjer, andeler og andre egenkapitalinstrumenter | 18 958 | 9 955 |
| Inntekter av eierinteresser i tilknyttede foretak | - 68 | - 238 |
| Sum utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 18 890 | 9 717 |
Note 21 Lønn og andre personalkostnader
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Lønn | 80 319 | 47 388 |
| Arbeidsgiveravgift og finansskatt | 17 697 | 10 532 |
| Pensjoner | 7 803 | 4 682 |
| Sosiale kostnader | 4 728 | 2 547 |
| Sum lønn og andre personalkostnader | 110 548 | 65 149 |
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Banksjef | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| Jonny Engdahl | 1 383 | 0 | 131 | 145 |
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Ledende ansatte | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| Odd Kjetil Sørgård | 1 831 | 50 | 211 | 0 |
| Gunhild Brubæk | 1 383 | 50 | 130 | 551 |
| Eivind Lervik | 813 | 0 | 78 | 4 728 |
| Reidun Brevik | 799 | 8 | 78 | 3 107 |
| Steinar Aasbø | 921 | 8 | 100 | 5 215 |
| Jan-Børge Silseth | 1 693 | 50 | 196 | 3 948 |
| Christian Sollid | 1 433 | 50 | 138 | 6 195 |
| Maria-Elis H. Hustad | 1 158 | 50 | 101 | 129 |
| Hilde Anita F. Frostad | 1 398 | 50 | 139 | 5 999 |
| 2025 | |||
|---|---|---|---|
| Styret | Ordinært honorar | Tilleggs-honorar | Lån og sikk. still. |
| Iver Kristian Arnesen - Styreleder | 205 | 0 | 5 877 |
| Magnhild Pape Meringen - Nestleder | 94 | 0 | 0 |
| Roar Ørsund | 70 | 0 | 2 627 |
| Svein Arve Trondsgård | 70 | 0 | 0 |
| Ingunn Molden Sylte | 117 | 0 | 0 |
| Tonje Sellevoll Imafidon | 113 | 0 | 3 620 |
| Knut Bertil Øygard | 117 | 0 | 3 913 |
| Kjersti Helen Haugen | 80 | 0 | 0 |
| 2024 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Banksjef | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| Odd Kjetil Sørgaard | 1599 | 27 | 191 | 0 |
| 2024 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Ledende ansatte | Lønn m.v. | Opptjent bonus | Pensjons-kostnad | Lån og sikk. still. |
| Jan-BørgeSilseth | 1 447 | 27 | 170 | 3 056 |
| Christian Sollid | 1 006 | 27 | 89 | 2 951 |
| Kristin Henøen | 1 004 | 27 | 85 | 942 |
| Sigbjørn Ørjavik | 953 | 27 | 79 | 4 917 |
| Maria-Elis Henøen Hustad | 865 | 27 | 61 | 890 |
| Gunhild Brubæk | 1 070 | 22 | 109 | 2 239 |
| Hilde Anita Furland Frostad | 945 | 18 | 92 | 5 953 |
| 2024 | |||
|---|---|---|---|
| Styret | Ordinært honorar | Tilleggs-honorar | Lån og sikk. still. |
| Iver Kristian Arnesen - Styreleder | 212 | 0 | 5 967 |
| Georg Inge Iversen Panzer - nestleder | 146 | 0 | 912 |
| Jan Erik Nerland | 108 | 0 | 1 250 |
| Dordi Storvik | 122 | 0 | 0 |
| Ingunn Sylte | 96 | 0 | 0 |
| Tonje Sellevoll Imafidon | 98 | 0 | 3 685 |
| Knut Bertil Øygard | 106 | 0 | 4 800 |
| Karoline Øverås | 58 | 0 | 1 868 |
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Antall årsverk pr. 31.12 | 101 | 55 |
| Antall ansatte pr. 31.12 | 103 | 60 |
| Kostnader til rentesubsidiering av lån til ansatte i regnskapsåret | 3 925 | 2 194 |
Generalforsamlingens medlemmer mottar godtgjørelse på kr 2.000 per møte.
Medlemmer i valgkomiteen får godtgjørelse på kr 2.000 per møte. Leder i valgkomiteen har i tillegg et fast honorar per år på kr 10.000. Medlemmer av valgkomiteen mottar et fast honorar per år kr 5.000.
Leder av Risiko- og revisjonsutvalget mottar et fast honorar per år på kr. 10.000. I tillegg mottas godtgjørelse på kr. 2.000 per møte. Medlemmer i utvalget mottar godtgjørelse på kr 2.000 per møte.
Lån til ansatte er gitt etter særskilte regler vedtatt av styret, og ytes til subsidiert rente. Beregnet rentesubsidiering, er differansen mellom lånerente og myndighetenes normrente. Lån til ledende ansatte er på samme vilkår som for øvrige ansatte.
Adm.banksjef og styret kan gjensidig ta opp spørsmål om adm.banksjefs avgang til en mindre ansvarsfull stilling ved fylte 60 år. Likeså kan styret, dersom det er ønskelig, be Adm.banksjef gå over til en mindre ansvarsfull stilling ved fylte 62 år, men da med bibehold av lønn. Dersom styret ber adm.banksjef om å fratre sin stilling, har Adm.banksjef rett på etterlønn i 12 måneder fra fratredelsestidspunkt. Adm.banksjef har innskuddsbasert pensjonsordning på lik linje med de andre ansatte i banken.
Banken har en bonusordning basert på mersalg og utvikling i forhold til foregående år. Bonusordningen gjelder alle ansatte, inkludert ledergruppe og administrerende banksjef. Ordningen gir likt bonusbeløp til alle, avhengig av stillingsstørrelse, men uavhengig av lønnsnivå. Ordningen er basert på generelle kriterier, innebærer ikke skjønn i forhold til enkeltansatte og skal ikke gi insentiveffekt når det gjelder overtagelse av risiko.
Ut over denne bonusordningen har ikke banken variabel godtgjørelse til ansatte eller tillitsvalgte.
OTP – Obligatorisk tjenestepensjon er pliktig. Banken har pensjonsordning som tilfredsstiller kravene. Banken plikter å ha en tjenestepensjonsordning for alle sine ansatte.
Pr. 31. desember 2025 har banken følgende tjenestepensjonsordninger:
Innskuddsbasert pensjonsordning
Banken har en innskuddspensjonsordning med individuelt investeringsvalg og risikodekninger for alle ansatte. Banken innbetaler kvartalsvis innskudd for hver enkelt ansatt til forsikringsselskapet Storebrand, og har ingen ytterligere betalingsforpliktelser utover de månedlige innskuddene. Innskuddsbeløpene utgiftsføres fortløpende som pensjonskostnader i bankens resultatregnskap.
Avtalefestet pensjon
Banken deltar i Fellesordningen for Avtalefestet Pensjon (AFP). På grunn av betydelig usikkerhet i tilknytning til pålitelig måling og allokering av forpliktelse og midler i ordningen, har banken ikke foretatt noen avsetning for AFP-forpliktelser i balansen pr. 31. desember 2025. Regnskapsmessig blir ordningen derfor behandlet som en innskuddsbasert pensjonsordning, hvor premiebetalingene kostnadsføres løpende.
