Noter
Note 1 Generell informasjon
Tinde Sparebank er en selvstendig sparebank som tilbyr finansielle produkter og tjenester innenfor områdene sparing/plassering, utlån, betalingsformidling, samt liv- og skadeforsikring. Bankens målsetting er å være en fullservicebank med stor grad av nærhet til kundene. De viktigste kundene er personkunder, primærnæringer og små og mellomstore bedrifter.
Tinde Sparebank er registrert og hjemmehørende i Norge, med forretningsadresse i Elnesvågen i Hustadvika kommune. Banken har postadresse: Torget 14, 6440 Elnesvågen.
Banken har i tillegg kontorer i Ålesund, Vestnes, Åndalsnes, Molde, Eidsvåg, Sunndal, Kristiansund og Surnadal.
Bankens egenkapitalbevis er fra 24. april 2020 notert på Euronext Growth Oslo, hvor bankens obligasjonsgjeld, fondsobligasjoner og ansvarlige lån også blir notert.
Regnskapet for andre kvartal 2026 ble godkjent av styret i Tinde sparebank 13.08.2026.
Note 2 Regnskapsprinsipper og -estimater
Fra fjerde kvartal 2025 har banken avlagt regnskap i samsvar med IFRS® Accounting Standards som godkjent av EU. Banken benytter alle IFRS-standarder og fortolkninger som er obligatoriske per 30.06.2026. Tilleggskrav til noter som følger av lov og forskrift for norske banker er hensyntatt.
Banken har tidligere utarbeidet delårsregnskap i samsvar med kapittel 8 i Forskrift om årsregnskap for banker, kredittforetak og finansieringsforetak (Årsregnskapsforskriften).
Banken har for tidligere regnskapsperioder benyttet regler for måling, innregning og tilleggsopplysninger som samsvarer med IFRS. Overgangen til IFRS har ikke medført endringer med vesentlig regnskapsmessige konsekvenser.
Regnskapet er presentert i norske kroner. Alle tall er oppgitt i hele tusen kroner der ikke annet er angitt.
Note 3 Tilknyttede selskaper
Tilknyttet foretak innebærer at banken har betydelig innflytelse, men ikke kontroll over selskapet. Normalt er det betydelig innflytelse når banken har en eierandel på 20 prosent eller mer, med mindre det klart kan godtgjøres at dette ikke er tilfellet. Behandling som tilknyttede foretak oppstår fra det tidspunkt betydelig innflytelse etableres og til det opphører. Investeringen førstegangsinnregnes til anskaffelseskost og justeres deretter for endringen i bankens andel av nettoeiendelene til det tilknyttede foretaket. Tilknyttede foretak regnskapsføres etter egenkapitalmetoden. Banken har eierposter i følgende tilknyttede selskaper:
- Sørøya Rensefisk AS med en eierandel på 20 %. Aksjene ble kjøpt i 4. kvartal 2023.
Note 4 Transaksjoner med nærstående parter
Bankens tilknyttede selskap er definert som en nærstående part. Transaksjoner mellom selskapet og banken baserer seg på vanlige forretningsmessige vilkår og utlån og innskudd har samme betingelser som overfor ekstern tredjepart.
Note 5 Kredittforringede engasjementer
| Misligholdte engasjement over 90 dager | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 |
|---|---|---|---|
| Brutto misligholdte engasjement - personmarkedet | 40 510 | 32 872 | 40 887 |
| Brutto misligholdte engasjement - bedriftsmarkedet | 153 866 | 134 525 | 116 591 |
| Nedskrivninger i steg 3 | -60 369 | -56 642 | -60 046 |
| Netto misligholdte engasjement over 90 dager | 134 007 | 110 755 | 97 432 |
| Andre kredittforringede engasjement | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 |
| Brutto andre kredittforringede engasjement - personmarkedet | 23 314 | 7 426 | 28 092 |
| Brutto andre kredittforringede engasjement - bedriftsmarkedet | 244 264 | 151 977 | 263 326 |
| Nedskrivninger i steg 3 | -64 732 | -22 363 | -96 205 |
| Netto andre kredittforringede engasjement | 202 846 | 137 040 | 195 213 |
Note 6 Fordeling utlån kunder
Utlån til kunder fordelt på sektorer og næringer
| Utlån til kunder fordelt på sektor og næringer | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 | Endring siste år | Endring siste år | |
| Primærnæringer | 655 654 | 620 748 | 731 477 | 34 906 | 5,6 % |
| Industri og kraftverk | 169 495 | 109 149 | 154 697 | 60 346 | 55,3 % |
| Kraftforsyning | 118 830 | 84 238 | 118 566 | 34 592 | 41,1 % |
| Bygg, anlegg | 186 806 | 217 642 | 194 251 | -30 836 | -14,2 % |
| Varehandel | 133 989 | 144 504 | 113 161 | -10 515 | -7,3 % |
| Transport | 111 567 | 125 741 | 112 566 | -14 174 | -11,3 % |
| Overnattings- og serveringsvirksomhet | 102 431 | 61 097 | 84 810 | 41 333 | 67,7 % |
| Informasjon og kommunikasjon | 2 817 | 3 537 | 3 069 | -720 | -20,3 % |
| Omsetning og drift av fast eiendom | 1 759 890 | 1 924 994 | 1 958 336 | -165 104 | -8,6 % |
| Tjenesteytende virksomhet | 238 797 | 201 183 | 239 858 | 37 614 | 18,7 % |
| Sum næring | 3 480 276 | 3 492 834 | 3 710 791 | -12 558 | -0,4 % |
| Personkunder | 8 771 880 | 8 079 113 | 8 400 296 | 692 766 | 8,6 % |
| Brutto utlån | 12 252 155 | 11 571 948 | 12 111 086 | 680 208 | 5,9 % |
| Steg 1 nedskrivninger | -5 380 | -6 924 | -5 859 | 1 544 | -22,3 % |
| Steg 2 nedskrivninger | -9 643 | -14 970 | -10 787 | 5 327 | -35,6 % |
| Steg 3 nedskrivninger | -124 941 | -78 841 | -155 785 | -46 100 | 58,5 % |
| Netto utlån til kunder | 12 112 191 | 11 471 213 | 11 938 655 | 640 978 | 5,6 % |
| Utlån formidlet via Eika Boligkreditt AS (EBK AS) | 4 848 465 | 5 174 038 | 4 818 211 | -325 573 | -6,3 % |
| Totale utlån inkludert porteføljen i Eika Boligkreditt AS (EBK AS) | 16 960 656 | 16 645 251 | 16 756 866 | 315 405 | 1,9 % |
Note 7 Nedskrivninger, tap, finansiell risiko