Note 22 Andre driftskostnader
| Andre driftskostnader | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Eksterne tjenester | 33 617 | 13 065 |
| Ekstern revisor | 953 | 1 277 |
| IT kostnader | 34 404 | 19 440 |
| Markedsføring | 8 807 | 5 647 |
| Kostnader leide lokaler | 726 | 189 |
| Driftskostnader egne eiendommer | 1 065 | 475 |
| Kontingenter | 2 472 | 1 759 |
| Andre driftskostnader | 8 867 | 6 726 |
| Sum andre driftskostnader | 90 911 | 48 578 |
| Honorar til ekstern revisor | ||
| Lovpålagt revisjon | 916 | 972 |
| Andre attestasjonstjenester | 38 | 305 |
Note 23 Skatter
| Betalbar inntektsskatt | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultat før skattekostnad | 100 157 | 99 984 |
| Permanente forskjeller | - 48 246 | - 9 944 |
| Renter på fondsobligasjon ført direkte mot egenkapitalen | - 9 849 | - 6 269 |
| Endring i midlertidige forskjeller | 4 281 | 1 207 |
| Sum skattegrunnlag | 46 343 | 84 978 |
| Betalbar skatt | 11 586 | 21 244 |
| Formuesskatt | 3 319 | 2 100 |
| Korrigering skattekostnad 2023 | 0 | - 3 750 |
| Betalbar skatt | 14 905 | 19 594 |
| Årets skattekostnad | ||
| Betalbar inntektsskatt | 11 586 | 21 244 |
| Skatteeffekter tilegnet fusjonen med Sunndal sparebank | 3 772 | 0 |
| Endring utsatt skatt over resultatet | 1 569 | - 1 097 |
| For lite/(mye) avsatt skatt forrige år | - 70 | 0 |
| Årets skattekostnad | 16 857 | 20 148 |
| Resultat før skattekostnad | 100 157 | 99 984 |
| Skatteeffekter tilegnet fusjonen med Sunndal sparebank | 3 772 | 0 |
| 25 % skatt av: | ||
| Resultat før skattekostnad | 25 039 | 24 996 |
| Permanente forskjeller | - 11 885 | - 4 848 |
| For lite/(mye) avsatt skatt forrige år | - 70 | 0 |
| Skattekostnad | 16 857 | 20 148 |
| Effektiv skattesats (%) | 17 % | 20 % |
| Endring balanseført utsatt skatt | ||
| Balanseført utsatt skatt 01.01. | - 2 545 | - 1 448 |
| Resultatført i perioden | 1 569 | - 1 097 |
| Skatteeffekter tilegnet fusjonen med Sunndal sparebank | 6 850 | 0 |
| Balanseført utsatt skatt 31.12. | 5 874 | -2 545 |
| Utsatt skatt | ||
| Driftsmidler | 2 872 | - 2 912 |
| Gevinst og tapskonto | 297 | 405 |
| Finansielle derivat | 28 | 89 |
| Fondsobligasjon til virkelig verdi | 0 | 0 |
| Skattemessig gevinst- og tapskonto | 0 | 0 |
| Avsetning til forpliktelser | - 80 | - 8 |
| Rentebærende verdipapir tilgjengelig for salg | 2 758 | - 118 |
| Sum utsatt skatt | 5 874 | -2 545 |
| Resultatført utsatt skatt | ||
| Driftsmidler | - 559 | - 85 |
| Gevinst- og tapskonto | - 74 | - 101 |
| Finansielle derivat | - 61 | - 32 |
| Avsetning til forpliktelser | - 376 | - 84 |
| Rentebærende verdipapir tilgjengelig for salg | 2 639 | - 795 |
| Sum endring utsatt skatt | 1 569 | -1 097 |
Skattekostnad består av betalbar skatt og endring i utsatt skatt. Utsatt skatt/skattefordel er beregnet på alle forskjeller mellom regnskapsmessig og skattemessig verdi på eiendeler og gjeld, samt underskudd til fremføring.
Utsatt skatt og utsatt skattefordel er målt basert på forventet fremtidige skattesatser og skatteregler som gjelder på balansedagen, og som antas å skulle benyttes når den utsatte skattefordelen realiseres eller når den utsatte skatten skal gjøres opp.
Betalbar skatt og utsatt skatt er regnskapsført direkte mot egenkapitalen i den grad skattepostene relaterer seg til egenkapitaltransaksjoner, med unntak av fondsobligasjoner hvor skatteeffekten av rentekostnaden føres i ordinært resultat.
Permanente forskjeller er i 2025 vesentlig høyere enn tidligere år og hovedårsaken til økningen er knyttet til skattepliktig resultat i Sunndal sparebank før fusjonen, samt høyere utbytteinntekt i 2025 enn i 2024.
Note 24 Kategorier av finansielle instrumenter
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Amortisert kost | Virkelig verdi over resultatet | Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Totalt |
| Finansielle eiendeler | ||||
| Kontanter og kontantekvivalenter | 80 073 | 0 | 0 | 80 073 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 187 382 | 0 | 0 | 187 382 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 10 717 146 | 0 | 1 173 434 | 11 890 580 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 1 332 933 | 0 | 1 332 933 |
| Aksjer, andeler og andre verdipapirer med variabel avkastning | 0 | 126 173 | 643 743 | 769 916 |
| Andre finansielle eiendeler | 0 | 4 469 | 0 | 4 469 |
| Sum finansielle eiendeler | 10 984 600 | 1 463 575 | 1 817 177 | 14 265 352 |
| Finansiell gjeld | ||||
| Innlån fra kredittinstitusjoner | 50 387 | 0 | 0 | 50 387 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 9 496 988 | 0 | 0 | 9 496 988 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 586 823 | 0 | 0 | 2 586 823 |
| Ansvarlig lånekapital | 121 445 | 0 | 0 | 121 445 |
| Leverandørgjeld | 17 665 | 0 | 0 | 17 665 |
| Sum finansiell gjeld | 12 273 308 | 0 | 0 | 12 273 308 |
| 2024 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Tall i tusen kroner | Amortisert kost | Virkelig verdi over resultatet | Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Totalt |
| Finansielle eiendeler | ||||
| Kontanter og kontantekvivalenter | 49 850 | 0 | 0 | 49 850 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 135 300 | 0 | 0 | 135 300 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 5 973 994 | 0 | 520 115 | 6 494 109 |
| Rentebærende verdipapirer | 0 | 794 370 | 0 | 794 370 |
| Aksjer, andeler og andre verdipapirer med variabel avkastning | 0 | 84 754 | 284 869 | 369 623 |
| Andre finansielle eiendeler | 0 | 860 | 0 | 860 |
| Sum finansielle eiendeler | 6 159 144 | 879 984 | 804 984 | 7 844 112 |
| Finansiell gjeld | ||||
| Innlån fra kredittinstitusjoner | 50 421 | 0 | 0 | 50 421 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 5 514 379 | 0 | 0 | 5 514 379 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 1 164 559 | 0 | 0 | 1 164 559 |
| Ansvarlig lånekapital | 45 484 | 0 | 0 | 45 484 |
| Finansielle derivater | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 433 | 0 | 0 | 5 433 |
| Sum finansiell gjeld | 6 780 276 | 0 | 0 | 6 780 276 |
Note 25 Virkelig verdi finansielle instrumenter
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Virkelig verdi og bokført verdi av finansielle eiendeler og gjeld til målt til amortisert kost | Balanseført verdi | Virkelig verdi | Balanseført verdi | Virkelig verdi |
| Eiendeler bokført til amortisert kost | ||||
| Kontanter og kontantekvivalenter | 80 073 | 80 073 | 49 850 | 49 850 |
| Utlån og fordringer på kredittinstitusjoner og finansieringsforetak | 187 382 | 187 382 | 135 300 | 135 300 |
| Utlån til og fordringer på kunder | 10 717 146 | 10 717 146 | 5 973 994 | 5 973 994 |
| Sum eiendeler vurdert til amortisert kost | 10 984 600 | 10 984 600 | 6 159 144 | 6 159 144 |
| Gjeld bokført til amortisert kost | ||||
| Innlån fra kredittinstitusjoner | 50 387 | 50 387 | 50 421 | 50 421 |
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 9 496 988 | 9 496 988 | 5 514 379 | 5 514 379 |
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 586 823 | 2 617 857 | 1 164 559 | 1 166 768 |
| Ansvarlig lånekapital | 121 445 | 125 182 | 45 484 | 46 283 |
| Leverandørgjeld | 17 665 | 17 665 | 5 433 | 5 433 |
| Sum gjeld vurdert til amortisert kost | 12 273 308 | 12 308 078 | 6 780 276 | 6 783 285 |
Utlån til kunder er utsatt for markedskonkurranse. Dette vil si at mulige merverdier i utlånsporteføljen ikke vil kunne opprettholdes over lengre tid. Videre foretas det løpende nedskrivninger for tap på porteføljen. Virkelig verdi av utlån til kunder vurderes derfor å samsvare med amortisert kost.