I henhold til IFRS 9 er banken sine utlån til kunder, ubenyttede kreditter og garantier gruppert i tre steg basert på sannsynligheten for mislighold (PD) på innregningstidspunktet sammenlignet med sannsynligheten for mislighold på balansedagen. Fordeling mellom steg blir gjort for det enkelte lån eller engasjement. Tabellene under spesifiserer endringene i perioden sine nedskrivninger og brutto balanseførte utlån, garantier og ubenyttede kreditter for hvert steg, og inkluderer følgende element:
- Overføring mellom steg som skyldes endring i kredittrisiko, fra 12 måneders forventet kredittap i steg 1 til kredittap over forventet levetid i steg 2 og steg 3
- Økning i nedskrivninger ved etablering av nye utlån, ubenyttede kreditter og garantier
- Reduksjon i nedskrivninger ved fraregning av utlån, ubenyttede kreditter og garantier
- Økning eller reduksjon i nedskrivninger som skyldes endringer i inputvariabler, omregningsforutsetninger, makroøkonomiske forutsetninger og effekten av diskontering.
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2026 | 2 071 | 1 514 | 10 676 | 14 261 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 090 | -614 | -476 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -131 | 131 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -25 | 25 | 0 |
| Netto endring | -1 441 | 372 | 5 759 | 4 690 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 344 | 67 | 257 | 669 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -250 | -256 | -1 924 | -2 430 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 30.06.2026 | 1 684 | 1 189 | 14 317 | 17 190 |
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2026 | 7 955 817 | 375 530 | 68 949 | 8 400 296 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 171 423 | -170 663 | -760 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -128 276 | 128 276 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -4 573 | 4 573 | 0 |
| Netto endring | -109 673 | -99 | -325 | -110 097 |
| Nye utlån utbetalt | 1 844 210 | 24 529 | 4 751 | 1 873 489 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -1 300 790 | -77 627 | -13 392 | -1 391 809 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 30.06.2026 | 8 432 711 | 275 373 | 63 796 | 8 771 880 |
| 30.06.2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2026 | 3 788 | 9 273 | 145 109 | 158 170 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 2 723 | -1 338 | -1 385 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -716 | 1 293 | -577 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -264 | -2 197 | 2 461 | 0 |
| Netto endring | -2 264 | 3 187 | 31 262 | 32 185 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 865 | 1 155 | 36 | 2 056 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -435 | -2 921 | -66 281 | -69 638 |
| Endret eksponering eller endringer i modell eller risikoparametre | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 30.06.2026 | 3 696 | 8 454 | 110 623 | 122 773 |
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2026 | 2 734 521 | 609 936 | 366 333 | 3 710 790 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 126 275 | -114 725 | -11 550 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -342 610 | 349 872 | -7 262 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -61 799 | -101 999 | 163 798 | 0 |
| Netto endring | -84 931 | -61 690 | -3 142 | -149 763 |
| Nye utlån utbetalt | 583 783 | 27 436 | 103 | 611 321 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -370 952 | -203 128 | -117 992 | -692 073 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 30.06.2026 | 2 584 286 | 505 701 | 390 289 | 3 480 276 |
| 30.06.2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2026 | 602 | 338 | 467 | 1 407 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 327 | -35 | -292 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -66 | 66 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -11 | -15 | 26 | 0 |
| Netto endring | -307 | 43 | -17 | -281 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 69 | 46 | 43 | 158 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -91 | -31 | -67 | -189 |
| Nedskrivninger pr. 30.06.2026 | 524 | 411 | 160 | 1 095 |
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2026 | 511 389 | 39 342 | 13 624 | 564 355 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 9 357 | -6 920 | -2 436 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -49 693 | 49 693 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -8 113 | -1 019 | 9 132 | 0 |
| Netto endring | -22 367 | -44 693 | -8 639 | -75 700 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 88 907 | 7 814 | 1 080 | 97 801 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -43 059 | -4 786 | -4 888 | -52 734 |
| Brutto engasjement pr. 30.06.2026 | 486 419 | 39 431 | 7 873 | 533 722 |
| 30.06.2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Nedskrivninger på utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 955 | 1 163 | 3 446 | 5 564 |
| Innregnet ved fusjon | 0 | 1 690 | 2 481 | 4 171 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 1 488 | -1 488 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -75 | 130 | -55 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring | -368 | 434 | 476 | 543 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 159 | 29 | 0 | 188 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -79 | -197 | -519 | -795 |
| Nedskrivninger personmarkedet pr. 30.06.2025 | 2 080 | 1 762 | 5 829 | 9 671 |
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Brutto utlån til kunder - personmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2025 | 4 117 679 | 263 704 | 15 577 | 4 396 960 |
| Innregnet ved fusjon | 3 531 628 | 269 717 | 33 775 | 3 835 120 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 275 991 | -275 991 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -101 890 | 103 483 | -1 593 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -2 | 2 | 0 |