| 2025 | NIVÅ 1 Kvoterte priser i aktive markeder | NIVÅ 2 Verdsettings- teknikk basert på observerbare markedsdata | NIVÅ 3 Verdsettings- teknikk basert på ikke observerbare markedsdata | Total |
|---|---|---|---|---|
| Verdipapirer til virkelig verdi over resultatet | 0 | 1 421 752 | 37 354 | 1 459 106 |
| Verdipapirer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 647 243 | 647 243 |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 1 174 231 | 1 174 231 |
| Sum eiendeler | 0 | 1 421 752 | 1 858 828 | 3 280 580 |
| Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Virkelig verdi over resultatet | |
|---|---|---|
| Avstemming av nivå 3 | ||
| Inngående balanse | 804 984 | 19 646 |
| Realisert gevinst og tap resultatført | 0 | 72 |
| Realisert gevinst og tap over andre inntekter og kostnader | -34 | 0 |
| Urealisert gevinst og tap resultatført | 0 | 2 831 |
| Urealisert gevinst og tap over andre inntekter og kostnader | 69 260 | 0 |
| Investering | 53 199 | 0 |
| Salg | -1 979 | -535 |
| Verdipapirer innregnet ved fusjon | 241 927 | 15 340 |
| Endringer utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 654 117 | 0 |
| Utgående balanse | 1 821 475 | 37 353 |
| 2024 | NIVÅ 1 Kvoterte priser i aktive markeder | NIVÅ 2 Verdsettings- teknikk basert på observerbare markedsdata | NIVÅ 3 Verdsettings- teknikk basert på ikke observerbare markedsdata | Total |
|---|---|---|---|---|
| Verdipapirer til virkelig verdi over resultatet | 0 | 859 476 | 19 646 | 879 122 |
| Verdipapirer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 284 869 | 284 869 |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 520 115 | 520 115 |
| Sum eiendeler | 0 | 859 476 | 824 630 | 1 684 106 |
| Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Virkelig verdi over resultatet | |
|---|---|---|
| Avstemming av nivå 3 | ||
| Inngående balanse | 1 110 668 | 24 360 |
| Reklassifisering tilknyttet selskap | 0 | -4 037 |
| Realisert gevinst resultatført | -41 | 0 |
| Urealisert gevinst og tap resultatført | 0 | -678 |
| Urealisert gevinst og tap i andre resultatkomponenter | -8 958 | 0 |
| Investering | 18 067 | 0 |
| Salg | -3 716 | 0 |
| Endringer utlån til virkelig verdi | -311 036 | 0 |
| Utgående balanse | 804 984 | 19 646 |
| 2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Kursendring | ||||
| Sensitivitetsanalyse for verdsettelse i nivå 3 | -20 % | -10 % | 10 % | 20 % |
| Verdipapir til virkelig verdi over resultatet | 29 883 | 33 618 | 41 089 | 44 824 |
| Verdipapir til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 517 794 | 582 519 | 711 967 | 776 692 |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 939 385 | 1 056 808 | 1 291 654 | 1 409 077 |
| Sum eiendeler | 1 487 062 | 1 672 944 | 2 044 710 | 2 230 593 |
| 2024 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Kursendring | ||||
| Sensitivitetsanalyse for verdsettelse i nivå 3 | -20 % | -10 % | 10 % | 20 % |
| Verdipapir til virkelig verdi over resultatet | 15 716 | 17 681 | 21 610 | 23 575 |
| Verdipapir til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 227 895 | 256 382 | 313 356 | 341 843 |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 416 092 | 468 104 | 572 127 | 624 138 |
| Sum eiendeler | 659 704 | 742 167 | 907 093 | 989 556 |
Virkelig verdimålinger og -opplysninger klassifisert etter nivå.
Verdsettelsesnivå angir nivået på verdsettelsesmetoden som er brukt for å fastsette virkelig verdi.
I Nivå 1 er verdien fastsatt ut fra kvoterte priser i aktive markeder.
I nivå 2 er verdien utledet fra kvoterte priser, eller beregnede markedsverdier.
Nivå 3 er verdier som ikke er basert på observerbare markedsdata. Verdsettelsen av Eika Boligkreditt AS er basert på en vurdering av egenkapitalen i selskapet. Verdsettelsen av Eika Gruppen AS tar utgangspunkt i en verdivurdering av de enkelte selskapene som inngår i gruppen, og en samlet verdi for konsernet totalt. Denne verdivurderingen blir vurdert opp imot sist kjente emisjons- og/eller omsetningskurs, hensyntatt bankens egne vurderinger av hendelser frem til balansedagen. Til sammen utgjør disse aksjene 626,7 millioner kroner av totalt 647,2 millioner kroner av verdipapirer over andre inntekter og kostnader i nivå 3.
Note 26 Rentebærende verdipapirer
| 2025 | Kostpris | Virkelig verdi | Bokført verdi |
|---|---|---|---|
| Rentebærende verdipapirer | |||
| Stat / statsgaranterte | 244 543 | 244 642 | 244 642 |
| Kommune / fylke | 240 481 | 241 331 | 241 331 |
| Bank og finans | 247 802 | 249 868 | 249 868 |
| Obligasjoner med fortrinsrett | 592 008 | 597 092 | 597 092 |
| Sum rentebærende verdipapirer | 1 324 833 | 1 332 933 | 1 332 933 |
| 2024 | Kostpris | Virkelig verdi | Bokført verdi |
|---|---|---|---|
| Rentebærende verdipapirer | |||
| Stat / statsgaranterte | 24 872 | 24 519 | 24 519 |
| Kommune / fylke | 281 556 | 278 605 | 278 605 |
| Bank og finans | 149 468 | 150 898 | 150 898 |
| Obligasjoner med fortrinsrett | 337 755 | 340 349 | 340 349 |
| Sum rentebærende verdipapirer | 793 652 | 794 370 | 794 370 |
Note 27 Aksjer, egenkapitalbevis og fond til virkelig verdi over resultatet
| 2025 | 2024 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Orgnummer | Antall | Kostpris | Bokført verdi | Antall | Kostpris | Bokført verdi | |
| Sum rentebærende verdipapirer (overført fra forrige tabell) | 1 324 833 | 1 332 933 | 793 652 | 794 370 | |||
| Aksjer | |||||||
| Contrast Adventure Norway AS | 992104465 | 28000 | 400 | 400 | 28 000 | 400 | 400 |
| Eiendomskreditt | 979391285 | 13614 | 1 599 | 2 010 | 9 014 | 920 | 1 331 |
| Eika VBB AS | 921859708 | 4625 | 21 855 | 29 151 | 2 836 | 10 578 | 14 258 |
| Kredittforeningen For Sparebanker | 986918930 | 460 | 474 | 474 | 460 | 474 | 474 |
| Molde Lufthavnutvikling AS | 985615462 | 25 | 256 | 256 | 25 | 256 | 256 |
| Molde Sentrum AS | 961893992 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Nesset Vekst AS | 986916008 | 108000 | 108 | 108 | 108 000 | 108 | 108 |
| Protomore Kunnskapspark AS | 981036093 | 101650 | 254 | 254 | 101 650 | 254 | 254 |
| Sjøholt Næringsbygg AS | 996105733 | 30000 | 2 665 | 2 082 | 15 000 | 1 500 | 1 165 |
| Sparebankmatr SP (Spama) | 916148690 | 155 | 233 | 240 | 5 | 1 | 8 |
| Straumnes Vassverk | 956389259 | 1 | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 |
| Visa Norge Holding 1 AS (VNH1) | 600000020 | 19,4 | 41 | 32 | 11 | 0 | 59 |
| VN Norge AS | 821083052 | 2 | 330 | 304 | 1 | 0 | 623 |
| Åndalsnes sentrum AS | 926202189 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Sum aksjer | 28 226 | 35 324 | 14 494 | 18 938 | |||
| Egenkapitalbevis | |||||||
| Sparebank 1 Nordmøre | 937899408 | 4 939 | 525 | 864 | 4 939 | 525 | 711 |
| Trøndelag Sparebank | 937902174 | 10 000 | 1 145 | 1 169 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapitalbevis | 1 670 | 2 034 | 525 | 711 | |||
| Aksje- og pengemarkedsfond | |||||||
| Eika OMF | 912370275 | 25 408 | 25 674 | 26 890 | 24 090 | 24 349 | 25 524 |
| Eika Rente+ | 985187649 | 31 811 | 33 029 | 34 514 | 30 125 | 31 289 | 32 836 |
| Eika Kreditt B | 912370275 | 22 823 | 25 041 | 25 271 | 6 087 | 6 186 | 6 745 |
| Eika Sparebank | 983231411 | 2 017 | 2 063 | 2 141 | 0 | 0 | 0 |
| Sum aksje- og pengemarkedsfond | 85 807 | 88 816 | 61 824 | 65 106 | |||
| Sum aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | 115 702 | 126 173 | 76 843 | 84 754 | |||
| Sum verdipapirer til virkelig verdi over resultatet | 1 440 535 | 1 459 106 | 870 495 | 879 124 | |||
Note 28 Aksjer utpekt til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader
| 2025 | 2024 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Orgnummer | Eierandel | Antall | Kostpris | Bokført verdi | Mottatt utbytte | Eierandel | Antall | Kostpris | Bokført verdi | Mottatt utbytte | |
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | |||||||||||
| Eika Boligkreditt AS | 885621252 | 4,74 % | 71 117 918 | 293 978 | 293 361 | 0 | 2,05 % | 31 578 513 | 133 586 | 128 944 | 0 |
| Eika Gruppen AS | 979319568 | 3,45 % | 922 495 | 171 007 | 333 297 | 18 203 | 2,11 % | 521 490 | 58 667 | 155 926 | 6 779 |
| Kredittbanken ASA | 975966453 | 0,53 % | 48 216 | 16 881 | 17 084 | 0 | 0,00 % | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum aksjer og egenkapitalbevis til virkelig verdi | 481 866 | 643 743 | 18 203 | 192 253 | 284 869 | 6 779 | |||||
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Balanseført verdi 01.01. | 284 869 | 279 517 |
| Tilgang | 53 200 | 18 067 |
| Avgang | -1 978 | -3 716 |
| Realisert gevinst/tap | -34 | -41 |
| Netto urealisert gevinst på ordinært resultat | 0 | 0 |
| Netto urealisert gevinst over andre inntekter og kostnader | 69 260 | -8 958 |
| Verdipapirer innregnet ved fusjon | 238 427 | 0 |
| Balanseført verdi 31.12. | 643 744 | 284 869 |
Note 29 Tilknyttede selskap
Tidligere Sunndal sparebank kjøpte høsten 2024 51 prosent av aksjene i NEM Eiendomsmegling AS. Selskapet ble en del av den landsdekkende meglerkjeden Aktiv under navnet Aktiv Nordvest AS. Selskapets økonomiske størrelse er ikke vesentlig i forhold til bankens regnskap og det blir derfor ikke utarbeidet konsernregnskap.
Banken har eierposter i følgende tilknyttede selskaper:
- Møre Rensefisk AS med en eierandel på 45 %. Aksjene ble kjøpt i 4. kvartal 2023.
- Sørøya Rensefisk AS med en eierandel på 20 %. Aksjene ble kjøpt i 4. kvartal 2023.
Banken har i 2025 solgt seg ut av Garanti Eiendomsmegling Molde AS.
| 2025 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Selskapets navn | Org. nr. | Antall aksjer | Eierandel | Inngående balanse | Mottatt utbytte | Netto kapitalendring | Resultatandel -kostnad/+inntekt | Utgående balanse |
| Garanti Eiendomsmegling Molde AS | 923773045 | 34 | 34 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Møre Rensefisk AS | 932540622 | 2 455 | 45 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sørøya Rensefisk AS | 919318856 | 5 000 | 20 % | 502 | 0 | 0 | 355 | 857 |
| Sum investering i konsernselskap og tilknyttet selskap | 857 |
| 2024 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Selskapets navn | Org. nr. | Antall aksjer | Eierandel | Inngående balanse | Mottatt utbytte | Netto kapitalendring | Resultatandel -kostnad/+inntekt | Utgående balanse |
| Garanti Eiendomsmegling Molde AS | 923773045 | 34 | 34 % | 34 | 204 | 0 | -238 | 0 |
| Møre Rensefisk AS | 932540622 | 2 455 | 45 % | 3 000 | 0 | 0 | -3 000 | 0 |
| Sørøya Rensefisk AS | 919318856 | 5 000 | 20 % | 1 003 | 0 | 0 | -501 | 502 |
| Sum investering i konsernselskap og tilknyttet selskap | 502 |
Note 30 Varige driftsmidler og immaterielle eiendeler
Varige driftsmidler
Varige driftsmidler omfatter bygninger, tomter og driftsløsøre, og er vurdert til anskaffelseskost fratrukket akkumulerte avskrivninger og nedskrivninger. Anskaffelseskost for varige driftsmidler er kjøpspris, inkludert avgifter /skatter og kostnader direkte knyttet til å sette anleggsmiddelet i stand for bruk. Utgifter påløpt etter at driftsmidlet er tatt i bruk, slik som løpende vedlikehold, resultatføres, mens øvrige utgifter som forventes å gi fremtidige økonomiske fordeler, blir balanseført. Det er benyttet lineære avskrivninger for å allokere kostpris over driftsmidlenes brukstid. Bygninger, anlegg og utstyr som avskrives, er gjenstand for en nedskrivningstest når omstendighetene indikerer det.
| Morbank | Utstyr og transport midler | Fast eiendom | Bruksrett- eiendeler | Goodwill | Andre immaterielle eiendeler | Sum |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kostpris pr. 01.01.2025 | 19 820 | 55 690 | 10 573 | 0 | 0 | 86 084 |
| Tilgang | 8 706 | 57 989 | 7 379 | 83 279 | 17 556 | 174 908 |
| Avgang til kostpris | 0 | 0 | 1 032 | 0 | 0 | 1 032 |
| Utrangeret til kostpris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kostpris pr. 31.12.2025 | 28 526 | 113 679 | 16 920 | 83 279 | 17 556 | 259 960 |
| Akkumulerte av- og nedskrivinger pr. 31.12.2025 | 16 309 | 44 997 | 4 780 | 0 | 1 057 | 67 143 |
| Bokført verdi pr. 31.12.2025 | 12 216 | 68 682 | 12 140 | 83 279 | 16 499 | 192 817 |
| Kostpris pr. 01.01.2024 | 15 918 | 55 518 | 10 573 | 0 | 0 | 82 009 |
| Tilgang | 3 902 | 296 | 0 | 0 | 0 | 4 198 |
| Avgang til kostpris | 0 | 123 | 0 | 0 | 0 | 123 |
| Utrangert til kostpris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kostpris pr. 31.12.2024 | 19 820 | 55 690 | 10 573 | 0 | 0 | 86 084 |
| Akkumulerte av- og nedskrivinger pr. 31.12.2024 | 8 986 | 25 767 | 3 236 | 0 | 0 | 37 989 |
| Bokført verdi pr. 31.12.2024 | 10 834 | 29 924 | 7 337 | 0 | 0 | 48 095 |
| Avskrivinger 2024 | 1 822 | 2 055 | 1 297 | 0 | 0 | 5 174 |
| Avskrivinger 2025 | 2 086 | 3 632 | 2 576 | 0 | 1 057 | 9 351 |
| Levetid | 5 -10 år | 25 år | 5 -10 år | Avskrives ikke | 7-10 år |
Immaterielle eiendeler
Goodwill oppstår ved kjøp av virksomhet og er forskjellen mellom anskaffelseskost og virkelig verdi av netto identifiserbare eiendeler i virksomheten på oppkjøpstidspunktet. IFRS 3 krever at overtagende bank innregner goodwill/badwill på transaksjonstidspunktet, jfr. IAS 38. IAS 38 definerer en immateriell eiendel som «en identifiserbar ikke-monetær eiendel uten fysisk substans». Transaksjonen identifiserte spesielt verdien av kunderelasjoner og arbeidsstyrken som immaterielle eiendeler.