| Netto endring | -361 346 | -3 777 | 33 | -365 091 |
| Nye utlån utbetalt | 887 520 | 13 048 | 0 | 900 568 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -629 129 | -51 781 | -7 534 | -688 444 |
| Brutto utlån til personmarkedet pr. 30.06.2025 | 7 720 453 | 318 401 | 40 259 | 8 079 113 |
| 30.06.2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Nedskrivninger på utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 1 898 | 3 692 | 33 091 | 38 681 |
| Innregnet ved fusjon | 0 | 7 282 | 31 281 | 38 563 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 3 642 | -3 642 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -491 | 491 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | 0 | -136 | 136 | 0 |
| Netto endring | -615 | 5 993 | 15 667 | 21 045 |
| Endringer som følge av nye eller økte utlån | 747 | 309 | 867 | 1 922 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -334 | -666 | -8 148 | -9 148 |
| Nedskrivninger bedriftsmarkedet pr. 30.06.2025 | 4 844 | 13 072 | 73 148 | 91 064 |
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Brutto utlån til kunder - bedriftsmarkedet | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto utlån pr. 01.01.2025 | 1 766 796 | 249 057 | 125 542 | 2 141 395 |
| Innregnet ved fusjon | 877 890 | 309 148 | 128 393 | 1 315 430 |
| Overføringer mellom steg: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 185 511 | -185 511 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -290 055 | 290 055 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -2 062 | -9 578 | 11 641 | 0 |
| Netto endring | -47 021 | 6 469 | 5 821 | -34 730 |
| Nye utlån utbetalt | 356 870 | 22 245 | 17 389 | 396 504 |
| Utlån som er fraregnet i perioden | -254 885 | -55 611 | -15 268 | -325 764 |
| Brutto utlån til bedriftsmarkedet pr. 30.06.2025 | 2 593 043 | 626 273 | 273 518 | 3 492 834 |
| 30.06.2025 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | ||
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Nedskrivninger pr. 01.01.2025 | 368 | 99 | 14 | 481 |
| Innregnet ved fusjon | 73 | 237 | 164 | 475 |
| Overføringer: | ||||
| Overføringer til steg 1 | 158 | -158 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -35 | 35 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -2 | -2 | 4 | 0 |
| Netto endring | -141 | 98 | -4 | -47 |
| Endringer som følge av nye eller økte ubenyttede kreditter og garantier | 34 | 13 | 0 | 46 |
| Nedskrivninger på ubenyttede kreditter og garantier som er fraregnet i perioden | -4 | -17 | -14 | -35 |
| Nedskrivninger pr. 30.06.2025 | 452 | 304 | 164 | 920 |
| 30.06.2025 | Steg 1 | Steg 2 | Steg 3 | |
| Ubenyttede kreditter og garantier | 12 mnd. tap | Livstid tap | Livstid tap | Totalt |
| Brutto balanseførte engasjement pr. 01.01.2025 | 382 638 | 11 281 | 4 120 | 398 039 |
| Innregnet ved fusjon | 138 547 | 17 704 | 1 070 | 157 322 |
| Overføringer: | 0 | |||
| Overføringer til steg 1 | 16 398 | -16 398 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 2 | -38 245 | 38 245 | 0 | 0 |
| Overføringer til steg 3 | -2 231 | -400 | 2 631 | 0 |
| Netto endring | -38 734 | -31 710 | -3 240 | -73 684 |
| Nye/endrede ubenyttede kreditter og garantier | 74 602 | 2 013 | 0 | 76 615 |
| Engasjement som er fraregnet i perioden | -22 987 | -1 987 | -351 | -25 325 |
| Brutto engasjement pr. 30.06.2025 | 509 988 | 18 748 | 4 231 | 532 966 |
| Nedskrivninger i steg 3 på utlån, ubenyttede kreditter og garantier | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 |
|---|---|---|---|
| Individuelle nedskrivninger ved begynnelsen av perioden | 156 252 | 36 551 | 36 551 |
| Økte individuelle nedskrivninger i perioden | 43 551 | 8 594 | 54 008 |
| Nye individuelle nedskrivninger i perioden | 29 600 | 43 751 | 82 215 |
| Tilbakeføring av individuelle nedskrivninger fra tidligere perioder | -104 303 | -9 891 | -16 522 |
| Nedskrivninger steg 3 ved slutten av perioden | 125 100 | 79 005 | 156 252 |
| Resultatførte tap på utlån, ubenyttede kreditter og garantier | 1. jan-30. jun 2026 | 1. jan-30. jun 2025 | Året 2025 |
|---|---|---|---|
| Endring i perioden i steg 3 på utlån og ubenyttede kreditter | -30 248 | 9 188 | 40 539 |
| Endring i perioden i steg 3 på garantier | -24 | -14 | 109 |
| Endring i perioden i forventet tap steg 1 og 2 | -1 628 | 5 191 | 212 |
| Konstaterte tap i perioden, der det tidligere er foretatt nedskrivninger i steg 3 | 97 050 | 6 749 | 23 580 |
| Konstaterte tap i perioden, der det ikke er foretatt nedskrivninger i steg 3 | 1 445 | 371 | 1 121 |
| Periodens inngang på tidligere perioders nedskrivninger | -617 | -143 | -256 |
| Tapskostnader i perioden | 65 979 | 21 342 | 65 306 |
| Resultatførte tap på utlån, kreditter og garantier | 1. apr -30. jun 2026 | 1. apr -30. jun 2025 |
|---|---|---|
| Endring i perioden i steg 3 på utlån | 43 580 | 8 343 |
| Endring i perioden i steg 3 på garantier | 43 | 0 |
| Endring i perioden i forventet tap steg 1 og 2 | -3 059 | 2 768 |
| Konstaterte tap i perioden, der det tidligere er foretatt nedskrivninger i steg 3 | 11 | 6 729 |
| Konstaterte tap i perioden, der det ikke er foretatt nedskrivninger i steg 3 | 816 | 366 |
| Periodens inngang på tidligere perioders nedskrivninger | -336 | -97 |
| Tapskostnader i perioden | 41 054 | 18 110 |
Note 8 Segmentinformasjon
Banken utarbeider ikke eget regnskap for segmentene privatmarked (PM) og bedriftsmarked (BM). Banken opererer i et geografisk avgrenset område, og rapportering på geografiske segment gir liten tilleggsinformasjon.