Immaterielle eiendeler vil innregnes når kravene til balanseføring er til stede. Immaterielle eiendeler ervervet separat balanseføres til kost. Økonomisk levetid er enten bestemt eller ubestemt. Immaterielle eiendeler med bestemt levetid avskrives over økonomisk levetid og testes for nedskrivning ved indikasjoner på dette. Avskrivningsmetode og periode vurderes minst årlig.
Goodwillen på NOK 83,3 er knyttet til fusjonen mellom Romsdal Sparebank og Sunndal Sparebank i mai 2025. Goodwill oppstår som differanse mellom virkelig verdi av vederlaget ved kjøp av en virksomhet og virkelig verdi av identifiserbare eiendeler og forpliktelser. På grunn av goodwillens ubestemte levetid testes den årlig for verdifall i henhold til IAS 36. Goodwill er allokert til konsernets kontantstrømgenererende enheter (CGUer) «Privatmarked» og «Bedriftsmarked», basert på virksomhetens organisering og fordeling av utlånsporteføljen.
Nedskrivningstest av goodwill
Den årlige nedskrivningstesten gjennomføres ved å sammenligne balanseført verdi av goodwill med gjenvinnbart beløp for de aktuelle CGUene. Gjenvinnbart beløp er fastsatt til bruksverdi, beregnet som nåverdien av forventede fremtidige kontantstrømmer fra virksomheten. Kontantstrømmene bygger på bankens godkjente budsjetter og prognoser, og inkluderer en terminalverdi. Diskonteringsrenten er fastsatt ut fra markedsmessige avkastningskrav og reflekterer risikoen knyttet til virksomheten.
For regnskapsåret 2025 er det ikke identifisert indikasjoner på verdifall, og nedskrivningstesten har ikke avdekket behov for nedskrivning av goodwill. Sensitivitetsanalyser er gjennomført for å vurdere robustheten i vurderingen, og viser at rimelige endringer i sentrale forutsetninger ikke ville medført behov for nedskrivning.
| Nedskrivningstest | PM | BM | Total |
|---|---|---|---|
| Immaterielle eiendeler | 36 | 65 | 101 |
| Utlån | 8 143 | 3 309 | 11 452 |
| Andre eiendeler | 54 | 66 | 120 |
| Innskudd | 6 656 | 2 857 | 9 513 |
| Annen gjeld | 1 272 | 1 067 | 2 338 |
| Bokført verdi av egenkapital | 1 285 | 663 | 1 947 |
| Gjenvinnbart beløp | 1 437 | 751 | 2 189 |
| Nedskrivning | Nei | Nei | |
| Estimert nedskrivning | - | - |
Følgende nøkkelforutsetninger har blitt benyttet i framskrivningen av kontantstrømmen som ligger til grunn for bruksverdien.
| Verdsettelsesforutsetninger | PM | BM |
|---|---|---|
| Avkastningskrav (før skatt) | 10,4 % | 13,0 % |
| Vekst utlån - CAGR | 7,5 % | 6,0 % |
| Netto rentemargin | 2,2 % | 3,8 % |
| Kostnadsprosent | 53,7 % | 40,0 % |
| Tapskostnad (bps) | 7 | 70 |
| Avkastning på egenkapitalen | 7,5 % | 9,7 % |
| Kapitalkrav | 21,0 % | 21,0 % |
Note 31 Andre eiendeler
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Eiendeler ved utsatt skatt | 0 | 2 545 |
| Opptjente, ikke motatte inntekter | 1 500 | 7 046 |
| Andre forskuddsbetalte, ikke påløpne kostnader | 6 900 | 1 960 |
| Motpost tapsgaranti Eika Boligkreditt AS | 48 075 | 0 |
| Andre eiendeler | 459 | 667 |
| Sum andre eiendeler | 56 934 | 12 218 |
Note 32 Innlån fra kredittinstitusjoner
| Motpart | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kredittforeningen for sparebanker | 03.02.2021 | 03.02.2026 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 3m Nibor + 62 bp |
| Øvrige innskudd | 387 | 421 | ||||
| Sum innlån fra kredittinstitusjoner | 50 387 | 50 421 |
Note 33 Innskudd fra kunder
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Innskudd og andre innlån fra kunder | 9 496 988 | 5 514 379 |
| Sum innskudd og andre innlån fra kunder | 9 496 988 | 5 514 379 |
| Innskudd fordelt på geografiske områder | ||
| Hustadvika kommune | 2 479 270 | 2 488 109 |
| Molde kommune | 1 679 253 | 1 487 117 |
| Sunndal kommune | 1 738 095 | 22 005 |
| Surnadal kommune | 69 098 | 322 |
| Kristiansund kommune | 183 415 | 22 035 |
| Rauma kommune | 136 060 | 102 222 |
| Vestnes kommune | 58 578 | 27 403 |
| Ålesund kommune | 183 415 | 35 590 |
| Møre og Romsdal for øvirg | 382 584 | 227 038 |
| Oslo | 646 854 | 195 765 |
| Landet for øvrig | 1 888 872 | 877 948 |
| Utlandet | 51 494 | 28 825 |
| Sum innskudd og andre innlån fra kunder | 9 496 988 | 5 514 379 |
| Innskuddsfordeling | ||
| Personkunder | 6 609 632 | 4 086 828 |
| Primærnæringer | 186 616 | 95 329 |
| Industri og bergverk | 118 007 | 117 507 |
| Kraftforsyvning | 59 209 | 9 647 |
| Bygg og anleggsvirksomhet | 321 381 | 132 050 |
| Varehandel | 232 680 | 99 003 |
| Transport | 50 979 | 43 858 |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 27 509 | 20 375 |
| Informasjon og kommunikasjon | 71 861 | 255 701 |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 543 851 | 265 615 |
| Tjenesteytende virksomhet | 1 275 262 | 388 466 |
| Sum innskudd og andre innlån fra kunder | 9 496 988 | 5 514 379 |
Note 34 Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer og ansvarlig lånekapital
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sertifikat- og obligasjonslån | ||||||
| NO0010891807 | 26.08.2020 | 26.08.2025 | 150 000 | 0 | 150 820 | 3m Nibor + 80 bp |
| NO0012433319 | 31.01.2021 | 31.01.2025 | 75 000 | 0 | 60 503 | 3m Nibor + 42 bp |
| NO0011083388 | 26.08.2021 | 26.08.2026 | 150 000 | 150 560 | 150 416 | 3m Nibor + 56 bp |
| NO0012534629 | 25.05.2022 | 25.05.2025 | 125 000 | 0 | 125 543 | 3m Nibor + 80 bp |
| NO0012935412 | 07.06.2023 | 07.06.2027 | 150 000 | 150 461 | 150 437 | 3m Nibor + 128 bp |
| NO0013015347 | 11.09.2023 | 11.09.2028 | 200 000 | 202 183 | 125 385 | 3m Nibor + 128 bp |
| NO0013107466 | 22.12.2023 | 22.03.2029 | 200 000 | 201 591 | 125 082 | 3m Nibor + 115 bp |
| NO0013257592 | 10.06.2024 | 10.09.2029 | 75 000 | 75 184 | 75 195 | 3m Nibor + 86 bp |
| NO0013272252 | 02.07.2024 | 01.06.2028 | 100 000 | 100 376 | 100 382 | 3m Nibor + 75 bp |
| NO0013336206 | 17.09.2024 | 02.11.2027 | 200 000 | 201 500 | 100 796 | 3m Nibor + 64 bp |
| NO0010989239 | 28.04.2021 | 28.04.2026 | 166 000 | 167 231 | 0 | 3m Nibor + 65 bp |
| NO0012820069 | 23.01.2023 | 23.04.2027 | 200 000 | 201 947 | 0 | 3m Nibor + 133 bp |
| NO0012885369 | 11.04.2023 | 19.04.2028 | 200 000 | 204 697 | 0 | 3m Nibor + 153 bp |
| NO0013073007 | 20.11.2023 | 20.11.2028 | 100 000 | 100 564 | 0 | 3m Nibor + 137 bp |
| NO0013318741 | 27.08.2024 | 27.08.2029 | 275 000 | 277 214 | 0 | 3m Nibor + 98 bp |
| NO0013577676 | 03.06.2025 | 03.05.2030 | 275 000 | 277 672 | 0 | 3m Nibor + 83 bp |
| NO0013643841 | 04.09.2025 | 04.09.2030 | 275 000 | 275 643 | 0 | 3m Nibor + 72 bp |
| Sum gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 586 823 | 1 164 559 | ||||
| Bokført verdi | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
| Ansvarlig lånekapital | ||||||
| NO0012610601 | 09.08.2022 | 11.08.2025 | 30 000 | 30 294 | 30 309 | 3m Nibor + 270 bp |
| NO0012750779 | 07.11.2022 | 08.11.2027 | 15 000 | 15 158 | 15 175 | 3m Nibor + 320 bp |
| NO0013214072 | 19.04.2024 | 19.07.2029 | 75 000 | 75 993 | 0 | 3m Nibor + 245 bp |
| Sum ansvarlig lånekapital | 121 445 | 45 484 | ||||
| Endringer i verdipapirgjeld i perioden | Balanse 31.12.2024 | Emittert/inn-regnet ved fusjon | Forfalte/ innløste | Andre endringer | Balanse 31.12.2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 1 164 559 | 1 741 000 | -335 000 | 16 264 | 2 586 823 |
| Ansvarlig lånekapital | 45 484 | 75 000 | 0 | 961 | 121 445 |
Note 35 Annen gjeld
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Annen gjeld | ||
| Skyldig offentlige avgifter | 9 985 | 5 410 |
| Påløpte kostnader | 16 901 | 10 870 |
| Leverandørgjeld | 17 665 | 5 433 |
| Leieforpliktelser | 12 431 | 7 370 |
| Internkontoer | 7 424 | 2 599 |
| Tapsgaranti Eika Boligkreditt AS | 48 075 | 0 |
| Annen gjeld | 2 499 | 475 |
| Sum annen gjeld | 114 979 | 32 157 |
For mer informasjon om tapsgaranti Eika Boligkreditt se note 39. For mer informasjon om leieforpliktelsen se note 41.