| 1. jan - 30. jun 2026 | 1. jan - 30. jun 2025 | Året 2025 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RESULTAT | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total |
| Netto renteinntekter | 114 690 | 75 289 | -39 563 | 150 416 | 60 633 | 62 122 | -11 484 | 111 271 | 177 448 | 143 896 | -41 142 | 280 202 |
| Utbytte/resultat andel tilkn. selskap | 0 | 0 | 20 717 | 20 717 | 0 | 0 | 13 259 | 13 259 | 0 | 0 | 18 890 | 18 890 |
| Netto provisjonsinntekter | 0 | 0 | 42 614 | 42 614 | 0 | 0 | 24 762 | 24 762 | 0 | 0 | 71 744 | 71 744 |
| Verdiendring verdipapir | 0 | 0 | 5 680 | 5 680 | 0 | 0 | 2 799 | 2 799 | 0 | 0 | 4 753 | 4 753 |
| Andre inntekter | 0 | 0 | 774 | 774 | 0 | 0 | 81 | 81 | 0 | 0 | 684 | 684 |
| Sum andre driftsinntekter | 0 | 0 | 69 786 | 69 786 | 0 | 0 | 40 900 | 40 900 | 0 | 0 | 96 071 | 96 071 |
| Lønn og andre personalkostnader | 0 | 0 | 57 983 | 57 983 | 0 | 0 | 37 948 | 37 948 | 0 | 0 | 110 548 | 110 548 |
| Andre driftskostnader | 0 | 0 | 43 692 | 43 692 | 0 | 0 | 36 093 | 36 093 | 0 | 0 | 90 911 | 90 911 |
| Avskrivninger på driftsmidler | 0 | 0 | 6 628 | 6 628 | 0 | 0 | 2 951 | 2 951 | 0 | 0 | 9 351 | 9 351 |
| Sum driftskostnader før tap på utlån | 0 | 0 | 108 303 | 108 303 | 0 | 0 | 76 992 | 76 992 | 0 | 0 | 210 809 | 210 809 |
| Tap på utlån | 3 913 | 62 065 | 0 | 65 979 | -457 | 21 799 | 0 | 21 342 | 5 671 | 59 635 | 0 | 65 306 |
| Driftsresultat før skatt | 110 777 | 13 224 | -78 081 | 45 920 | 61 090 | 40 323 | -47 575 | 53 837 | 171 777 | 84 261 | -155 881 | 100 157 |
| BALANSE | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total | PM | BM | Ufordelt | Total |
| Netto utlån og fordringer på kunder | 8 754 690 | 3 357 502 | 0 | 12 112 192 | 8 069 442 | 3 401 770 | 0 | 11 471 212 | 8 386 034 | 3 552 621 | 0 | 11 938 655 |
| Innskudd fra kunder | 6 882 151 | 2 986 185 | 0 | 9 868 335 | 6 780 051 | 2 807 288 | 0 | 9 587 339 | 6 609 632 | 2 887 356 | 0 | 9 496 988 |
Note 9 Verdipapirinvesteringer
Verdsettelsesnivå angir nivået på verdsettelsesmetoden som er brukt for å fastsette virkelig verdi.
I Nivå 1 er verdien fastsatt ut fra kvoterte priser i aktive markeder.
I Nivå 2 er verdien utledet fra kvoterte priser, eller beregnede markedsverdier.
Nivå 3 er verdier som ikke er basert på observerbare markedsdata. Verdsettelsen av Eika Boligkreditt AS er basert på en vurdering av egenkapitalen i selskapet. Verdsettelsen av Eika Gruppen AS tar utgangspunkt i en verdivurdering av de enkelte selskapene som inngår i gruppen, og en samlet verdi for konsernet totalt, basert på relevante verdsettelsesmetoder. Denne verdivurderingen blir vurdert opp imot sist kjente emisjons- og/eller omsetningskurs, hensyntatt bankens egne vurderinger av hendelser frem til balansedagen.
Til sammen utgjør disse aksjene 575,5 millioner av totalt 596,2 millioner i nivå 3.
| 30.06.2026 | Sum | |||
|---|---|---|---|---|
| Verdsettingshierarki for verdipapirer, til virkelig verdi | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Totalt |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 1 328 823 | 1 328 823 |
| Obligasjoner til virkelig verdi over resultatet | 0 | 1 373 072 | 0 | 1 373 072 |
| Aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | 0 | 91 203 | 39 208 | 130 412 |
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 596 212 | 596 212 |
| Sum | 0 | 1 464 275 | 1 964 243 | 3 428 519 |
| Avstemming av nivå 3 | Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Verdipapir til virkelig verdi over resultatet |
|---|---|---|
| Inngående balanse 01.01 | 1 866 049 | 37 354 |
| Realisert gevinst og tap | -18 | 0 |
| Urealisert gevinst og tap ført mot resultatet | 0 | 1 854 |
| Urealisert gevinst og tap ført mot utvidet resultat | -17 022 | 0 |
| Investering | 3 573 | 0 |
| Salg | -34 065 | 0 |
| Endring utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 106 517 | 0 |
| Utgående balanse | 1 925 035 | 39 208 |
| 30.06.2025 | Sum | |||
|---|---|---|---|---|
| Verdsettingshierarki for verdipapirer, til virkelig verdi | NIVÅ 1 | NIVÅ 2 | NIVÅ 3 | Totalt |
| Utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 941 193 | 941 193 |
| Obligasjoner til virkelig verdi over resultatet | 0 | 1 235 535 | 0 | 1 235 535 |
| Aksjer og andeler til virkelig verdi over resultatet | 0 | 66 914 | 38 375 | 105 289 |
| Aksjer til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 0 | 0 | 567 843 | 567 843 |
| Sum | 0 | 1 302 449 | 1 547 411 | 2 849 861 |
| Avstemming av nivå 3 | Virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | Verdipapir til virkelig verdi over resultatet |
|---|---|---|
| Inngående balanse 01.01 | 804 984 | 19 646 |
| Realisert gevinst og tap | 0 | 0 |
| Urealisert gevinst og tap ført mot resultatet | 0 | 3 387 |
| Urealisert gevinst og tap ført mot utvidet resultat | 8 531 | 0 |
| Investering | 36 016 | 2 |
| Salg | 0 | 0 |
| Verdipapirer innregnet ved fusjonen | 238 427 | 15 340 |
| Endring utlån til virkelig verdi over andre inntekter og kostnader | 421 078 | 0 |
| Utgående balanse | 1 509 037 | 38 375 |
Note 10 Verdipapirgjeld
| Bokført verdi | Bokført verdi | Bokført verdi | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 | Rentevilkår |
| Sertifikat- og obligasjonslån | |||||||
| NO0010891807 | 26.08.2020 | 26.08.2025 | 150 000 | 0 | 140 734 | 0 | 3m Nibor + 80 bp |
| NO0011083388 | 26.08.2021 | 26.08.2026 | 45 000 | 45 214 | 150 512 | 150 560 | 3m Nibor + 56 bp |
| NO0012935412 | 07.06.2023 | 07.06.2027 | 150 000 | 150 498 | 150 405 | 150 461 | 3m Nibor + 128 bp |
| NO0013015347 | 11.09.2023 | 11.09.2028 | 200 000 | 201 905 | 125 366 | 202 183 | 3m Nibor + 128 bp |
| NO0013107466 | 22.12.2023 | 22.03.2029 | 200 000 | 201 379 | 125 064 | 201 591 | 3m Nibor + 115 bp |
| NO0013257592 | 10.06.2024 | 10.09.2029 | 75 000 | 75 195 | 75 187 | 75 184 | 3m Nibor + 86 bp |
| NO0013272252 | 02.07.2024 | 01.06.2028 | 100 000 | 100 396 | 100 371 | 100 376 | 3m Nibor + 75 bp |
| NO0013336206 | 17.09.2024 | 02.11.2027 | 200 000 | 201 563 | 201 619 | 201 500 | 3m Nibor + 64 bp |
| NO0011156689 | 25.11.2021 | 25.09.2025 | 150 000 | 0 | 149 069 | 0 | 3m Nibor + 50 bp |
| NO0010989239 | 28.04.2021 | 28.04.2026 | 166 000 | 0 | 171 896 | 167 231 | 3m Nibor + 65 bp |
| NO0012820069 | 23.01.2023 | 23.04.2027 | 200 000 | 202 080 | 202 160 | 201 947 | 3m Nibor + 133 bp |
| NO0012885369 | 11.04.2023 | 19.04.2028 | 200 000 | 204 247 | 103 603 | 204 697 | 3m Nibor + 153 bp |
| NO0013073007 | 20.11.2023 | 20.11.2028 | 100 000 | 100 614 | 102 836 | 100 564 | 3m Nibor + 137 bp |
| NO0013318741 | 27.08.2024 | 27.08.2029 | 275 000 | 277 183 | 202 753 | 277 214 | 3m Nibor + 98 bp |
| NO0013577676 | 03.06.2025 | 03.05.2030 | 275 000 | 277 681 | 150 488 | 277 672 | 3m Nibor + 83 bp |
| NO0013643841 | 04.09.2025 | 04.09.2030 | 275 000 | 275 718 | 0 | 275 643 | 3m Nibor + 72 bp |
| NO0013711531 | 12.01.2026 | 12.02.2031 | 300 000 | 302 013 | 0 | 0 | 3m Nibor + 67 bp |
| Sum gjeld ved utstedelse av verdipapirer | 2 615 688 | 2 152 064 | 2 586 823 | ||||
| Bokført verdi | Bokført verdi | Bokført verdi | |||||
| Lånetype/ISIN | Låneopptak | Siste forfall | Pålydende | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 | Rentevilkår |
| Ansvarlig lånekapital | |||||||
| NO0012610601 | 09.08.2022 | 11.08.2025 | 30 000 | 30 300 | 30 315 | 30 294 | 3m Nibor + 270 bp |
| NO0012750779 | 07.11.2022 | 08.11.2027 | 15 000 | 15 169 | 15 171 | 15 158 | 3m Nibor + 320 bp |
| NO0013214072 | 19.04.2024 | 19.07.2029 | 75 000 | 76 018 | 76 016 | 75 993 | 3m Nibor + 245 bp |
| Sum ansvarlig lånekapital | 121 487 | 121 502 | 121 445 | ||||
| Endringer i verdipapirgjeld i perioden | Balanse 31.12.2025 | Emittert | Forfalt/ innløst | Øvrige endringer | Balanse 31.03.2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| Obligasjonsgjeld | 2 586 823 | 300 000 | -271 000 | -135 | 2 615 688 |
| Sum gjeld stiftet ved utstedelse av verdipapirer | 2 586 823 | 300 000 | -271 000 | -135 | 2 615 688 |
| Ansvarlige lån | 121 445 | 0 | 0 | 42 | 121 487 |
| Sum ansvarlig lån | 121 445 | 0 | 0 | 42 | 121 487 |
Note 11 Kapitaldekning
CRR3 ble innført i Norge fra 1. april. Endringene fra regelverket for standardmetoden innebærer mer risikosensitive risikovekter enn i CRR2, særlig for lån med pant i eiendom, der belåningsgrad og verdsettelsesprinsipper får større betydning. Dette påvirker beregnet kapitalkrav og kapitaldekning. Følgende endringer har mest vesentlig effekt på kapitaldekningsberegningen:
Pant i boligeiendom: Engasjement med belåningsgrad under 55 % får en risikovekt på 20 %. Del av engasjement over 55 % belåningsgrad får en risikovekt på 75 %. Dette prinsippet kalles «lånesplitt-metoden». Fram til 1. april 2025 hadde delen engasjement med pant i boligeiendom under 80 % belåningsgrad en risikovekt på 35 %.