Note 36 Fondsobligasjonskapital
| Bokført verdi | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| ISIN | Låneopptak | Første call-dato | Pålydende | 2025 | 2024 | Rentevilkår |
| NO0011073801 | 13.08.2021 | 13.08.2026 | 50 000 | 50 000 | 0 | 3m Nibor + 2,95 bp |
| NO0012699091 | 12.09.2022 | 13.09.2027 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 3m Nibor + 4,60 bp |
| NO0012847740 | 22.02.2023 | 22.02.2028 | 35 000 | 35 000 | 35 000 | 3m Nibor + 3,60 bp |
| Fondsobligasjonskapital | 120 000 | 70 000 | ||||
| Endringer i fondsobligasjonskapital i perioden | Balanse 31.12.2024 | Emitert | Innløste | Andre endringer | Balanse 31.12.2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Fondsobligasjonskapital | 70 000 | 0 | 0 | 50 000 | 120 000 |
Note 37 Eierandelskapital og eierstruktur
Bankens egenkapitalbevis er alle ført i en - 1 - klasse og utgjør 545,0 mill. delt på 5.450.021 egenkapitalbevis pålydende NOK 100,-. Tinde Sparebank har ingen egenbeholdning av egenkapitalbevis per 31.12.2025.
Bankens egenkapitalbevis omsettes på Euronext Growth Oslo under tickerkode TINDE.
| Eierandelsbrøk | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Egenkapitalbevis | 545 002 | 278 713 |
| Overkursfond | 80 098 | 8 098 |
| Utjevningsfond | 30 395 | 31 691 |
| Sum eierandelskapital (A) | 655 495 | 318 501 |
| Sparebankens fond | 1 124 286 | 590 035 |
| Kompensasjonsfond | 41 000 | 4 801 |
| Gavefond | 19 400 | 1 000 |
| Grunnfondskapital (B) | 1 184 686 | 595 836 |
| Fond for urealisert gevinst | 162 001 | 92 655 |
| Fondsobligasjon | 120 000 | 70 000 |
| Sum egenkapital | 2 122 183 | 1 076 992 |
| Eiernandelsbrøk A/(A+B) | 35,62 % | 34,83 % |
Forslag til kontaktutbytte for 2025 er NOK 4,90,- per bevis.
Årets avsetning til gavefond er foreslått til 8,0 millioner, mot 3,5 millioner i 2024.
20 største egenkapitalbeviseiere
| 31.12.2025 | ||
|---|---|---|
| Navn | Beholdning | Eierandel |
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis | 230 807 | 4,23 % |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige | 140 150 | 2,57 % |
| Oskar Sylte Invest AS | 123 393 | 2,26 % |
| Malme AS | 100 771 | 1,85 % |
| Tor Bugge | 87 500 | 1,61 % |
| PSAktiv AS | 86 014 | 1,58 % |
| FK-Invest AS | 62 577 | 1,15 % |
| Åsheim Invest AS | 61 215 | 1,12 % |
| Molde kommune | 58 943 | 1,08 % |
| Nerland Investment AS | 58 595 | 1,08 % |
| Haslelund Holding AS | 49 942 | 0,92 % |
| Nauste Invest AS | 49 108 | 0,90 % |
| F. Kristiseter Invest AS | 47 662 | 0,87 % |
| Sunndal Næringseiendom AS | 44 917 | 0,82 % |
| Istad Kraft AS | 44 613 | 0,82 % |
| Eirik Folmo | 43 671 | 0,80 % |
| Helseth Eiendom AS | 43 560 | 0,80 % |
| Leif Hektoen | 41 710 | 0,77 % |
| Kristian Austigard | 41 253 | 0,76 % |
| Gudbjørg Frisvoll | 41 253 | 0,76 % |
| Sum 20 største | 1 457 654 | 26,75 % |
| Øvrige egenkapitalbeviseiere | 3 992 367 | 73,25 % |
| Totalt antall egenkapitalbevis (pålydende kr 100) | 5 450 021 | 100,00 % |
| 31.12.2024 | ||
|---|---|---|
| Navn | Beholdning | Eierandel |
| Oskar Sylte Invest AS | 105 506 | 3,79 % |
| Malme AS | 100 771 | 3,62 % |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige | 87 800 | 3,15 % |
| VPF Eika Egenkapitalbevis | 80 718 | 2,90 % |
| Tor Bugge | 64 092 | 2,30 % |
| FK-Invest AS | 62 577 | 2,25 % |
| Molde kommune | 58 943 | 2,11 % |
| Nerland Investment AS | 52 000 | 1,87 % |
| F. Kristiseter Invest AS | 47 662 | 1,71 % |
| Rigla AS | 46 225 | 1,66 % |
| Istad Kraft AS | 44 613 | 1,60 % |
| Helseth Eiendom AS | 43 560 | 1,56 % |
| Kristian Austigard | 41 253 | 1,48 % |
| Gudbjørg Frisvoll | 41 253 | 1,48 % |
| Joar Heggset | 40 000 | 1,44 % |
| Martinus Vågbø Nerland | 39 096 | 1,40 % |
| Juro Holding AS | 35 578 | 1,28 % |
| Øvergården AS | 33 892 | 1,22 % |
| Kristian Helseth | 33 100 | 1,19 % |
| Olav Gjermundnes | 32 177 | 1,15 % |
| Sum 20 største | 1 090 816 | 39,14 % |
| Øvrige egenkapitalbeviseiere | 1 696 313 | 60,86 % |
| Totalt antall egenkapitalbevis (pålydende kr 100) | 2 787 129 | 100,00 % |
Egenkapitalbevis - ledende ansatte og styrende organer, inkludert nærstående:
| 31.12.2025 | |
|---|---|
| Ledende ansatte inkludert nærstående | Beholdning |
| Jonny Engdahl | 17 839 |
| Odd Kjetil Sørgaard | 8 724 |
| Christian Sollid | 1 343 |
| Eivind Lervik | 13 618 |
| Gunhild Brubæk | 427 |
| Hilde A.F.Frostad | 527 |
| Jan Børge Silseth | 1 674 |
| Maria-Elis H.Hustad | 341 |
| Reidun Brevik | 18 111 |
| Steinar Aasbø | 1 975 |
| Sum egenkapitalbevis ledende ansatte | 64 579 |
| Styret inkludert nærstående | Beholdning |
| Iver Kristian Arnesen, styreleder | 5 925 |
| Magnhild Pape Meringen, styrets nestleder | 23 |
| Ingunn Molden Sylte | 125 493 |
| Roar Ørsund | 482 |
| Svein Arve Tronsgård | 0 |
| Tonje Sellevoll Imafidon | 0 |
| Kjersti Helen Haugen (ansattrepresentant) | 0 |
| Knut Bertil Øygard (ansattrepresentant) | 1 827 |
| Randi Havnes (vara ansattrepresentant) | 0 |
| Rolf Eirik Sandvær (vara ansattrepresentant) | 540 |
| Sum egenkapitalbevis styret | 134 290 |
| 31.12.2024 | |
|---|---|
| Ledende ansatte inkludert nærstående | Beholdning |
| Odd Kjetil Sørgaard | 8 297 |
| Kristin Henøen | 5 381 |
| Jan-Børge Silseth | 1 418 |
| Christian Sollid | 1 144 |
| Sigbjørn Ørjavik | 425 |
| Hilde Anita Furland Frostad | 100 |
| Sum egenkapitalbevis ledende ansatte | 16 765 |