Pant i næringseiendom: CRR2 med nasjonale regler for Norge, ga ingen reduksjon i risikovekt for sikkerhet i næringseiendom, dvs. at disse engasjementene hadde en risikovekt på 100 %. CRR3 innfører redusert risikovekt for sikkerhet i næringseiendom etter følgende regler (prinsippet kalt «hele lånet-metoden»):
- Belåningsgrad under 60 % gir risikovekt på 70 % for hele lånet.
- Belåningsgrad mellom 60 % og 80 % gir risikovekt på 90 % for hele lånet.
- Belåningsgrad over 80 % gir en risikovekt på 110 % for hele lånet.
I den nye standardmetoden er det egne og høyere risikovekter for lån med sikkerhet i inntektsgenererende næringseiendom. Disse vektene gjøres i Norge gjeldende for alle lån sikret med pant i næringseiendom, uavhengig av om eiendommen faktisk er inntektsgenererende.
Det er også innført strengere krav til verdsettelse av eiendommer, hvor gjennomsnittsverdier over 6–8 år skal benyttes, med visse unntak.
Egenkapitalposisjoner: Det er innført en regel om risikovekt på 250 % for langsiktige investeringer i aksjer og fondsobligasjoner og risikovekt på 400 % for investeringer i aksjer med hensikt til videresalg, samt investeringer i venture capital-selskaper o.l. Det er imidlertid gitt overgangsregler som innebærer en gradvis opptrapping av risikovekt fram mot 31.12.2030.
Subordinert gjeld: Investeringer i subordinert gjeld (ansvarlig lånekapital og annen etterstilt gjeld som TLAC og MREL) får en risikovekt på 150 % mot 100 % i CRR2.
| Året | |||
|---|---|---|---|
| Kapitaldekning | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 2025 |
| Sparebankenes fond | 1 116 286 | 1 076 004 | 1 124 286 |
| Egenkapitalbevis | 545 002 | 545 002 | 545 002 |
| Overkursfond | 80 098 | 80 098 | 80 098 |
| Kompensasjonsfond | 41 000 | 41 000 | 41 000 |
| Utjevningsfond | 3 690 | 3 680 | 30 395 |
| Fond for urealiserte gevinster | 162 001 | 92 655 | 162 001 |
| Annen egenkapital | -4 462 | -2 593 | 0 |
| Gavefond | 18 320 | 19 400 | 19 400 |
| Egenkapital | 1 961 935 | 1 855 246 | 2 002 183 |
| Utbytte og gaveutdeling | 0 | -49 162 | -34 705 |
| Immatrielle eiendeler | -74 163 | -2 854 | -74 833 |
| Fradrag for forsvarlig verdsetting | -3 384 | 0 | -3 281 |
| Andre fradrag i ren kjernekapital | -30 960 | -29 151 | -29 151 |
| Ren kjernekapital | 1 853 429 | 1 774 078 | 1 860 231 |
| Fondsobligasjoner | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Kjernekapital | 1 973 429 | 1 894 078 | 1 980 231 |
| Ansvalig lånekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Tilleggskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
| Netto ansvarlig kapital | 2 093 429 | 2 014 078 | 2 100 231 |
| Året | |||
| Eksponeringskategori (vektet verdi) | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 2025 |
| Lokal regional myndighet | 53 266 | 38 204 | 48 266 |
| Institusjoner | 77 844 | 99 917 | 88 387 |
| Foretak | 194 944 | 209 810 | 143 028 |
| Massemarked | 2 482 366 | 2 248 173 | 2 365 899 |
| Pantsikkerhet eiendom | 2 289 516 | 2 229 791 | 2 306 249 |
| - Herav pantsikkerhet i boligeiendom (CRR3) | 1 456 668 | 0 | 1 425 044 |
| - Herav pantsikkerhet i næringseiendom (CRR3) | 832 848 | 0 | 881 205 |
| Forfalte engasjementer | 330 582 | 275 413 | 234 174 |
| Høyrisikoengasjement | 0 | 368 853 | 0 |
| Kjøp, utvikling og oppføring av fast eiendom (ADC) | 507 453 | 0 | 681 820 |
| Obligasjoner med fortrinnsrett | 114 248 | 111 194 | 114 438 |
| Fordring på institusjoner og foretak med kortsiktig rating | 65 042 | 67 983 | 31 428 |
| Andeler verdipapirfond | 42 741 | 21 638 | 42 439 |
| Egenkapitalposisjoner | 621 453 | 591 225 | 666 917 |
| Øvrige engasjementer | 112 245 | 117 402 | 102 859 |
| CVA-tillegg | 0 | 73 | 35 |
| Sum beregningsgrunnlag for kredittrisiko | 6 891 701 | 6 379 676 | 6 825 940 |
| Beregningsgrunnlag for operasjonell risiko | 620 650 | 550 852 | 620 650 |
| Sum beregningsgrunnlag | 7 512 351 | 6 930 528 | 7 446 590 |
| Året | |||
| 30.06.2026 | 30.06.2025 | 2025 | |
| Kapitaldekning i % | 27,87 % | 29,06 % | 28,20 % |
| Kjernekapitaldekning i % | 26,27 % | 27,33 % | 26,59 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 24,67 % | 25,60 % | 24,98 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 12,60 % | 12,65 % | 12,94 % |
Konsolidering av samarbeidende grupper
Banken rapporterer kapitaldekning konsolidert med eierandel i samarbeidsgrupper.
Banken har en eierandel på 3,45 prosent i Eika Gruppen AS og på 4,19 prosent i Eika Boligkreditt AS. Fra 30.09.2025 har banken konsolidert inn en eierandel på 0,53 % i Kredittbanken ASA.
| Kapitaldekning | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 |
|---|---|---|---|
| Opptjent egenkapital | 990 834 | 937 877 | 959 855 |
| Overkursfond | 393 249 | 403 552 | 420 066 |
| Annen egenkapital | 162 032 | 92 734 | 162 933 |
| Egenkapitalbevis | 614 709 | 617 478 | 623 197 |
| Egenkapital | 2 160 825 | 2 051 641 | 2 166 051 |
| Fradrag i ren kjernekapital | -324 651 | -280 888 | -323 014 |
| Ren kjernekapital | 1 836 174 | 1 770 753 | 1 843 037 |
| Fondsobligasjoner | 147 572 | 150 693 | 150 697 |
| Kjernekapital | 1 983 747 | 1 921 447 | 1 993 734 |
| Ansvalig lånekapital | 157 148 | 161 344 | 164 904 |
| Tilleggskapital | 157 148 | 161 344 | 164 904 |
| Netto ansvarlig kapital | 2 140 894 | 2 082 791 | 2 158 639 |
| Eksponeringskategori (vektet verdi) | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 |
| Lokal regional myndighet | 117 962 | 116 252 | 114 670 |
| Institusjoner | 113 186 | 170 035 | 127 363 |
| Foretak | 197 797 | 212 908 | 146 372 |
| Massemarked | 3 052 310 | 2 673 017 | 2 925 993 |
| Pantsikkerhet eiendom | 3 183 693 | 3 148 303 | 3 947 989 |
| - Herav pantsikkerhet i boligeiendom (CRR3) | 2 350 791 | 0 | 2 384 593 |
| - Herav pantsikkerhet i næringseiendom (CRR3) | 832 902 | 0 | 881 363 |
| Forfalte engasjementer | 336 879 | 278 064 | 241 533 |
| Høyrisikoengasjement | 0 | 368 853 | 0 |
| Kjøp, utvikling og oppføring av fast eiendom (ADC) | 507 505 | 0 | 682 038 |
| Obligasjoner med fortrinnsrett | 77 682 | 73 019 | 77 807 |
| Fordring på institusjoner og foretak med kortsiktig rating | 70 340 | 74 310 | 36 177 |
| Andeler verdipapirfond | 54 234 | 30 788 | 53 647 |
| Egenkapitalposisjoner | 301 758 | 271 270 | 314 355 |
| Øvrige engasjementer | 141 657 | 145 337 | 130 795 |
| CVA-tillegg | 45 106 | 136 069 | 88 682 |
| Kapitalkrav med utgangspunkt i faste kostnader | 12 452 | 10 760 | 9 718 |
| Sum beregningsgrunnlag for kredittrisiko | 8 212 562 | 7 708 986 | 8 215 107 |
| Beregningsgrunnlag for operasjonell risiko | 665 778 | 591 733 | 666 905 |
| Sum beregningsgrunnlag | 8 878 341 | 8 300 719 | 8 882 012 |
| 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 | |
| Kapitaldekning i % | 24,11 % | 25,09 % | 24,30 % |
| Kjernekapitaldekning i % | 22,34 % | 23,15 % | 22,45 % |
| Ren kjernekapitaldekning i % | 20,68 % | 21,33 % | 20,75 % |
| Uvektet kjernekapitalandel i % | 9,45 % | 9,34 % | 9,48 % |
Note 12 Egenkapitalbevis
Bankens egenkapitalbevis er alle ført i en - 1 - klasse og utgjør per 30. juni 2026 545.002.100 kroner fordelt på 5.450.021 egenkapitalbevis pålydende 100 kroner. Egenkapitalbevisene er notert på Euronext Growth Oslo med tickerkode TINDE.