| Styret inkludert nærstående | Antall EK-bevis |
| Ingunn Sylte | 107 606 |
| Jan Erik Nerland | 20 063 |
| Rolf Joans Hurlen | 5 092 |
| Iver Kristian Arnesen | 3 418 |
| Knut Bertil Øygard | 1 400 |
| Berit Vold Eidem | 583 |
| Georg Inge Iversen Panzer | 485 |
| Sum egenkapitalbevis styret | 138 647 |
Note 38 Resultat før andre inntekter og kostnader som prosent av forvaltningskapital og resultat pr. egenkapitalbevis
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Resultat før andre inntekter og kostnader som prosent av gjennomsnittlig forvaltningskapital * | 0,74 % | 1,06 % |
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Resultat etter skatt | 83 300 | 79 836 |
| Renter på fondsobligasjon | -8 268 | -6 269 |
| Sum | 75 032 | 73 567 |
| Eierandelsbrøk | 35,62 % | 34,83 % |
| Resultat som er tilordnet banken sine egenkapitalbeviseiere | 26 726 | 25 623 |
| Antall utstedte egenkapitalbevis | 5 450 | 2 787 |
| Resultat pr egenkapitalbevis | 4,90 | 9,19 |
Note 39 Garantier
| 2025 | 2024 | |
|---|---|---|
| Betalingsgarantier | 17 919 | 16 789 |
| Kontraktsgarantier | 48 912 | 12 719 |
| Lånegarantier | 0 | 0 |
| Andre garantier | 8 845 | 3 635 |
| Sum garantier overfor kunder | 75 676 | 33 143 |
| Garantier Eika Boligkreditt | ||
| Saksgaranti | 40 523 | 55 224 |
| Tapsgaranti | 48 075 | 26 703 |
| Sum garantier overfor Eika Boligkreditt | 88 598 | 81 927 |
| Sum garantier | 164 274 | 115 070 |
| 2025 | 2024 | |||
|---|---|---|---|---|
| Garantier fordelt geografisk | Kr. | % | Kr. | % |
| Hustadvika kommune | 18 710 | 24,7 % | 9 930 | 30,0 % |
| Molde kommune | 15 673 | 20,7 % | 14 772 | 44,6 % |
| Sunndal kommune | 24 029 | 31,8 % | 0 | 0,0 % |
| Surnadal kommune | 2 483 | 3,3 % | 0 | 0,0 % |
| Kristiansund kommune | 4 829 | 6,4 % | 1 581 | 4,8 % |
| Rauma kommune | 837 | 1,1 % | 712 | 2,1 % |
| Vestnes kommune | 2 492 | 3,3 % | 1 902 | 5,7 % |
| Ålesund kommune | 510 | 0,7 % | 0 | 0,0 % |
| Møre og Romsdal for øvirg | 4 616 | 6,1 % | 2 762 | 8,3 % |
| Oslo | 0 | 0,0 % | 351 | 1,1 % |
| Landet for øvrig | 1 497 | 2,0 % | 1 133 | 3,4 % |
| Sum garantier | 75 676 | 100 % | 33 143 | 100 % |
Tinde Sparebank er en av eierbankene i Eika Boligkreditt (EKB). Banken stiller garanti for lån som kundene har i EBK. EBK har som vilkår at lånet er innenfor 75 % av panteobjektet. Bankens kunder har pr 31.12.2025 lån for 4.818 mill. NOK hos EBK.
Garantibeløpet til EBK er todelt:
- Saksgaranti: Banken garanterer for hele lånebeløpet i perioden fra utbetaling til pantesikkerhet for lånet har oppnådd rettsvern. Saksgarantien er oppad begrenset til hele lånets hovedstol med tillegg av renter og omkostninger.
- Tapsgaranti: Banken garanterer for ethvert tap som EBK blir påført som følge av misligholdte lån, med de begrensninger som følger nedenfor. Med «tap» menes restkravet mot lånekunden under det aktuelle lånet etter at alle tilhørende pantesikkerheter er realisert, og skal anses konstatert på det tidspunktet hvor alle tilhørende pantesikkerheter for et misligholdt lån er realisert og utbetalt til EBK. Bankens tapsgaranti dekker inntil 80 prosent av det tap som konstateres på hvert enkelt lån. Samlet tapsgaranti er begrenset oppad til 1 prosent av bankens til enhver tid samlede låneportefølje i EBK, likevel slik at (i) for låneporteføljer opp til 5 mill. NOK er tapsgarantien lik verdien av låneporteføljen og (ii) for låneporteføljer som overstiger 5 mill. NOK utgjør tapsgarantien minimum 5 mill. NOK, i alle tilfeller beregnet over de siste 4 kvartaler på rullerende basis. Dette betyr at dersom bankens andel av de tap som konstateres på hvert enkelt lån i sum overstiger nevnte grense, dekker EBK det overstigende. Bankens andel av tapet dekket av tapsgarantien kan derfor maksimalt bli 80 prosent, men dersom de samlede konstaterte tap overstiger rammen, blir andelen i sum lavere enn 80 prosent.
Rett til motregning i bankens provisjon: Bankens ansvar for saksgaranti og tapsgaranti forfaller til betaling etter påkrav, men EBK kan også velge å motregne kravet i bankens fremtidige og forfalte, men ikke utbetalte provisjoner i henhold til provisjonsavtalen. Retten til motregning gjelder for en periode på inntil fire etterfølgende kvartaler fra den dato tapet ble konstatert.
Likviditetsforpliktelse til og aksjonæravtale med Eika Boligkreditt
Likviditetsstøtte til EBK er regulert i avtale datert 10. mai 2012 om kjøp av obligasjoner med fortrinnsrett. Avtalen forplikter eierbankene seg til å kjøpe obligasjoner med fortrinnsrett (OMF) utstedt av EBK hvis likviditetssituasjonen i foretaket skulle tilsi at det er behov for det. Likviditetsforpliktelsen er begrenset til forfall på selskapets obligasjoner med fortrinnsrett utstedt under Euro Medium Term Covered Note Programme (EMTCN – Programme) og tilhørende swapavtaler. I løpet av 2024 er avtalen endret. I den reviderte avtalen er sekundærforpliktelsen fjernet og eierbankenes samlede primærforpliktelse begrenses slik at samlet utstedt beløp av OMF under NPA ikke kan utgjøre mer enn 20 prosent av det samlede beløpet av foretakets utstedte OMF.
I aksjonæravtalen til EBK reguleres blant annet at eierskapet i selskapet på årlig basis skal rebalanseres. Dette sikrer en årlig justering hvor eierandelen til en enkelte bank skal tilsvare eierbankens andel av utlånsbalansen i selskapet.
Note 40 Transaksjoner med nærstående parter
| Aktiv Nordvest AS | Møre Rensefisk AS | Sørøya rensefisk AS | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lån | 2025 | 2024 | 2025 | 2024 | 2025 | 2024 |
| Lån utestående pr. 01.01 2025 | 0 | 0 | 59 624 | 50 505 | 3 026 | 3 246 |
| Lån innvilget i perioden | 2 510 | 0 | 12 653 | 9 119 | 0 | 0 |
| Lån innregnet ifbm fusjon | 1 092 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tilbakebetaling | 1 117 | 0 | 479 | 0 | 831 | 220 |
| Lån per 31.12.2025 | 2 485 | 0 | 71 798 | 59 624 | 2 195 | 3 026 |
| Husleie | 76 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Renteinntekter | 114 | 0 | 4 105 | 312 | 29 | 4 377 |
| Mottatt utbytte /konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Innskudd | ||||||
| Innskudd per 01.01.2025 | 0 | 0 | 413 | 0 | 10 | 7 |
| Nye innskudd i perioden | 78 | 0 | 45 | 413 | 225 | 3 |
| Uttak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Innskudd per 31.12.2025 | 78 | 0 | 458 | 413 | 235 | 10 |
| Rentekostnader | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| Tildelt konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lån og garantier: | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Samlet lån og garantier til styret inklusiv nærstående | 0 | 0 |
| Samlet lån og garantier forstanderskapet | 0 | 0 |
| Samlet lån (inkludert trekk på kassekreditt) til ansatte | 0 | 0 |
| Sum lån og garantier til ansatte og tillitsvalgte | 0 | 0 |
Note 41 Leieavtaler (hvor selskapet er leietaker)
Banken har innregnet sine leieforpliktelser til nåverdien av de gjenværende leiebetalingene diskontert med marginal lånerente på tidspunktet for iverksettelse av leieavtale, samt innregnet en tilsvarende eiendel ved bruksretteiendel. Tinde sparebank eier 3 egne bankkontorer, og har 6 leieavtaler knyttet til leie av lokaler for bankfilialer i regionen. Selskapets bruksretteiendeler er presentert i tabellen under:
| Bruksretteiendeler | Bygninger | Totalt |
|---|---|---|
| Anskaffelseskost 01.01.2025 | 9 541 | 9 541 |
| Tilgang av bruksretteiendeler | 7 379 | 7 379 |
| Anskaffelseskost 31.12.2025 | 16 920 | 16 920 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 01.01.2025 | 2 204 | 2 204 |
| Avskrivninger i perioden | 2 576 | 2 576 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 31.12.2025 | 4 780 | 4 780 |
| Balanseført verdi 31.12.2025 | 12 139 | 12 139 |
| Laveste av gjenstående leieperiode eller økonomisk levetid | 14 år | |
| Avskrivningsmetode | Lineær |
| Bruksretteiendeler | Bygninger | Totalt |
|---|---|---|
| Anskaffelseskost 01.01.2024 | 9 541 | 9 541 |
| Anskaffelseskost 31.12.2024 | 9 541 | 9 541 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 01.01.2024 | 907 | 907 |
| Avskrivninger i perioden | 1 297 | 1 297 |
| Akkumulerte av- og nedskrivninger 31.12.2024 | 2 204 | 2 204 |
| Balanseført verdi 31.12.2024 | 7 337 | 7 337 |
| Laveste av gjenstående leieperiode eller økonomisk levetid | 15 år | |
| Avskrivningsmetode | Lineær |
| Udiskonterte leieforpliktelser og forfall av betalinger | Bygninger | Totalt |
|---|---|---|
| Mindre enn 1 år | 3 303 | 3 303 |
| 1-2 år | 3 137 | 3 137 |
| 2-3 år | 1 501 | 1 501 |
| 3-4 år | 1 438 | 1 438 |
| 4-5 år | 1 463 | 1 463 |
| Mer enn 5 år | 4 539 | 4 539 |
| Totale udiskonterte leieforpliktelser 31.12.2025 | 15 381 | 15 381 |
| Udiskonterte leieforpliktelser og forfall av betalinger | Bygninger | Totalt |
|---|---|---|
| Mindre enn 1 år | 1 348 | 1 348 |
| 1-2 år | 1 382 | 1 382 |
| 2-3 år | 1 416 | 1 416 |
| 3-4 år | 494 | 494 |
| 4-5 år | 417 | 417 |
| Mer enn 5 år | 4 791 | 4 791 |
| Totale udiskonterte leieforpliktelser 31.12.2024 | 9 849 | 9 849 |
| Endringer i leieforpliktelser | Bygninger | Totalt |
|---|---|---|
| Totale leieforpliktelser 01.01.2025 | 7 370 | 7 370 |
| Nye/endrede leieforpliktelser innregnet i perioden | 7 962 | 7 962 |
| Betaling av leie | -3 336 | -3 336 |
| Rentekostnad tilknyttet leieforpliktelser | 436 | 436 |
| Totale leieforpliktelser 31.12.2025 | 12 431 | 12 431 |
| Endringer i leieforpliktelser | Bygninger | Totalt |
|---|---|---|
| Totale leieforpliktelser 01.01.2024 | 8 333 | 8 333 |
| Betaling av leie | -1 308 | -1 308 |
| Rentekostnad tilknyttet leieforpliktelser | 345 | 345 |
| Totale leieforpliktelser 31.12.2024 | 7 370 | 7 370 |
| Beløp i resultatregnskapet | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Rente på leieforpliktelser | 436 | 345 |
| Avskrivninger på bruksretteiendeler | 2 576 | 1 297 |
| Kostnader knyttet til kortsiktige leieavtaler | 242 | 0 |
Gjennomsnittlig diskonteringsrente på husleieavtaler er ca. 3,3 %
For husleieavtaler bruker banken leietakers marginale lånerente. Indeksjustering av husleiekostnader er hensyntatt i beregningen av forpliktelsen basert på det som lå til grunn ved iverksettelsestidspunktet.
Leieavtalene inneholder ikke restriksjoner på bankens utbyttepolitikk eller finansieringsmuligheter. Banken har ikke vesentlige restverdigarantier knyttet til sine leieavtaler
Opsjon om å forlenge en leieavtale
Bankens leieavtaler av bygninger har leieperioder opptil 10 år. Flere av avtalene inneholder en rettighet til forlengelse som kan utøves i løpet av avtalens siste periode. Ved inngåelse av en avtale vurderer banken om rettigheten til forlengelse med rimelig sikkerhet vil utøves. Bankens potensielle fremtidige leiebetalinger som ikke er inkludert i leieforpliktelsene knyttet til forlengelsesopsjoner er 0 MNOK per 31.12.2025, det vil si at banken har innregnet at opsjoner vil bli utøvd. Om vurderingene endres vil leieforpliktelsen korrigeres tilsvarende.
Anvendte praktiske løsninger
Banken leier også PC-er, IT-utstyr og maskiner med avtalevilkår fra 1 til 3 år. Banken har besluttet å ikke innregne leieavtaler der den underliggende eiendelen har lav verdi eller har kortsiktig varighet, herunder 12 måneder. Banken innregner dermed ikke leieforpliktelser og bruksretteiendeler for noen av disse leieavtalene. I stedet kostnadsføres leiebetalingene når de inntreffer.
Note 42 Overgangsnote IFRS
Årsregnskapet for 2025 er første regnskap som er avlagt etter IFRS som fastsatt av EU.
Banken har tidligere avlagt årsregnskapet i samsvar med IFRS (IFRS Accounting Standards) som fastsatt av EU, i tråd med § 1-4, 2. ledd b) i forskrift om årsregnskap for banker, kredittforetak og finansieringsforetak. Banken har for tidligere regnskapsperioder benyttet regler for måling, innregning og tilleggsopplysninger som samsvarer med IFRS.
Overgangen til IFRS har ikke medført endringer med vesentlig regnskapsmessige konsekvenser.
Note 43 Hendelser etter balansedagen
Det har ikke inntrådt hendelser etter balansedagen som er av vesentlig betydning for det avlagte
årsregnskapet.