Eierandelsbrøk
| Eierandelsbrøk, morbank | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Beløp i tusen kroner | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 30.06.2026 | 30.06.2025 | 31.12.2025 |
| Egenkapitalbevis | 545 002 | 545 002 | 545 002 | 545 002 | 545 002 |
| Overkursfond | 80 098 | 80 098 | 80 098 | 80 098 | 80 098 |
| Utjevningsfond | 3 690 | 3 680 | 3 690 | 3 680 | 30 395 |
| Sum eierandelskapital (A) | 628 790 | 628 780 | 628 790 | 628 780 | 655 495 |
| Sparebankens fond | 1 116 286 | 1 076 004 | 1 116 286 | 1 076 004 | 1 124 286 |
| Kompensasjonsfond | 41 000 | 41 000 | 41 000 | 41 000 | 41 000 |
| Gavefond | 18 320 | 19 400 | 18 320 | 19 400 | 19 400 |
| Grunnfondskapital (B) | 1 175 607 | 1 136 404 | 1 175 607 | 1 136 404 | 1 184 687 |
| Fond for urealiserte gevinster | 162 001 | 92 655 | 162 001 | 92 655 | 162 001 |
| Fondsobligasjon | 138 000 | 120 000 | 138 000 | 120 000 | 120 000 |
| Annen egenkapital | -21 502 | 5 939 | -21 502 | 5 939 | 0 |
| Udisponert resultat | 38 976 | 43 179 | 38 976 | 43 179 | 0 |
| Sum egenkapital | 2 121 871 | 2 026 957 | 2 121 871 | 2 026 957 | 2 122 183 |
| Eierandelsbrøk A/(A+B) | 34,85 % | 35,62 % | 34,85 % | 35,62 % | 35,62 % |
De 20 største egenkapitalbeviseiere per 30.06.2026:
| Eier | Beholdning | Eierandel |
|---|---|---|
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis | 230 807 | 4,2 % |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidige | 140 150 | 2,6 % |
| Oskar Sylte Invest AS | 123 393 | 2,3 % |
| Tor Bugge | 87 500 | 1,6 % |
| PSAktiv AS | 86 014 | 1,6 % |
| FK-Invest AS | 62 577 | 1,1 % |
| Åsheim Invest AS | 61 215 | 1,1 % |
| Molde kommune | 58 943 | 1,1 % |
| Nerland Investment AS | 58 595 | 1,1 % |
| Haslelund Holding AS | 52 769 | 1,0 % |
| Nauste Invest AS | 50 000 | 0,9 % |
| F. Kristiseter Invest AS | 47 662 | 0,9 % |
| Istad Kraft AS | 44 613 | 0,8 % |
| Helseth Eiendom AS | 43 690 | 0,8 % |
| Eirik Folmo | 43 671 | 0,8 % |
| Erik Bjerke | 42 697 | 0,8 % |
| Leif Hektoen | 41 710 | 0,8 % |
| Kristian Austigard | 41 253 | 0,8 % |
| Gudbjørg Frisvoll | 41 253 | 0,8 % |
| Petter Erik Innvik | 40 214 | 0,7 % |
| Sum 20 største | 1 398 726 | 25,7 % |
| Øvrige egenkapitalbeviseiere | 4 051 295 | 74,3 % |
| Totalt antall egenkapitalbevis (pålydende kr 100) | 5 450 021 | 100,0 % |
Note 13 Proformatall
For bedre sammenlignbarhet er det utarbeidet en proforma resultatoppstilling for bankene isolert for 2. kvartal 2026 og 2025, første halvår 2026 og 2025 og helår 2025.
Tallene for 2025 består av regnskapstallene til Romsdal Sparebank og Sunndal Sparebank i perioden før fusjonen, summert med regnskapet for Tinde sparebank fra fusjonstidspunktet.
| 1. apr-30. juni | 1. apr-30. juni | 1. jan-30. juni | 1. jan-30. juni | Året | |
|---|---|---|---|---|---|
| Ordinært resultat - tall i tusen kroner | 2026 | 2025 | 2026 | 2025 | 2025 |
| Renteinntekter fra eiendeler vurdert til amortisert kost | 175 531 | 184 941 | 348 033 | 367 554 | 726 920 |
| Renteinntekter fra øvrige eiendeler | 16 191 | 16 645 | 31 513 | 33 831 | 66 973 |
| Rentekostnader og lignede kostnader | 116 574 | 115 269 | 229 130 | 233 270 | 456 847 |
| Netto rente- og kredittprovisjonsinntekter | 75 148 | 86 317 | 150 416 | 168 115 | 337 046 |
| Provisjonsinntekter og inntekter fra banktjenester | 22 330 | 24 427 | 46 256 | 49 265 | 100 940 |
| Provisjonskostnader og kostnader ved banktjenester | 1 996 | 3 432 | 3 642 | 6 016 | 10 709 |
| Utbytte og andre inntekter av egenkapitalinstrumenter | 20 491 | 21 945 | 20 717 | 22 120 | 27 752 |
| Netto verdiendring og gevinst/tap på valuta og finansielle instrumenter | 3 073 | 1 877 | 5 680 | 3 337 | 5 291 |
| Andre driftsinntekter | 154 | 94 | 774 | 168 | 771 |
| Netto andre driftsinntekter | 44 054 | 44 912 | 69 786 | 68 875 | 124 046 |
| Sum inntekter | 119 202 | 131 229 | 220 202 | 236 990 | 461 092 |
| Lønn og andre personalkostnader | 21 404 | 23 580 | 57 983 | 58 844 | 131 448 |
| Andre driftskostnader | 22 378 | 36 857 | 43 692 | 59 559 | 114 376 |
| Avskrivninger og nedskrivninger på varige og immaterielle eiendeler | 3 293 | 1 960 | 6 628 | 3 895 | 10 295 |
| Sum driftskostnader | 47 074 | 62 396 | 108 303 | 122 299 | 256 119 |
| Resultat før tap | 72 127 | 68 833 | 111 899 | 114 691 | 204 972 |
| Kredittap på utlån, ubenyttet kreditt og garantier | 41 054 | 19 187 | 65 979 | 21 306 | 65 269 |
| Resultat av ordinær drift før skatt | 31 073 | 49 646 | 45 920 | 93 385 | 139 703 |
| Skattekostnad | 3 079 | 7 586 | 6 944 | 18 594 | 24 794 |
| Resultat av ordinær drift etter skatt | 27 994 | 42 059 | 38 976 | 74 791 | 114 909 |
| Sum poster som ikke vil bli klassifisert over resultatet | -17 594 | 10 647 | -17 040 | 8 589 | 69 283 |
| Som poster som vil bli klassifisert over resultatet | 0 | 0 | 0 | 0 | 87 |
| Totalresultat | 10 400 | 52 706 | 21 936 | 83 381 | 184 279 |
Note 14 Hendelser etter balansedagen
Det har ikke inntrådt hendelser etter balansedagen som er av vesentlig betydning for det avlagte kvartalsregnskapet.

